Geo lokalizacja

TomWrangler
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 25, 2019 2:25 pm

I jak panowie działa ?
TomWrangler
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 25, 2019 2:25 pm

TomWrangler pisze: wt sty 14, 2020 5:53 pm I jak panowie działa ? bo u mnie nie :( zrobiłem krok po kroku i nie zadziałało coś chyba z linkiem bezpośrednim

wchodzę na Cloud.supla / automatyka / linki bezpośrednie / klikam "utwórz nowy link bezpośredni " wybieram kanał " czyli brama wjazdowa otwieranie zamykanie / robi się taki link... https://svr28.supla.org/direct/487/XXXXXXXXXXiVQG5kzTM ale to chyba nie ten co kolega wyżej wkleił bo u niego jest na końcu otwórz / zamknij. Nadmienię że jak go skopiuję i wkleję do przeglądarki to tylko dopisuje się do niego słowo read i tyle
Jak prawidłowo zrobić tego linka
TomWrangler
Posty: 35
Rejestracja: śr gru 25, 2019 2:25 pm

Ok :) dziala :)
murek
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 12:47 pm

Dzień dobry wszystkim,
Pisze tutaj ponieważ wykonuje wszystkie kroki wg. Wszystkich instrukcji jakie są na forum. Chce aby brama się otwierała w momencie wkroczenia przeze mnie w dany obszar używając aplikacji IFTTT. Niestety to nie działa. W celu sprawdzenia czy w ogóle aplikacja ifttt działa zrobiłem opcje otwierania za pośrednictwem press button w ifttt i jest to widget dodany do pulpitu telefonu i ta opcja działa. Niestety lokalizacja nie daje pożądanego efektu. Co robić? Czy może ktoś krok po kroku opisać stworzenie tej funkcji wraz ze screenami?
Ani na iPhone ani na androidzie nie działa. Dodatkowo na iPhone użyłem opcji skróty i stworzyłem automatyzację, która również po wkroczeniu w obszar powinna otworzyć bramę i o ile sama funkcja czytania linka działa tak nadal po wkroczeniu w obszar brama się nie otwiera.

Przeczytałem każdy wątek tego forum odnoszący się do tego tematu i niestety nic nie przynosi oczekiwanego efektu.
woloch
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 16, 2020 8:53 pm

Jeśli chodzi lokalizacje IFTTT to w iPhone trzeba zaznaczyć większa strefę, do tego trzeba zaznaczyć aby IFTTT:
odświeżanie w tle
pozwolić na śledzenie położenia zawsze
dane sieci kom.

Ja musiałem kilka razy powiększyć strefę, ponieważ wydawało się, ze nie działa.
Można tez w IFTTT sprawdzić czy skrypt się wykonał czy napotkał na problem.

Tez chciałem uruchomić otwieranie bramy przez Homekit ale okazuje się, ze po ostatniej aktualizacji nie ma możliwości automatyzacji bramy ponieważ Homekit traktuje bramę jak drzwi garażowe i twierdzi, ze automatyzacja jest niebezpieczna (wejście osób postronnych do garażu).
Mam też dodany skrót i gadałem do Siri (Hey Siri run gate) ale wolę automatyzację IFTTT
ras23
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 05, 2023 12:39 pm

Dzień dobry,

jestem nowy na forum i w temacie, szczególnie dotyczącym supli, pozwolę sobie odgrzać ten temat, ponieważ mam kilka pytań i może ktoś mnie poratuje i pomoże. Nic skomplikowanego w działaniu, ogólnie otwieranie i zamykanie po wejściu i wyjściu ze strefy.
1. Linki bezpośrednie:
- robię jeden, dwa czy kilka?
- mogę zaznaczyć w linku otwórz, zamknij, otwórz/zamknij, którą opcję wybrać?
- i który link bezpośredni?

Obrazek
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

ras23 pisze: wt gru 05, 2023 1:26 pm Dzień dobry,

jestem nowy na forum i w temacie, szczególnie dotyczącym supli, pozwolę sobie odgrzać ten temat, ponieważ mam kilka pytań i może ktoś mnie poratuje i pomoże. Nic skomplikowanego w działaniu, ogólnie otwieranie i zamykanie po wejściu i wyjściu ze strefy.
1. Linki bezpośrednie:
- robię jeden, dwa czy kilka?
- mogę zaznaczyć w linku otwórz, zamknij, otwórz/zamknij, którą opcję wybrać?
- i który link bezpośredni?

Obrazek
link bezpośredni już jest wygenerowany, klikając na te opcje masz podgląd jak powinien wyglądać w całości, żeby wykonać daną akcję czyli kliknij na "odczyt" i w linijce masz komendę na odczyt stanu jako podpowiedź. Nie ma znaczenia dla działania. Dla działania ma znaczenie aktywacja tych suwaczków.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”