Automatyczne zamknięcie bramy po otwarciu.

Qper
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 09, 2019 3:28 pm

Witam.

Mam przełącznik zamela sbw01 do sterowania bramą. Wszystko działa jak należy. Chciałbym natomiast stworzyć coś takiego jak timer.

Miałby polegać na.

Otwieram bramę prze aplikacje i automatycznie np po 15 się sama zamknie. Da się coś takiego stworzyć ?
Jerry91122
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 18, 2018 5:05 pm

Nie wiem czy w każdym napędzie tak jest, ale u mnie można ustawić tak aby właśnie po określonym czasie automatycznie się zamykał. Czyli szukaj w instrukcji napędu. Bo supla chyba póki co nie może (prawda?)
W domku: sonoff, ROW-01, SRW-03, Supla Gate, ROW-07
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

W chwili obecnej możesz ustawić harmonogram aby o konkretnej godzinie zamknął bramę.
Pojawi się funkcja "Zamknij bramę jeśli zamknięta dłużej niż....".

https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/37
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Aby coś takiego bezpiecznie używać powinniśmy mieć zainstalowane fotokomórki aby brama nie przytrzasneła nam auta gdy niespodziewanie zacznie się zamykać
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Qper
Posty: 34
Rejestracja: śr paź 09, 2019 3:28 pm

Dziękuje za odpowiedzi :)
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Ja mam napęd firmy Hato do bramy przesuwnej i mam właśnie tak jak kolega Jerry pisał - ustawiłem 2min i po tym czasie brama sama się zamyka. Oczywiście mam podłączoną fotokomórkę by brama się nie zamknęła jeśli bym w tym czasie akurat przez nią przejeżdżał. Dodatkowo mam włączoną opcję, która zamyka bramę wcześniej niż ustawione 2min jeśli przejedzie przez nią jakiś pojazd.

Także jeśli masz napęd jakiś gotowy, a nie DIY to przejrzyj instrukcję :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”