SUPLA "przewodowo"

GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

michael pisze: pt wrz 13, 2019 5:50 am Testuję u siebie ROW-04m i ma również możliwość podłączenia/sterowania z przycisków. Także u kolegi można wykorzystać żyły ze skrętki od włącznika do szafy i z powodzeniem sterować rowem :D
Pytanie czy skrętka przeniesie bez problemu potencjał 230V. Bo Zamel ma wejścia sterowane fazą. Choć zawsze można użyć np. przekaźnika po drodze.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

GOLDEN pisze: wt wrz 17, 2019 10:20 pm
michael pisze: pt wrz 13, 2019 5:50 am Testuję u siebie ROW-04m i ma również możliwość podłączenia/sterowania z przycisków. Także u kolegi można wykorzystać żyły ze skrętki od włącznika do szafy i z powodzeniem sterować rowem :D
Pytanie czy skrętka przeniesie bez problemu potencjał 230V.
Az strach czytać jak ktoś sie nad taka rzeczą zastanawia. Nie. nie przeniesie bez problemu. To ze przez pierwszy m-ac czy 2 czy nawet rok może to działać to nie oznacza ze tak można zrobić - bo w drugim roku możesz się spalić przez takie konstrukcje
GOLDEN
Posty: 73
Rejestracja: sob lis 04, 2017 4:45 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Dlatego napisałem, aby dać do myślenia.
Szczerze nie znam parametrów izolacji skrętki i osobiście bym nic poza PoE które jest do tego przeznaczone, tym nie puścił.

Jeżeli zarówno skrętka jak i zasilanie spotyka się w rozdzielnicy ta są chyba dwa wyjscia:
1. Moduły w stylu inCan gdzie sterowanie jest praktycznie beznapieciowe
2. Zastosowanie przekaźników po drodze do modułu typu ROW-04M.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

I z tym PoE po skrętce nie byłbym taki pewien. Miałem okazję zobaczyć spalony pion około 100 skrętek, po których leciało 48V PoE. Okazało się, że przewody Cat.5e nie spełniały żadnych norm.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Ciekawe z tym pionem a myślałem ze mnie w tej materii nic nie zaskoczy a jednak a co do 230 po skrętce jest to skrajne idiotyczny pomysł o którym nawet się myśleć nie powinno nie tyle ze ona tego nie wytrzyma (bo dobrej jakości wytrzyma sprawdzone w warunkach laboratoryjnych eksperymentalnych w deszczu śniegu i na dachu działała przez 10 lat ku mojemu zdziwieniu) tylko dlatego ze jest to kabel innego przeznaczenie i nie ma prawa w nim być takiego napięcia bo można sobie zrobić kuku a co dopiero jeśli ktos po nas będzie miał z tym do czynienia to mu nawet przez myśl nie przejdzie ze w skrętce jest 230

Ale się rozpisałem
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Robert Błaszczak pisze: śr wrz 18, 2019 6:14 pm I z tym PoE po skrętce nie byłbym taki pewien. Miałem okazję zobaczyć spalony pion około 100 skrętek, po których leciało 48V PoE. Okazało się, że przewody Cat.5e nie spełniały żadnych norm.
Rożne skrętki kat 5e (przypuszczam że o takiej mowa) widziałem i te "kable" różniły się między sobą gołym okiem. Bazując na moich doświadczeniach polecam markowe przewody.
Swego czasu pracowałem z PoE na napięcie 24V i najmniejszych problemów z tym nie było.
Oczywista oczywistość, że gdy kombinujemy z puszczaniem napięcia po skrętce to trzymamy się norm i nie przekraczamy maksymalnego dopuszczalnego prądu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”