Blokada przerobionych Sonoff-ów

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Nikt nie unika sonoff ów. Ale jak podlaczysz tego rzekomo przerobionego kupionego na allegro sonoffa do sterownika bramy wjazdowej i okaże się że spaliles sterownik za ok1000zl to do kogo będziesz miał żal. Właśnie do supli a nie do tego co Ci sprzedał sonoffa. Tak się właśnie dzieje i stąd te obostrzenia. Jak jesteś w pełni świadomy tego co robisz to napisz oświadczenie i już. Jeśli się nie znasz a na allegro zobaczyłes taniego przerobionego sonoffa do bramy wjazdowej to ta blokada jest po to żebyś nie zepsuł czegoś za co wydales kupę kasy. Uwierz mi już kilku forumowiczów kupiło takiego sonoffa i okazało się że nie są przerobione.
Nie ma co roztrzasac więcej tematu. Proponuję zamknąć ten wątek.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Ok. Jałowa dyskusja. Jakim niby cudem mogę sobie czy komuś innemu zrobić krzywdę pięcio voltowym układem? Z zawodu jestem elektromechanikiem, i dobrze wiem co mówię. Nie wiem może sam powinieneś poczytać np. PODSTAWY ELEKTROTECHNIKI ...
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Espablo pisze: pn lip 29, 2019 8:31 pm Nikt nie unika sonoff ów. Ale jak podlaczysz tego rzekomo przerobionego kupionego na allegro sonoffa do sterownika bramy wjazdowej i okaże się że spaliles sterownik za ok1000zl to do kogo będziesz miał żal. Właśnie do supli a nie do tego co Ci sprzedał sonoffa. Tak się właśnie dzieje i stąd te obostrzenia. Jak jesteś w pełni świadomy tego co robisz to napisz oświadczenie i już. Jeśli się nie znasz a na allegro zobaczyłes taniego przerobionego sonoffa do bramy wjazdowej to ta blokada jest po to żebyś nie zepsuł czegoś za co wydales kupę kasy. Uwierz mi już kilku forumowiczów kupiło takiego sonoffa i okazało się że nie są przerobione.
Nie ma co roztrzasac więcej tematu. Proponuję zamknąć ten wątek.
Ale ja w życiu nie podważam słuszności blokady, odpowiadam tylko że nie potrzebuję proponowanego mi tak usilnie Yunshan, gdyż potrafię przerobić spokojnie sonoffa na 24V, więc nie wiem w czym Yunshan będzie lepszy.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Rozumiem, że wiesz o tym że sonoff ma ma wyjściu 230V? Tam niema styków bezpotencjalowych. Gdzie ty widziałeś 5v w sonoffie? Radzę Ci poznaj uklad/moduł zanim zaczniesz się wypowiadać i obrażać innych. Nie każdy jest ekspertem i nie każdy wie jak to podłączyć.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Espablo pisze: pn lip 29, 2019 8:44 pm Rozumiem, że wiesz o tym że sonoff ma ma wyjściu 230V? Tam niema styków bezpotencjalowych. Gdzie ty widziałeś 5v w sonoffie? Radzę Ci poznaj uklad/moduł zanim zaczniesz się wypowiadać i obrażać innych. Nie każdy jest ekspertem i nie każdy wie jak to podłączyć.
Połowa płytki to nic innego jak zwykły zasilacz z którego wychodzi 5v dc, śmiało można odciąć tą część plytki, mało tego ta płytka jest specjalnie ponacina w miejscach których można odciąć.
Ostatnio zmieniony pn lip 29, 2019 8:52 pm przez kox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jałowa dyskusja. Przecież nie o to chodzi!
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Jeżeli jesteś użytkownikiem, prześlij oświadczenie zgodnie z wytycznymi z str 1.
Jeżeli jesteś sprzedawcą z portalu aukcyjnego - no to masz problem.
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Przeróbka basica r2 na 5v trwa ze stoperem w ręku 3 minuty, i poradziła by se z tym moja żona. Tylko mówię o r2, tego starszego na oczy nie widziałem, więc pojęcia nie mam. Pozdrawiam
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

kox pisze: pn lip 29, 2019 8:47 pm ...
Połowa płytki to nic innego jak zwykły zasilacz z którego wychodzi 5v dc, śmiało można odciąć tą część plytki, mało tego ta płytka jest specjalnie ponacina w miejscach których można odciąć.
Tak @kox masz rację jeżeli chodzi o te 5V DC, ale i tak Yunshan jest o niebo lepszy niż Sonoff w zastosowaniu jako moduł GATE i jest nawet tańszy od Sonoff-a
kox
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 5:39 am

Patryk pisze: pn lip 29, 2019 8:55 pm Jeżeli jesteś użytkownikiem, prześlij oświadczenie zgodnie z wytycznymi z str 1.
Jeżeli jesteś sprzedawcą z portalu aukcyjnego - no to masz problem.
Boże! Powtarzam! Ja nie mam problemu z blokadą, odpowiadam na proponowanego mi Yunshana że nie potrzebuję tego cuda, bo uważam że Sonoff jest bardzo OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”