BLE Supla Gateway - wyzwanie dla programistów

Jarson78
Posty: 146
Rejestracja: pn cze 11, 2018 10:54 am

Zero W
Dziwne jest to że wcześniej nie pokazywało 0 tylko 22,1 stopni
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2020 7:02 pm przez Jarson78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Edytowałem poprzednią odpowiedź.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jarson78 pisze: pn maja 11, 2020 7:00 pm Dziwne jest to że wcześniej nie pokazywało 0 tylko 22,1 stopni
Jeśli masz aktywne sprawdzanie file_write_check_sec=120 (bez # na początku tej linii), to SVD powinien wysyłać do Cloud temperaturę -273°C i wilgotność 0%. Taka wartość temperatury przez Cloud jest interpretowana jako brak odczytu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Mam ostatnio jakiś problem z bramką, na czujnikach niby widzę tą ikonkę Bluetooth, ale jak by ie było połączenia między czujnikiem a RPI.

Po wpisaniu w terminal sudo hcitool lescan

wyświetla się coś takiego

Kod: Zaznacz cały

Set scan parameters failed: Input/output error
Sprawdzałem na RPI4 i na RPI Zero. Po restartach czy to jednej czy drugiej maliny jest cały czas tak samo o co może chodzić??
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Hej,
Czy komuś z Was udało się rozwiązać problem okresowego zawieszania się? Po restarcie działa może kilka godzin i przestaje przesyłać dane. Kolejny restart i znów chwilę jest ok.
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

U mnie bramka na raspberry zeroW pracuje ciągle od ok. miesiąca -obsługuje odczyt 3szt czujników i powiadomienia pushower. Jeszcze nigdy nie zaobserwowałem zawieszenia. Testuję baterie w czujnikach i mogę powiedzieć że trwałość baterii silnie zależy od odległości od bramki - dziś właśnie padła pierwsza w czujniku w piwnicy(żelbetowy strop + ściana z bloczków betonowych). W drugim na piętrze (tylko strop żelbetowy) mam w tej chwili 2,5V, a trzecim w łazience na tej samej kondygnacji (dwie ściany z porotermu 25cm) jest teraz 2,8V. Co ciekawe zdalne odczyty na tym "najgorszym" czujniku miałem nawet jak na lokalnym wyświetlaczu już nie wiele było widać. Dolna granica napięcia dla transmisji to 2,2V . Przy 2,4V zdarzają się już luki w historii odczytów ,które nasilają się aż do 2,2V .Natomiast przy 2,1 czujnik nie działa już wcale nawet lokalnie.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

tomkowski pisze: ndz maja 31, 2020 2:28 pm Hej,
Czy komuś z Was udało się rozwiązać problem okresowego zawieszania się? Po restarcie działa może kilka godzin i przestaje przesyłać dane. Kolejny restart i znów chwilę jest ok.
"Tak":
crontab -e
i wpis:
0 1 * * * /etc/init.d/supervisor restart
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

djack2017 pisze: ndz maja 31, 2020 3:55 pm
tomkowski pisze: ndz maja 31, 2020 2:28 pm Hej,
Czy komuś z Was udało się rozwiązać problem okresowego zawieszania się? Po restarcie działa może kilka godzin i przestaje przesyłać dane. Kolejny restart i znów chwilę jest ok.
"Tak":
crontab -e
i wpis:
0 1 * * * /etc/init.d/supervisor restart
Fakt. Czasem się zawiesza i u mnie.
@djack2017. Czy to o to chodzi ( patrz link ) czy Ty masz pod supervisor powierzone coś innego?
https://linuxconfig.org/configure-super ... bian-linux
Ja u siebie rozwiązałem zawieszanie mechanicznie.
Równolegle z prywatną instalacją zostawiłem sobie aktywne konto na svr14.
Tam czuwa wemos z przekaźnikiem jako otwieranie furtki.
Gdy stwierdzę zawieszenie maliny to robię Otwórz i na 4s malina nie ma zasilania.
Potem się uruchamia i tak mam zdalny restart maliny.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Instalację tego interfejsu do Supli robiłem według któregoś z wcześniejszych postów w tym wątku.
Z tym, że ja wysyłam informację i do Supli i do Zabbixa (co opisałem też w którymś z wcześniejszych postów).
U mnie sam system raspbian na "raspberry pi zero w" nie zawiesza się. Problem jest z zawieszaniem się "supla-virtual-device".
I tu wystarcza sam restart supervisor-a. Nie ma potrzeby wyłączania całego sterownika.
Restart robię o pierwszej w nocy (w cronie), więc to niczemu nie przeszkadza. A przynajmniej chodzi przez cały dzień.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

djack2017 pisze: wt cze 02, 2020 12:00 pm Instalację tego interfejsu do Supli robiłem według któregoś z wcześniejszych postów w tym wątku.
Z tym, że ja wysyłam informację i do Supli i do Zabbixa (co opisałem też w którymś z wcześniejszych postów).
U mnie sam system raspbian na "raspberry pi zero w" nie zawiesza się. Problem jest z zawieszaniem się "supla-virtual-device".
I tu wystarcza sam restart supervisor-a. Nie ma potrzeby wyłączania całego sterownika.
Restart robię o pierwszej w nocy (w cronie), więc to niczemu nie przeszkadza. A przynajmniej chodzi przez cały dzień.
Dzięki za błyskawiczną informację.
To Ja na razie zrobię test swojej maliny na długość pracy bez zawieszenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”