Bramka Z-Wave

User avatar
abcautomaty
Posts: 5
Joined: Wed Jul 17, 2019 9:55 am

Mon Sep 09, 2019 7:12 am

Lucas wrote:
Fri Aug 30, 2019 9:45 am
abcautomaty wrote:
Wed Aug 14, 2019 5:56 am
Założenie bramki jest takie, że będzie działała jako "Secondary kontroler" lub "Primary kontroler".
W pierwszym przypadku jest dodatkowym kontrolerem pozwalającym sterować wybranymi urządzeniami Z-Wave w istniejącej sieci. Bramkę trzeba dodać do sieci ale ona jako Secondary traci możliwość dodawania i usuwania urządzeń. Klient ma natomiast możliwość zdefiniowania w chmurze Supla, którymi urządzeniami Z-Wave chce sterować.
W drugim przypadku bramka może być jedynym kontrolerem Z-Wave w sieci. Wtedy urządzenia Z-Wave dodajemy i usuwamy z sieci za jej pomocą. Nie sądzę jednak żeby model drugi był bardzo popularny.
Osobiście myślę, że drugi przypadek, gdy bramka pełni funkcję pierwszego kontrolera również może być popularny. Przykładowo mogę kupić wybrane urządzenia z-wave bez potrzeby kupowania oddzielnej centrali z-wave. Dodać je bezpośrednio do omawianej tu bramki i dalej sterować przez Suplę. Zdaję sobie sprawę, że bramka nie będzie posiadała takiej funkcjonalności jak centrale z-wave.
Zgadza się, nie ma potrzeby zakupu oddzielnej centrali Z-Wave. Z drugiej strony prawie każdy nawet bardzo prosty kontroler (pilot) może pełnić funkcję Primary dlatego wydaje mi się, że bramka powinna być raczej Secondary. Należy też zaznaczyć, że bramka będzie pozwalała na sterowanie ograniczoną ilością urządzeń (do ustalenia po testach) więc w przypadku dużych sieci może się okazać, że bramek do Supla będzie w sieci więcej niż jedna.
Post Reply