Shelly 2.5 czy Zamel SRW-01

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Co to ticketów to zgadzam się z @Lucasem. Są one dobre dla Zamel-a i pozostałych komercyjnych partnerów projektu. Supla sama w sobie to społeczność, która rządzi się własnymi prawami.
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

No ja, szczerze mówiąc, również nie wiedziałem początkowo że dyskutuję ze "stwórcą" Supli:) Ale to w sumie dobrze, napisałem co myślałem👍

A wracając do tematu - SRW-01 ogarnie te dotykowe łączniki? Bo rozmyślam teraz czy zamiast tego Induala sterowanego przez Wifi nie kupić zwykłego podwójnego szklanego i wcisnąć pod niego przekaźnik. Wyjdzie drożej ale przynajmniej nie będę zmuszony kombinować z flashowaniem itp

Edit: aa i chciałem jeszcze dopytać odnośnie wprowadzenia obsługi głosowej rolet przez google home - te "niebawem" to orientacyjnie plus minus kiedy może być? Jest szansa, że w tym roku jeszcze?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To niebawem nastąpi bardzo prawdopodobnie w tym miesiącu.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

bladesss pisze: czw wrz 05, 2019 9:23 am A wracając do tematu - SRW-01 ogarnie te dotykowe łączniki? Bo rozmyślam teraz czy zamiast tego Induala sterowanego przez Wifi nie kupić zwykłego podwójnego szklanego i wcisnąć pod niego przekaźnik. Wyjdzie drożej ale przynajmniej nie będę zmuszony kombinować z flashowaniem itp
Nie wiem jak będzie przy SRW-01. Przy ROW-02 i łączniku dotykowym były problemy z uwagi na sposób zasilania łącznika dotykowego.
Tutaj masz o tym wątek, może coś będzie pomocne link
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: czw wrz 05, 2019 7:36 am isom - na tym polega różnica pomiędzy profesjonalizmem, a amatorką. Szczególnie, że mowa o sytuacji w której urządzenie potrafi się zapalić. To rodzi ogromne zagrożenie pożarem domu.
Widzę, że temat nie ma końca więc też niechętnie swoje 3 grosze dorzucę. Nie wiem jaka jest sprzedaż Zamela czy Shelly, wiem jaka jest cena. Np. cena katalogowa MEW-01 to wg mnie kompletne nieporozumienie, ale to nie mój problem, może się sprzeda.
@pzygmunt jak ma się profesjonalizm do loterii z oznaczeniem biegunów na przekładnikach w/w modułu?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przekładników Zamel nie produkuje.
Tu Cię zaskoczę. Ilość aktywacji MEW-a przebiła swoją dynamiką wszystkie inne urządzenia podłączane dotychczas do infrastruktury Supli.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

makrz pisze: czw wrz 05, 2019 1:48 pm
pzygmunt pisze: czw wrz 05, 2019 7:36 am isom - na tym polega różnica pomiędzy profesjonalizmem, a amatorką. Szczególnie, że mowa o sytuacji w której urządzenie potrafi się zapalić. To rodzi ogromne zagrożenie pożarem domu.
Widzę, że temat nie ma końca więc też niechętnie swoje 3 grosze dorzucę. Nie wiem jaka jest sprzedaż Zamela czy Shelly, wiem jaka jest cena. Np. cena katalogowa MEW-01 to wg mnie kompletne nieporozumienie, ale to nie mój problem, może się sprzeda.
@pzygmunt jak ma się profesjonalizm do loterii z oznaczeniem biegunów na przekładnikach w/w modułu?
Tylko czemu kierujesz pytanie do @pzygmunt Jak Zamel dał d... to pytanie skieruj do Zamela.
Przecież jest tutaj na forum przedstawiciel.
Też się zastanawiam, czemu nie zabrał jeszcze głosu. Tylko dostaję się @pzygmunt.
A z tymi cenami katalogowymi jest różnie, w różnych firmach.
Dam Ci przykład.
"Pewne" dość znane  grzejniki według cen katalogowych kosztują majątek. Tak, że według cen katalogowych chyba by ich nikt nie kupił.
A jak podejdziesz do sklepu, to się okazuje, że są sprzedawane z 50-60% rabatem. Czemu tak jest. Ja nie wiem.
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: czw wrz 05, 2019 1:57 pm Przekładników Zamel nie produkuje...
Ale sprzedaje pod swoją nazwą.A co mnie (konsumenta) obchodzi kto je wyprodukował.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Koledzy to może lepiej zamknąć ten temat, bo poza wytykaniem niedoróbek jednej czy drugiej stronie nic tu nowego raczej nie będzie.
Kolega @bladesss przemyśli swoje za i przeciw, pomyśli nad ceną, nad tym który produkt chce wybrać i jaki ma na to budżet, a potem pochwali się w innym wątku.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ja się teraz nie odważę go zamknąć aby nie zostać posądzonym o cenzurę :lol: ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”