Geo lokalizacja

wkojde
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 5:56 pm

Zrobione tak jak w opisie ale brama się nie otworzyła
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

to jest za proste żeby to nie chodziło .
Któryś z tych kroków w opisie źle zrobiłeś , gdzieś się pomyliłeś.
A może coś z linkiem bepośrednim masz nie tak ? aplikacje na telefonie może nie do końca dobrze skonfigurowałeś ? Może cos pominąłeś w aplecie ...... MOze .... ? Cięzko coś doradzać , "wróżyć z fusów " jak napisałeś tylko "brama się nie otworzyła"

sprawdz logi IFTTT i linka bezpośredniego (lub logi skryptów fracza - widzisz nawet nie napisałeś jakiego linku używasz ), podeślij jakieś print screeny .....
wkojde
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 5:56 pm

Link bezpośredni ma być z końcówką read ?
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

??? a czemu read ?
przecież read to jest odczyt - na pewno nie
kombinuj..... DIY ! może na początek , zamiast linka do bramy , użyj linka do jakiegoś włącznika światła i zobacz czy się zapali światło jak podjedziesz

nie korzystam z linków bezpośrednich , korzystam z linków od @fracza (jeszcze raz jest okazja podziekować @fracz-owi za jedną z najlepszych funkcjonalności zrobioną do supli !! ) .
Gdybym to miał zrobić na linku bezpośrednim to bym spróbowal taki link (na pewno nie READ) :
Załączniki
1.png
1.png (43.31 KiB) Przejrzano 2560 razy
wkojde
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 5:56 pm

wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

tak
wkojde
Posty: 48
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 5:56 pm

Ok dzięki będziemy próbować ale dopiero jutro,a pytanie czy gps w telefonie ma być włączony cały czas ?
wsosniak
Posty: 715
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

wkojde pisze: czw sty 02, 2020 8:04 am Ok dzięki będziemy próbować ale dopiero jutro,a pytanie czy gps w telefonie ma być włączony cały czas ?
usługa lokalizacji ma być włączona cały czas bo inaczej to skąd by IFTTT miało wiedzieć gdzie jestes .

Zanim dojedziesz do domu to możesz prztestowac ten Twój link (open-close) wklejając go do przeglądarki (tak jakbyś strone www chciał otworzyć) i brama powinna sie otworzyć. I jak się otworzy tzn ze link jest dobry i jego masz wkleić do apletu IFTTT
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

To ja jeszcze asekuracyjnie dopowiem, że transmisja danych też musi być włączona cały czas aby to zadziałało.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

wkojde pisze: śr sty 01, 2020 9:12 pm Co zaznaczyć w method i content type ?
wsosniak pisze: śr sty 01, 2020 9:34 pm nie ruszać , zostaw domyślne ustawienia
Ja też kiedyś próbowałem różnych kombinacji przy sterowaniu glosywym
U mnie z powodzeniem działa ustawienie :
METHOD ----> PATCH
CONTENT TYPE ---> application/json


wsosniak pisze: czw sty 02, 2020 9:09 am
usługa lokalizacji ma być włączona cały czas bo inaczej to skąd by IFTTT miało wiedzieć gdzie jestes .
Jak kolega dobrze zaznaczył musi być dostęp do lokalizacji. W ustawieniach iOS nadaj aplikacji IFTTT uprawnienia do lokalizacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”