Akwarium, co można i warto mierzyć?

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

dogu18 pisze: wt cze 08, 2021 8:05 am Dobry 🙂

W mojej kostce 30l steruje obecnie oświetleniem poprzez sonoff Basic.
Chciałem dorzucić teraz pomiar temperatury na ds żeby mieć podgląd kiedy jest za gorąco.

Czy mogę wykorzystać sonoff czy lepiej osobno wemos D1 zasilany z USB?

Oraz czy ds w metalowej tulejce nie będzie wydzielał czegoś do wody?
Podłączanie DS'a do Sonoff Basic na potrzeby pomiaru temperatury w akwarium to bardzo zły pomysł. Sonoff Basic jest beztransformatorowy i może się zdarzyć, że na obudowie termometru będziesz miał fazę. Rybki mogą się zdziwić :D :D :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Robert Błaszczak pisze: wt cze 08, 2021 5:25 pm
dogu18 pisze: wt cze 08, 2021 8:05 am Dobry 🙂

W mojej kostce 30l steruje obecnie oświetleniem poprzez sonoff Basic.
Chciałem dorzucić teraz pomiar temperatury na ds żeby mieć podgląd kiedy jest za gorąco.

Czy mogę wykorzystać sonoff czy lepiej osobno wemos D1 zasilany z USB?

Oraz czy ds w metalowej tulejce nie będzie wydzielał czegoś do wody?
Podłączanie DS'a do Sonoff Basic na potrzeby pomiaru temperatury w akwarium to bardzo zły pomysł. Sonoff Basic jest beztransformatorowy i może się zdarzyć, że na obudowie termometru będziesz miał fazę. Rybki mogą się zdziwić :D :D :D
Też tak właśnie myślałem. Wolałem się upewnić. 🙂🙂
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Vallhalen pisze: ndz maja 30, 2021 1:15 pm
Albert pisze: ndz maja 30, 2021 12:08 pm Ja też w akwa mam suplę. Mierzę temp wody, steruję lampą UV i zwykłą,napowietrzaczem dodatkowym i mam czujnik poziomu cieczy - wiem kiedy kilka cm odparowało i trzeba dolać :mrgreen: Choć i tak raz na tydzień robię podmiankę 8-)
Co daje ci w zbiorniku lampa UV ?
Lampa chodziła najwięcej w czasie wzrostu roślin. Ale teraz chodzi krótko, w celu właśnie eliminacji glonów. Zbyt długie świecenie skutkowało tym, że rośliny wychodziły poza akwarium, jak zapomniałem podciąć na czas :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”