Shelly 2.5 czy Zamel SRW-01

bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Tak informacyjnie - będę zamawiał jednak Shelly 2.5, tyle że prosto ze strony producenta (wychodzi ok 90zł/szt z wliczoną już przesyłką) z kilku powodów:
- nie podoba mi się postawa kilku osób w tym wątku (to chyba główny powód, zachowanie i wypowiedzi kolegi pzygmunt są karygodne i niegodne admina, nie wspominając o Robercie Błaszczaku, po prostu ręce opadają, zrobiliście doskonałą antyreklamę Zamelowi. Wiem, post zostanie skasowany a ja pewnie zbanowany ale może ktoś zdąży przeczytać - moja opinia jest całkowicie obiektywna od strony osoby początkującej w tym akurat temacie i nowej na tym forum)
- cena
- możliwość wgrania supli (z której prawdopodobnie skorzystam i tu i do przycisku indual, jak tylko mi odpiszą jaki siedzi tam układ)
- rozmiar - ale to akurat tylko taki miniplusik, będzie łatwiej wsadzić w puszkę ale SRW-01 też na pewno by się zmieścił

Dziękuję kolegom @isom i @Lucas za konstruktywne opinie, które wyglądają na faktycznie obiektywne
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"możliwość wgrania supli" - czyli masz obiekcje co do moich wypowiedzi, ale już do korzystania z miesięcy mojej pracy już nie.
Przykro się to czyta.
Swoją drogą dzięki za patriotyzm.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4008
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A mi coś się wydaje, że pojawiło się tu parę osób z kręgu dystrybutora Shelly na Polskę robiących sobie reklamę. :(
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Koledzy, po co te wszystkie waśnie i spory. Przecież to do niczego pozytywnego nie prowadzi poza tym, poza tym, że szukamy tylko punktów zaczepnych w swoich wzajemnych wypowiedziach. Każdy używa rozwiązania, które mu pasuje, które mu najbardziej odpowiada i na które przeznacza określony budżet. Akurat zarzut o brak wyprowadzonych złączy do programowania można by zarzucić wielu produktom. Czemuś to służy, a przecież to nie musi od razu oznaczać ich dyskredytacji. Z prostego zapytania o Shelly czy Zamel zrobiło się zupełnie coś innego.

Ja bardzo szanuję cały Zespół Supli i Przemka za ten projekt, jak również całą społeczność na tym forum za wkład w jej rozwój. Mam wrażenie, że jesteśmy blisko tego projektu, a gdy spotkaliśmy się (i zapewne spotkamy jeszcze) w większym gronie, to czułem, że uczestniczymy w czymś ciekawym. Jeżeli komuś nie pasuje Supla to niech z niej nie korzysta, jeśli nie pasuje inny system to też go nie wybierze. To, że akurat wybrani producenci zdecydowali się dołączyć do projektu niech nie posądza nas o faworyzowanie tylko tych określonych.
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

pzygmunt pisze: wt wrz 03, 2019 9:47 am "możliwość wgrania supli" - czyli masz obiekcje co do moich wypowiedzi, ale już do korzystania z miesięcy mojej pracy już nie.
Przykro się to czyta.
Swoją drogą dzięki za patriotyzm.
Początkowo miałem bardzo duży dylemat między tymi przekaźnikami ale Wasze wypowiedzi niestety zadziałały odwrotnie niż byście chcieli. Na przyszłość proponuję używać konkretnych argumentów dlaczego np taki shelly jest miernej jakości bo obecna forma wypowiedzi robi bardziej antyreklamę niż reklamę. Patriotyzmem nie ma co się podpierać bo Zamel może i jest produkowany w PL ale części na płytce obstawiam, że już średnio:) aczkolwiek nie mam nic do tego, nie wnikam. No i też nie ukrywam, że cena w moim przypadku ma znaczenie (wykańczając mieszkanie każda złotówka jest ważna) a mimo to brałem pod uwagę odczuwalnie droższego Zamela (jakby nie patrzeć 20% patrząc na najtańsze ceny obu w PL).

Ale generalnie ciągle nie kupiłem, prosiłem wcześniej o jakiś argument, nie dostałem odpowiedzi a na prawdę chciałbym wiedzieć (i odpowiedź pewnie będzie reklamą dla większej ilości osób). Co konkretnie ma lepszego SRW-01? Lepszej jakości PCB? Lepszy rozkład elementów? Lepsze anteny do Wifi? Dajcie mi cokolwiek :|
Ostatnio zmieniony wt wrz 03, 2019 10:26 am przez bladesss, łącznie zmieniany 1 raz.
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Robert Błaszczak pisze: wt wrz 03, 2019 10:14 am A mi coś się wydaje, że pojawiło się tu parę osób z kręgu dystrybutora Shelly na Polskę robiących sobie reklamę. :(
Ja z kolei widzę tylko kilka osób próbujących na siłę zrobić reklamę Zamelowi (w tym Ciebie), ale niestety ze skutkiem odwrotnym.
Póki co Shelly na żywo na oczy nie widziałem (za to SRW-01 tak bo mają u mnie w Leroy) a z takich zabawek jestem posiadaczem jedynie najtańszego Sonoffa z tym, że jeszcze go nie używałem bo nie mam do niego zastosowania (kupując go nie wiedzieć czemu myślałem, że wchodzi do puszki...)
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

bladesss pisze: wt wrz 03, 2019 10:18 am Początkowo miałem bardzo duży dylemat między tymi przekaźnikami ale Wasze wypowiedzi niestety zadziałały odwrotnie niż byście chcieli. Na przyszłość proponuję używać konkretnych argumentów dlaczego np taki shelly jest miernej jakości bo obecna forma wypowiedzi robi bardziej antyreklamę niż reklamę. Patriotyzmem nie ma co się podpierać bo Zamel może i jest produkowany w PL ale części na płytce obstawiam, że już średnio:) aczkolwiek nie mam nic do tego, nie wnikam. No i też nie ukrywam, że cena w moim przypadku ma znaczenie (wykańczając mieszkanie każda złotówka jest ważna) a mimo to brałem pod uwagę odczuwalnie droższego Zamela (jakby nie patrzeć 20% patrząc na najtańsze ceny obu w PL).

Ale generalnie ciągle nie kupiłem, prosiłem wcześniej o jakiś argument, nie dostałem odpowiedzi a na prawdę chciałbym wiedzieć (i odpowiedź pewnie będzie reklamą dla większej ilości osób). Co konkretnie ma lepszego SRW-01? Lepszej jakości PCB? Lepszy rozkład elementów? Lepsze anteny do Wifi? Dajcie mi cokolwiek :|
@bladesss sam niedawno byłem (właściwie cały czas jestem) na etapie wykończenia mieszkania i powiem Ci, że z tą "ważnością złotówki" to nie jest do końca taka oczywista oczywistość. Zapewne wybierałeś też do mieszkania inne elementy typu farby, drzwi, łączniki, itp. Czy na wszystko szukałeś innych odpowiedników (może tańszych)? Niektóre pewnie kupiłeś, bo wiedziałeś od razu co chcesz. Tak jak Ci pisałem używam różnego sprzętu, ale lubię Suplę (pomimo, że nie ma jeszcze wszystkich funkcjonalności) i świadomie do puszek wsadzałem Zamele - choć nie pogardziłbym, gdyby można do nich od razu np. podłączyć termometr (pozwoliłoby to ograniczyć liczbę urządzeń, ale to inna bajka).
A dlaczego? Odpowiem Ci jak typowy użytkownik - bo chciałem używać Supli, a to Zamele miały w sobie. Nie chciałem używać chmury typu Ewelink czy Shelly. Do Shelly 1 wgrałem Suplę. Pomijam, że moje Shelly V3 lekko piszczało (w puszcze pewnie byłoby to niesłyszalne), po pewnym czasie jedno padło, czasem stan przekaźnika zmieniał się samoczynnie) - nie wiem, czy to wina urządzenia czy softu. Sonoffy też używam (też z Suplą), ale raczej do prostych rzeczy typu lampka nocna, gdzie obciążenie nie jest duże. Więc ja kupiłem to, co chciałem. Wybrałem świadomie i założyłem na to odpowiednią kwotę. Na razie za wcześnie, żeby oceniać czy za kilka lat nie będę musiał wyciągać Zameli z puszek, ale mam nadzieję, że nie - że projekt i same urządzenia przetrwają.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4008
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

bladesss pisze: wt wrz 03, 2019 10:18 am [...] Co konkretnie ma lepszego SRW-01? Lepszej jakości PCB? Lepszy rozkład elementów? Lepsze anteny do Wifi? Dajcie mi cokolwiek :|
Ja Ci na to pytanie nie odpowiem, bo nie miałem potrzeby otwierać obudowy żadnego z posiadanych Zameli. Nie miałem też w ręku ani jednego produktu Shelly. Natomiast jest trochę opinii o Shelly nawet na tym forum, że albo piszczy przetwornica, albo się już przepalił.

Argument finansowy, jaki podałeś jest dla mnie całkowicie zrozumiały. Przy chęci zautomatyzowania kilkunastu / kilkudziesięciu urządzeń w nowo budowanym domu każda złotówka ma znaczenie.

Ja (niech będzie że reklamuję) jednak polecam Zamela przede wszystkim ze względu na:
  • bardzo wysoką stabilność działania,
  • błyskawiczne wsparcie (bezpośrednie i przez forum),
  • fakt, że część kwoty za zakupiony sprzęt idzie na rozwój Supli, a w przypadku gdy kupujemy Shelly finansujemy rozwiązanie konkurencji.
Wszyscy oczekujemy szybkiego rozwoju projektu SUPLA. Pytanie tylko, za co ten projekt ma się rozwijać. To z tego powodu uważam, że wato na forum SUPLI "reklamować" produkty związane z SUPLĄ.
Ostatnio zmieniony wt wrz 03, 2019 10:48 am przez Robert Błaszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18335
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Co konkretnie ma lepszego SRW-01? Lepszej jakości PCB"

Wszystkie odpowiedzi były już na tym forum. Wybacz, że nie powtarzamy ich za każdym razem ale oczekujemy również, że
osoby, które rejestrują się na tym forum wykażą odrobinę zaangażowania i przekopią się przez posty choćby z pomocą Google.

Jak już dotarliśmy w tej "nierównej walce" do tego punktu to spiszę kilka argumentów. (które są na tym forum)

- Zamel wykorzystał lata doświadczeń w zbudowaniu tego produktu i po prostu działa z każdą roletą.
Nie sztuką jest zrobić sprzęt, który działa z jedną roletą lub działa kilka tygodni. Sztuką jest zrobić sprzęt, który działa z wszystkim i działa przez lata, a do tego trzeba lat doświadczeń. Kondensator kondensatorowi nie jest równy. Przekaźnik przekaźnikowi itd również.
- Zamel to firma która istnieje od lat i jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze będzie istniała. Shelly... nie wiem co to za firma. Jakie ma tradycje i czy nie zbankrutuje przy tych cenach zostawiając swoich klientów.
- Gwarancja. Piszesz, że każda złotówka się liczy. Jeżeli sprzęt zacznie się psuć to będzie Ci go taniej wysłać do innego kraju czy podrzucić do LM ?
- Z wypowiedzi w sieci oraz na tym forum wynika, że Shelly kilka razy spłonęło, często się psuje i piszczą w nim przetwornice. To, że jeszcze nie ma problemów z v2.5 nie znaczy, że za 5 miesięcy nie zaczną się lawinowo pojawiać. Nie wiemy tego.
- Soft... nie ma Suplowego firmware-u szytego na miarę do Shelly. W związku z tym nie wiem jak to będzie działać.

Już w pierwszym poście skłaniasz się ku Shelly. Kup i testuj. Jak będzie OK to napisz za kilka miesięcy post, kory będzie pomocny dla innych.
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

Lucas pisze: wt wrz 03, 2019 10:18 am Koledzy, po co te wszystkie waśnie i spory. Przecież to do niczego pozytywnego nie prowadzi poza tym, poza tym, że szukamy tylko punktów zaczepnych w swoich wzajemnych wypowiedziach. Każdy używa rozwiązania, które mu pasuje, które mu najbardziej odpowiada i na które przeznacza określony budżet. Akurat zarzut o brak wyprowadzonych złączy do programowania można by zarzucić wielu produktom. Czemuś to służy, a przecież to nie musi od razu oznaczać ich dyskredytacji. Z prostego zapytania o Shelly czy Zamel zrobiło się zupełnie coś innego.

Ja bardzo szanuję cały Zespół Supli i Przemka za ten projekt, jak również całą społeczność na tym forum za wkład w jej rozwój. Mam wrażenie, że jesteśmy blisko tego projektu, a gdy spotkaliśmy się (i zapewne spotkamy jeszcze) w większym gronie, to czułem, że uczestniczymy w czymś ciekawym. Jeżeli komuś nie pasuje Supla to niech z niej nie korzysta, jeśli nie pasuje inny system to też go nie wybierze. To, że akurat wybrani producenci zdecydowali się dołączyć do projektu niech nie posądza nas o faworyzowanie tylko tych określonych.
W pełni popieram kolegę @Lucas.

Szanowny Przemku, szanowny Robercie pamiętajcie, że nie musicie odpowiadać na każdą bardziej lub mniej mądrą wypowiedź.
Więcej luzu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”