Shelly 2.5 czy Zamel SRW-01

bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Panowie, mam dylemat, potrzebuję przekaźnika do rolet sterowanego wifi i zastanawiam się między właśnie Shelly 2.5 a Zamel SRW-01 - który z nich będzie lepszy? Wolałbym Shelly bo tańszy ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś konstruktywnych opinii. I czy któryś z nich da się skonfigurować tak, żeby współpracował w jednej apce z tym:
https://allegro.pl/oferta/wlacznik-role ... 4291fbf951

Bo docelowo będę miał 3x normalny włącznik + przekaźnik w salonie i w kuchni 1x chciałbym taki biały szklany (ze względu na szkło w kuchni).

Jeśli to złe miejsce - przepraszam, ale nie wiedziałem czy lepszy będzie nowy temat czy skorzystanie z istniejącego. Nie znalazłem podobnego tematu więc założyłem nowy👍
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Jeżeli chodzi o jakość to zdecydowanie Zamel - wg mnie szkoda kasy na Shelly, które jest miernej jakości.
Co do współpracy z tym szklanym przyciskiem to przy odpowiednich kombinacjach pewnie do uruchomienia, ale podejrzewam, że trochę dodatkowej elektroniki będzie potrzeba i puszkę kieszeniową na te wszystkie dodatkowe "bebechy".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Puszka kieszeniowa odpada bo wszystko jest już zamontowane, jest tylko otwór w szkle na puszkę, ale o tyle dobrze, że puszka jest ta głębsza. Nie widziałem jak dotąd opinii, że shelly jest miernej jakości, dobrze wiedzieć, dziękuję. A czy w takiej sytuacji ( jeśli wybrałbym Zamela) - nie da się wgrać supli do tego przełącznika od Indual? Wtedy chyba powinno się dać w ludzki sposób tym sterować?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zapewne się da jeśli na pokładzie jest ESP. Generalnie wszystkie te włączniki to ten sam chińczyk tylko pod różnymi markami.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

bladesss pisze: pt sie 30, 2019 7:27 am nie da się wgrać supli do tego przełącznika od Indual?
To zależy co siedzi w środku. Jak ESP to na pewno się da, ale chyba nikt na forum tego modułu jeszcze nie testował.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Napisałem do nich zapytanie o układ, mam nadzieję że wiedzą i odpiszą :) Jeśli się nie da i miałbym sterować tą jedną roletą z osobnej apki to chyba już wolę poszukać standardowego łącznika z jakąś szklaną ramką i w puchę wcisnąć przekaźnik. Muszę poczytać o SRW-01 bo dotychczas, przyznam szczerze, głównie szukałem info o Shelly 2.5 ...
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sterowanie rolet to nie jest taka prosta sprawa. Jeśli chcesz na prawdę stabilny sprzęt to na chwilę obecna tylko SRW.
Zamel włożył w ten produkt wiele last swoich doświadczeń i na prawdę dobrze działa.
Kolejna sprawa. Zamel nas wspiera. Shelly nie.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Ja do puszek wsadziłem Zamela. Moim zdaniem w tym przypadku "oszczędzanie" nie ma sensu. Wiemy skąd pochodzi produkt, jakiej jest jakości i przynajmniej jestem spokojny, że raczej samoczynnie nic im się nie stanie, gdy śpię lub nie ma mnie w domu. Co prawda miałem tylko Shelly-1, ale po tym jakie były problemy ze stabilnością i tym, że nagle przestawały działać nadal się ich boję dawać gdzieś na dłużej.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A jak wyglądają SRW-01 zamontowane w zwykłych puszkach (głębokość 60 mm) możesz zobaczyć tu: https://www.blaszczak.pl/supla-zamel-pr ... entny-dom/
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Czemu kolega, który miał odmienną opinię został zbanowany? Chyba nie tak powinno to działać?... 🤨
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”