Rady dla początkującego

Krzychup
Posty: 38
Rejestracja: czw gru 26, 2019 8:23 pm

Dzięki za rady - jeszcze się nie poddaję, ale powoli tracę cierpliwość...

Nie chcę korzystać z gotowych modułów, ponieważ nie chcę w jednym pomieszczeniu stosować kilku płytek...
Chciałbym dostosować sobie program do swojej konfiguracji, więc staram się przerobić istniejące kody ... ale nie znam się kompletnie na Linuxie. Wybrałem Arduino IDE pod Windowsem.

Czy W Arduino IDE da się napisać program do migania diod?
Czy pod Windowsem da się skompilować oprogramowanie do pracy z Suplą?


Znalazłem parę kodów, które mógłbym przerobić Primary_GUI v2 (kod mogę wrzucić do Arduino_IDE), ale nie mogę go skompilować - brakuje bibliotek dht, dht22, mman, itd, itd...

OK, wrzucę Primary_GUI i na nim będę się uczył. Też co chwilę coś mi brakuje...

Forum zawiera masę rzeczy w każdym miejscu, ale nie ma odpowiedzi dla laików. Piszecie, aby ściągnąć Supla IOT - obraz Linuxa, ale nie znalazłem informacji jak to uruchomić... Jeśli ktoś z Was miałby czas, to proszę podrzućcie tematy, co mam wyszukać aby doprowadzić do kompilowania i wgrywania oprogramowania...
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Zobacz pierwszy post w tym wątku: viewtopic.php?f=61&t=5566&p=52972#p52972

Odnośnie bibliotek pod Arduino IDE - szukaj menadżerze bibliotek w Arudino lub w google. Bez problemu znajdziesz informacje jak to instalować i skąd pobrać.

W bibliotece są przykłądy do uruchomienia - z tego bym korzystał na start.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Cześć. Ja również wybrałem Arduino. Już w samym programie jest przykład do migania diodą (blink). Otwierasz Plik, Przykłady, Basics, Blink - kompilujesz i dioda miga. Oczywiście wszystkie kompilowane przeze mnie programy do supli są kompilowane w arduino pod windowsem. Jeżeli chodzi o biblioteki to do arduino jest ich cała masa (często nazywają się tak samo a różnią się i trzeba je dobierać i dogrywać do katalogu Arduino/libraries). Biblioteki szukaj po nazwie w necie. Często razem z kodem twórcy dodają swoje biblioteki - wtedy jest super. Aby opanować temat chyba trzeba zacząć od właśnie takich rzeczy jak miganie diodą, sterowanie wyjściem, wejściem itd. Jeżeli chcesz zacząć "grubo" a nie znasz podstaw to spróbuj zmieniać i kompilować taki podstawowy program do supli (w załączniku). Spróbuj uruchomić np. DS18B20, nastepnie przekaźnik(diodę), czujnik itd. Musisz wypełnić xxxx swoimi danymi i skompilować, wgrać do wemosa mini i gotowe.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Znalazłem parę kodów, które mógłbym przerobić Primary_GUI v2 (kod mogę wrzucić do Arduino_IDE), ale nie mogę go skompilować - brakuje bibliotek dht, dht22, mman, itd, itd...
Te biblioteki musisz sukcesywnie doinstalować jak i jeszcze parę innych których domyślnie w arduinoIDE nie ma a nam są potrzebne. Ważna jest też wersja płytek poczytaj o tych problemach. Ale jak już zbierzesz wszystkie biblioteki i zaskoczy to bez problemu będziesz mógł kompilować swoje softy :).
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”