Połączenie sonoffa z włącznikiem dotykowym

sediv44
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11, 2019 10:38 am

Putty nie bardzo umie obsługiwać ale odpale jak nowy konwerter mi przyślą bo tego co miałem zjarałem bo źle podłączyłem zasilanie.A ogólnie na takiego samego sonoffa z esp 8285 jakiś czas temu próbowałem wgrać incan , multiboard i się nie poszła o tym wyżej pisałem.Soft z supli sonoff touch na esp 8285 wchodził bez problemu no i soft zybiego gate,
sediv44
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11, 2019 10:38 am

Sorki za zawracanie głowy mój błąd był taki , myślałem że jeśli dioda nie mruga to incan nie działa a to tak nie jest.Jakie ustawienia zrobić żeby ten przycisk dodatkowy działał jak należy. Teraz po sugerowanych ustawieniach w incan po zwarciu gnd i key zapala, po rozwarciu gaśnie i na odwrót ale po zwarciu dłuższym wchodzi w tryb konfiguracji.Jakie ustawienia są potrzebne żeby działało to dobrze.Inaczej mówiąc gdzie mam się wpiąć w tym sonofie bo teraz key tzn gpio 00 to nie jest dobry wybór.
sediv44
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11, 2019 10:38 am

Kombinowałem jak koń pod górkę nawet podpiąłem się po gpio 2 ale wtedy sonoff gdy nie był podłączony do sieci wifi głupiał włączał się i wyłączał.A rozwiązanie było bardzo proste w ustawieniach tryb konfiguracji zrobić na gpio 2 no i działa. Fakt że oryginalny przycisk nie działa jak trzeba bo załącza lub rozłącza jak go się przytrzyma ale to nie jest problem.Drugi mały minus jeśli gnd i gpio 0 są zwarte podczas włączania sonoffa tzn dodatkowy przycisk będzie załączony to sonoff oczywiście wchodzi w tryb fleszowania co za tym idzie nie zadziała ale i to nie powinno robić większego problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”