BLE Supla Gateway - wyzwanie dla programistów

dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

PuteR pisze: sob mar 06, 2021 9:39 am Od jakiegoś czasu obserwuję problem z dwoma czujnikami xiaomi, które w sumie są u mnie najdłużej chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Konkretnie chodzi o to że, działają do pewnego czasu po czym jak by dane nich przestają być wysyłane do pliku, a w supli widzę temp. -275 i wilgotność -1. W tym czasie na czujniku widać ikonę Bluetooth więc tak jak by połączenie jest. Restart RPI Zero i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Na tym RPI w sumie po za bramką nic innego nie ma. Ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania??
Ile masz tych czujników podpiętych pod jeden adapter BT? Takie zachowanie widzisz tylko z tymi dwoma?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

U mnie bardzo sporadycznie (raz na kilkanaście dni z losowego czujnika) zdarzy się brak odczytu, ale to mam przerwę w postaci jednego słupka na wykresie (brak odczytu z interwału 10 minut). Tyle że samo wraca do prawidłowego działania.
U Ciebie przyczyną może być albo zbyt duża odległość od bramki, lub też jakiś problem z kartą SD w malinie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Problemem było montowanie dysków, coś ostatnio zmieniłem i zapomniałem o tym. Nie mniej jednak taka sytuacja zdarza się co jakiś czas tak jak pisał Robert głównie z tymi dwoma czujnikami.
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

U mnie od pewnego czasu niestety zdarza się, że zawiesza się odczyt z czujników i pokazuje cały czas ostatnie wartości. Czasem raz w miesiącu, czasem raz na 3 tygodnie. W aplikacji wtedy wszystko na zielono, na czujnikach normalnie widać połączenie bluetooth. Obecnie mam 8 czujników, w tym jeden na zewnątrz. Pomaga restart pi zero, potem wszystko wraca do normy, a przez czas zawieszenia na wykresach pojawia się przerwa.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Ustaw automatyczny restart raz w tygodniu np. w niedzielę o 2 w nocy.
RKL
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 14, 2020 6:20 pm
Kontakt:

Odnosnie szybko padajacej baterii zauwazylem ze te czujniki ktore maja slaby zasieg to bateria pada dosc szybko w prownaniu z czujnikami ktore maja dobry zasieg
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

artur_n pisze: sob mar 06, 2021 4:47 pm Ustaw automatyczny restart raz w tygodniu np. w niedzielę o 2 w nocy.
Ja mam restart usługi codziennie o 5:00

Kod: Zaznacz cały

0 5 * * * supervisorctl restart supla-virtual-device
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Robert Błaszczak pisze: ndz mar 07, 2021 11:04 am
artur_n pisze: sob mar 06, 2021 4:47 pm Ustaw automatyczny restart raz w tygodniu np. w niedzielę o 2 w nocy.
Ja mam restart usługi codziennie o 5:00

Kod: Zaznacz cały

0 5 * * * supervisorctl restart supla-virtual-device
To jest dobre rozwiązanie, będę musiał tak zrobić. Restartu samej usługi nie próbowałem, prościej mi było zrestartować całe pi w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Dziwne wskazania jednego z termometrów jeszcze kilka dni temu było pokazywało 5% a dziś jest 255% , wiem ze jest słaba bateria ale czemu taki pomiar jakiś błąd w skrypcie ?
Załączniki
0C02AA17-88F1-4122-8088-E31DEE56B019.png
0C02AA17-88F1-4122-8088-E31DEE56B019.png (82.9 KiB) Przejrzano 1737 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Wygląda na błąd w skrypcie. Pytanie, czy Łukasz (@beku) tu jeszcze zagląda?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”