problem z dodaniem urządzenia

danc
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2019 10:57 pm

Sprawiłem sobie router Tenda Nova MW6, niestety nie mogę dodać żadnego urządzenia. Urządzenie jest w trybie rejestracji dioda miga, ale co ciekawe telefon łączy się z tym urządzeniem (informuje, że nie ma internetu) po czym wyłącza się i mam komunikat w aplikacji supla, że nie może podłączyć urządzenia. Zainstalowałem ponownie Supla działam na tel z androidem, żadnej poprawy. Czy to możliwe, że to wina routera, włączyłem mu tryb inteligenty asystent, który ma niby pomóc ale nie pomaga.
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Napisz coś więcej.
Czy router łączy się z netem.
Czy ustawiłeś wi-fi na 2.4
Czy telefon połączony po wi-fi z routerem ma internet.
Jeśli tak to wina będzie we wpisywaniu danych do urządzenia.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli masz wspólną nazwę Wi-Fi (SSID) dla 2.4 GHz i 5 GHz to spróbuj zmienić na dwie osobne.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
danc
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2019 10:57 pm

PioKar pisze: wt gru 17, 2019 6:35 am Napisz coś więcej.
Czy router łączy się z netem.
Czy ustawiłeś wi-fi na 2.4
Czy telefon połączony po wi-fi z routerem ma internet.
Jeśli tak to wina będzie we wpisywaniu danych do urządzenia.
Zacznę od początku, próbuję podłączyć przełącznik Sonoff`a z softem supli. Router łączy się z netem, telefon także. Wi-Fi działa 2.4 i 5 Ghz na tych samych nazwach i hasłach. Najdziwniejsze jest to, że telefon podczas próby rejestracji wyłącza Wi-Fi i łączy się z Sonoff`em i jest jest z nim połączony (telefon informuje, że ta sieć nie ma internetu.)
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Ja to robię na laptopie bo na telefonie nie lubię.
Sonoff rozgłasza się jako sieć wi-fi supla albo podobnie.
Jak zobaczysz taką siec w lapku to robisz połącz z tą siecią.
Wtedy faktycznie nie ma połączenia z netem bo jest połaczenie z sonofem.
W przeglądarkę wpisujesz adres 192.168.4.1 i powinno pokazać się okienko konfiguracji sonoffa.
Po wpisaniu danych robisz zapisz i restartujesz sonoffa.
I on już wbije się do twojej sieci wi-fi i powinien dodać sie do supli.
No i weż pod uwagę to co napisał Robert.
danc
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2019 10:57 pm

PioKar pisze: wt gru 17, 2019 9:19 am Ja to robię na laptopie bo na telefonie nie lubię.
Sonoff rozgłasza się jako sieć wi-fi supla albo podobnie.
Jak zobaczysz taką siec w lapku to robisz połącz z tą siecią.
Wtedy faktycznie nie ma połączenia z netem bo jest połaczenie z sonofem.
W przeglądarkę wpisujesz adres 192.168.4.1 i powinno pokazać się okienko konfiguracji sonoffa.
Po wpisaniu danych robisz zapisz i restartujesz sonoffa.
I on już wbije się do twojej sieci wi-fi i powinien dodać sie do supli.
No i weż pod uwagę to co napisał Robert.
Twoja metoda pomogła, bardzo dziękuję. Niestety Tenda Nova ma bardzo uproszczoną konfigurację i np. nie da się zmienić nazw sieci 2.4 oraz 5 Ghz. Najważniejsze, że działa jeszcze raz dziękuję.
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

No i super.
Shenko
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 17, 2019 6:59 am

PioKar pisze: wt gru 17, 2019 9:19 am Ja to robię na laptopie bo na telefonie nie lubię.
Sonoff rozgłasza się jako sieć wi-fi supla albo podobnie.
Jak zobaczysz taką siec w lapku to robisz połącz z tą siecią.
Wtedy faktycznie nie ma połączenia z netem bo jest połaczenie z sonofem.
W przeglądarkę wpisujesz adres 192.168.4.1 i powinno pokazać się okienko konfiguracji sonoffa.
Po wpisaniu danych robisz zapisz i restartujesz sonoffa.
I on już wbije się do twojej sieci wi-fi i powinien dodać sie do supli.
No i weż pod uwagę to co napisał Robert.
Nie byłoby dobrze dodać tego typu informacji gdzieś "bliżej"?

Sądzę, że wielu nowym użytkownikom bardzo by pomogło, aby przeczytać na ten temat.

Wiem, bo sam na początku się głowiłem - dlaczego nie chce mi się mój sonoff połączyć?

A tutaj na Sonoffie miałem multiplatformę i musiałem najpierw każdego skonfigurować w ten sposób.

Jest to bardzo dobra informacja, chociaż moim zdaniem dobrze by było tego typu tutorial umieścić w widoczniejszym miejscu.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Taki problem występuje na niektórych nieoficjalnych firmware urządzeń wykonawczych (Sonoff, itp.). Nie da rady podłączyć takiego urządzenia z poziomu kreatora aplikacji SUPLA, tylko należy ręcznie wprowadzić wszystkie niezbędne dane na stronie konfiguracyjnej urządzenia.
Ale taką informację powinni przekazywać sprzedawcy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
danc
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 16, 2019 10:57 pm

Niestety jeden sonoff zaczął miewać problemy: czasami mogłem się z nim połączyć, a czasem nie. Pracował przez 2 lata na dworze w hermetycznej skrzynce. Zabrałem go do domu i .... niestety nie mogę się połączyć poprzez aplikację telefonie. Problem wygląda tak:
1. uruchamiam tryb rejestracji poprzez przytrzymanie przycisku na sonoff, niebieska dioda miga, aplikacja łączy się po czym dioda gaśnie, a aplikacja informuje o problemie z połączeniem.
2. podobna sytuacja jest gdy robię to poprzez komputer, znajduję sieć, łączę się z nią dioda gaśnie, a wraz z nią sieć i nie mam połączenia.

Sprawdziłem z innym przełącznikiem son off to samo.

Inny sonoff, kóry rejestrowałem dawno temu, działa bez zarzutu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”