Inteligentny dom - kierunek rozwoju

Fistach

czw mar 19, 2020 2:34 pm

Witam,
chce trochę zautomatyzować swój dom. Jestem to nowy, trochę poczytałem ale ogrom wiedzy i rozrzucenia wszystkiego na tą chwilę mnie przeraża i powoli będę się wdrażał.

Na tą chwilę mam 17x SRW, 1x ROW-04m to działa. Automatyczne otwieranie i zamykanie rolet o danej porze, światło przez ROW wg wschodu i zachodu słońca.

Posiadam też system alarmowy na Satel Perfecta WRL, monitoring z HikVision.... do każdego osobna aplikacja...

Chciałbym pójść w rozbudowę w jakiś kierunku ale nie wiem co będzie w miarę proste i nie za biliony :) Fajne byłoby sterowanie głosowe.

Na tą chwilę myślę o stacji pogodowej, gniazdku z licznikiem zużywanego prądu, kolejnych ROWach, sterownikach/termostatach pokojowych do podłogówki.

Z funkcji które chciałbym żeby były np:
- zamykanie rolet kiedy mocno wieje czy pada deszcz,
- po poleceniu np "dobranoc" -- zamknięcie rolet, włączenie systemu alarmowego
- inne jak macie jakieś pomysły

Da się to? Są gotowe rozwiązania?
Prosiłbym albo o rozwiązania albo o kierunek/ pojęcia jakie szukać na forum lub linki. A może jest ktoś z okolic Wrocławia co się tym zajmuje?
Na razie totalny amator, bez wykształcenia informatycznego... ale chętnie się czegoś nauczę.
Na stanie: SRW-01 x17 ROW-04M x1
hZkgZK

czw mar 19, 2020 9:01 pm

z takimi pomysłami polecałbym Ci zainteresować się HomeAssistantem albo openHABem. W Supli takie integracje są dużo trudniejsze w realizacji - raczej tylko DIY wchodzi w grę a co z tym idzie dużo większy nakład pracy.
Sibikk

pt mar 20, 2020 11:14 am

hZkgZK pisze:
czw mar 19, 2020 9:01 pm
z takimi pomysłami polecałbym Ci zainteresować się HomeAssistantem albo openHABem. W Supli takie integracje są dużo trudniejsze w realizacji - raczej tylko DIY wchodzi w grę a co z tym idzie dużo większy nakład pracy.
Też polecam HA do spięcia Supli z resztą świata IoT
Jam mam u siebie Home Asistant na bramce od AIS, Większość urządzeń jest na Supli i Tasmota integruje je w HA, prosta konfiguracja podstawowych automatyzacji, scen itd a te bardziej skomplikowane do ogarnięcia po krótkim researchu w googlu.
Działa sterowanie głosem, audio, kamery i wiele innych.
ODPOWIEDZ