Montaż sytemu Supla, podstawowe pytania

czarny588
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 7:55 am

Witam serdeczne grono użytkowników supli
przymierzam się do budowy inteligentnego domu budżetowo, wybór padł na suple, zamówiłem już parę modułów z firmy zamel na testy by sprawdzić co i jak, przed docelowym montażem w domu. W związku z tym na dzień dobry mam parę pytań dotyczących sterownia suplą
jedno główne pytanie czy są jakieś moduły dzięki którymi można podłączyć sterownie ogrzewaniem podłogowym?

Z tego co zdążyłem wyczytać na forum to nie ma możliwości sparowania systemu z :
- rekuperacją
- pompą ciepła
- klimatyzacją
- alarmem

z resztą zadań supli sobie bez problemu poradzę, głównie chodzi mi o sterowanie ogrzewaniem
Dunay
Posty: 74
Rejestracja: czw sty 04, 2018 7:39 pm

odnośnie ogrzewania to zapewne coś się z tego powinno zrodzić

viewtopic.php?f=11&t=4493
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18353
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obsługa termostatu planowana jest w wersji v2.5. Obecne rozwiązanie (termostat) może być zawodne chyba, że postawisz wszystko na lokalnym serwerze.
czarny588
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 7:55 am

Nie przeszkadza mi termin dodania urządzeń do supli, jestem obecnie na etapie budowy domu, czy macie może informację dot supli 2.5 czy te termostaty będą po wifi czy po kablu, chciałbym już ewentualnie przygotować się na to by uniknąć później kłucia ścian

tak na marginesie przeglądam forum już 2 godziny i jestem bardziej zielony niż byłem :lol: ogólnie szacun za wiedzę i pracę którą wkładacie w to
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18353
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Termostat będzie na wifi z termometrami na radiu. (Bynajmniej ten komercyjny od Zamel-a)
czarny588
Posty: 14
Rejestracja: pn wrz 30, 2019 7:55 am

Witam
nie chce powielać wątku, i sorki za durne pytania
1. Mam okna narożne czyli 2 rolety plus silnik, jest szansa zmostkować zamela tak by ogarniał sterownik na 1 rolete?
2. Czy sonoff jest dużo gorzej wykonany od zamela?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18353
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Nie do końca rozumiem pytanie
2. Tak
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Odnośnie pierwszego pytania, to jak rozumiem chciałbyś sterować dwiema roletami przy pomocy jednego SRW-01 (rolety otwierają się i zamykają jednocześnie)?

Jeśli tak, to podstawowym warunkiem jest to, że rolety są identyczne wymiarowo. Musi być w miarę jednakowy czas otwierania i zamykania tych rolet. Jeśli spełniasz ten warunek, to można to tak podłączyć. Jednak moim zdaniem nie będzie to zbyt wygodne.
Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch sterowników SRW-01 i utworzenie grupy. Wtedy możesz sterować dwiema roletami jednocześnie lub każdą z osobna.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”