Shelly 2.5 czy Zamel SRW-01

pzygmunt

Tue Sep 03, 2019 10:53 am

Jak najbardziej się z Wami zgadzam. Pracuję nad tym by mniej emocjonalnie (osobiście) podchodzić do tematu.
michael

Tue Sep 03, 2019 11:20 am

Ja ze swojej strony przerobiłem temat na kilku sztukach Shelly 1 v3, z czego dzisiaj działa ledwo jeden. Reszta "spłonęła".
Stąd w moich wypowiedziach na forum odradzam te produkty - po prostu poczułem po swojej kieszeni, że to były wyrzucone pieniądze.
Natomiast z Zamelem jeszcze nigdy mi się nic nie stało - wszystko śmiga, nawet pierwszy prototypowy ROW-01 :D

Przykładowy link gdzie coś opisywałem:
viewtopic.php?p=47827#p47827
Kabel ucięty na miarę zawsze jest za krótki...
bukox

Tue Sep 03, 2019 11:44 am

Ja od pół roku mam 5 sztuk Shelly 1 v3 i jedyny problem jaki zauważyłem to problemy z ponownym połączeniem z WiFi po rozłączeniu (np. w wyniku spadku zasięgu zasięgu). Często jedynym rozwiązaniem jest reset urządzenia. Takich problemów nie mam z Zamelem czy nawet Sonoffami, które zawsze potrafią się same ponownie połączyć. Natomiast dla mnie Zamel ma tylko 1 wadę, ale taką która wręcz wymusiła na mnie zakup Shelly - rozmiar. U mnie w domu musiałbym przerabiać połowę puszek bo czasem nawet sporo mniejszy Shelly nie chciał "wejść". Oczywiście to wina elektryka i nie miałem na to wpływu ale nie uśmiecha mi się przerabianie instalacji i remont.
5 x Shelly1 | 6 x Sonoff Basic | 2 x Sonoff TH10 | 7 x Zamel SRW-01 | 1 x Zamel SBW-01
bladesss

Tue Sep 03, 2019 12:08 pm

pzygmunt wrote:
Tue Sep 03, 2019 10:46 am
"Co konkretnie ma lepszego SRW-01? Lepszej jakości PCB"

Wszystkie odpowiedzi były już na tym forum. Wybacz, że nie powtarzamy ich za każdym razem ale oczekujemy również, że
osoby, które rejestrują się na tym forum wykażą odrobinę zaangażowania i przekopią się przez posty choćby z pomocą Google.

Jak już dotarliśmy w tej "nierównej walce" do tego punktu to spiszę kilka argumentów. (które są na tym forum)

- Zamel wykorzystał lata doświadczeń w zbudowaniu tego produktu i po prostu działa z każdą roletą.
Nie sztuką jest zrobić sprzęt, który działa z jedną roletą lub działa kilka tygodni. Sztuką jest zrobić sprzęt, który działa z wszystkim i działa przez lata, a do tego trzeba lat doświadczeń. Kondensator kondensatorowi nie jest równy. Przekaźnik przekaźnikowi itd również.
- Zamel to firma która istnieje od lat i jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze będzie istniała. Shelly... nie wiem co to za firma. Jakie ma tradycje i czy nie zbankrutuje przy tych cenach zostawiając swoich klientów.
- Gwarancja. Piszesz, że każda złotówka się liczy. Jeżeli sprzęt zacznie się psuć to będzie Ci go taniej wysłać do innego kraju czy podrzucić do LM ?
- Z wypowiedzi w sieci oraz na tym forum wynika, że Shelly kilka razy spłonęło, często się psuje i piszczą w nim przetwornice. To, że jeszcze nie ma problemów z v2.5 nie znaczy, że za 5 miesięcy nie zaczną się lawinowo pojawiać. Nie wiemy tego.
- Soft... nie ma Suplowego firmware-u szytego na miarę do Shelly. W związku z tym nie wiem jak to będzie działać.

Już w pierwszym poście skłaniasz się ku Shelly. Kup i testuj. Jak będzie OK to napisz za kilka miesięcy post, kory będzie pomocny dla innych.
Dużo szukałem i absolutnie nigdzie nie ma żadnych wpisów porównujących SRW-01 konkretnie do Shelly 2.5, napisałem to nawet w pierwszym poście. Odpowiadając:
- bez urazy ale papka marketingowa jak dla mnie
- tu 100% racji, ale nie ma co zakładać że padną, ale też nie ma pewności, że Zamel będzie wieczny
- taniej będzie w przypadku Shelly bo w przypadku wymian gwarancyjnych nie płacisz za przesyłkę a SRW-01 jeśli będę kupował to przez internet bo w Leroy mają ceny chore jak w botlandzie (149zł)
- właściwie wszystkie opinie jakie udało mi się znaleźć o shelly 2.5(nie ma ich jakoś wielce dużo) mówią że naprawili błędy wieku dziecięcego. SRW-01 też miał problemy i też nie sądzę, żeby to był powód, żeby go skreślać
- wydawało mi się że Multiboard ma, ale jeśli nie to jest to pewien problem (dla mnie)
A w pierwszym poście napisałem, że skłaniam się ku Shelly ale ze względu na cenę, jednak potem niżej pisałem, że muszę poczytać jeszcze o Zamelu (bo mimo, że droższy to jeśli faktycznie miałby się okazać lepszy to na pewno warto byłoby dołożyć). Ale w sumie gdybym zakładając temat był świadomy, że Zamel wspiera suplę (finansowo) nie napisałbym akurat tego zdania :D
Poszukam jeszcze jakieś hurtowni w Poznaniu, może uda się coś taniej znaleźć SRW-01
michael

Tue Sep 03, 2019 12:17 pm

bladesss wrote:
Poszukam jeszcze jakieś hurtowni w Poznaniu, może uda się coś taniej znaleźć SRW-01
Zobacz tu -> https://zamel24.pl/supla-sterowanie-wif ... &results=4

Mają wg mnie najlepsze ceny
Kabel ucięty na miarę zawsze jest za krótki...
pzygmunt

Tue Sep 03, 2019 12:18 pm

Kup Shelly. Będziesz zadowolony.
bladesss

Tue Sep 03, 2019 1:04 pm

michael wrote:
Tue Sep 03, 2019 12:17 pm
bladesss wrote:
Zobacz tu -> https://zamel24.pl/supla-sterowanie-wif ... &results=4

Mają wg mnie najlepsze ceny
Bardzo dziękuję! Przesyłka free, to się ceni👍

pzygmunt wrote:
Tue Sep 03, 2019 12:18 pm
Kup Shelly. Będziesz zadowolony.
Nie obrażaj się :)
pzygmunt

Tue Sep 03, 2019 1:10 pm

Nie obrażam się. Nie chcę Cię na siłę przekonywać do Zamel-a, a z Shelly prawdopodobnie również będziesz zadowolony.
bladesss

Tue Sep 03, 2019 1:34 pm

pzygmunt wrote:
Tue Sep 03, 2019 1:10 pm
Nie obrażam się. Nie chcę Cię na siłę przekonywać do Zamel-a, a z Shelly prawdopodobnie również będziesz zadowolony.
O widzisz, to brzmi już bardzo fajnie, szacuneczek 👍 Generalnie jeszcze myślę, te 118zł to jeszcze do przegryzienia (wcześniej widziałem za ok 127 najmniej, ale patrzyłem tylko na allegro). Shelly wprawdzie nadal taniej ale różnica już się robi znośna, na tyle, że jestem w stanie rozważyć wsparcie polskiej roboty ;)

Kończąc waśnie i wracając do tematu - chciałbym się dowiedzieć czy Supla ma możliwość integracji z Google Home? Nie mogę znaleźć takiego info a byłby to sposób na ominięcie grzebania w przycisku Indual (gadając do asystenta google że ma podnieść/opuścić rolety)
Robert Błaszczak

Tue Sep 03, 2019 1:42 pm

Supla ma możliwość integracji z GH, tyle że GH nie wspiera jeszcze rolet :(
Pozdrawiam
Robert Błaszczak
https://www.blaszczak.pl
Post Reply