Upgrade domofonu

paweb
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 17, 2017 7:50 am

Zrobiłem coś takiego ma prawo to działać ?

Dioda to 1N1004
Tranzystor NPN
Przekaznik 5V
Zasilanie 9v

Ma prawo to działać ?
Załączniki
uklad.png
uklad.png (264.41 KiB) Przejrzano 4503 razy
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

skoro masz przekaźnik na 5V to zasilanie musisz dać ok 5V a nie 9V chyba że tam jest stabilizator
ok doszedłem że to są stabilizatory :)
zmontuj i uruchom
poszukaj jak najmniejszego gabarytowo przekaźnika to zmieści Ci się wszystko w domofonie, no bez zasilacza.
Pozdrawiam
Wojtek
paweb
Posty: 13
Rejestracja: śr maja 17, 2017 7:50 am

Tak są dwa stabilizatory, niby działa ale nie chce przekaźnikiem rozwalić esp jeśli złe podłączyłem diody albo tranzystor
t0mek
Posty: 73
Rejestracja: sob gru 02, 2017 11:24 am
Lokalizacja: Legnica

a taki gotowiec będzie działał? soft będzie pasował?
https://botland.com.pl/nowosci/9391-mod ... &results=1
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zobacz ten temat:
viewtopic.php?f=27&t=2599
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
t0mek
Posty: 73
Rejestracja: sob gru 02, 2017 11:24 am
Lokalizacja: Legnica

Dzięki!!!
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Czy układ AMS1117 wytrzyma napięcie wejściowe 9,5V ? Układ LM1117 raczej tak. Zależałoby mi jednak na tym AMS. Pewnie się będzie grzał?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Cześć.

W celu rozpoznania tematu ESP zakupiłem taki moduł.
Mam zwykły blokowy domofon i myślę wykorzystać ten moduł w tym celu. Na tą chwilę pomijam kwestię zasilania i gabarytów (czy się zmieści).
Wiem już że firmware tworzone przez różne osoby np. z tego forum mają różne ustawienia GPIO, przez co zwykle opisują co jest na jakich portach. Ukłon za wskazówki w stronę Espablo i Zybi.
Jednak chcąc porównać ustawienia GPIO różnych firmware z moim modułem muszę wiedzieć jakie ustawienia GPIO mam mój moduł. Jak zdobyć te informacje?. Analiza wyprowadzeń na płytce + miernik, czy może wgrywanie różnych firmware i doświadczalne wykrywanie ustawień metodą prób i błędów.

U mnie domofon działa tak że otwarcie drzwi z przycisku działa dopiero po podniesieniu słuchawki. Rozumiem że przekaźnik w module zastąpi mi przycisk lecz co z „podniesieniem słuchawki”. Na chwilę obecną nie wiem czy podniesienie słuchawki zamyka czy otwiera obwód. Jeśli zamyka to pewnie można podłączyć pod ten sam przekaźnik co przycisk otw. drzwi. A w odwrotnej sytuacji, potrzebny moduł z 2 przekaźniki?

Pozdrawiam.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Obawiam się ze to może być problem , podniesienie słuchawki zestawia połączenie , należałoby je symulować ale to nie będzie łatwo , ingerencja w elektronikę tej słuchawki .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Kolego edm ten moduł ma przekaźnik na GPIO 4 , Wejście z optoizolacją na transoptorze GPIO 5 , ale obawiam się , że kolega shimano73 ma rację i nie będzie łatwo z tą słuchawką. Podaj model tego domofonu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”