Montaż sterowników rolet

bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Cześć Wszystkim
Jestem nowy na forum , więc nie wiem czy temat w dobrym miejscu.
Zamierzam zacząć korzystać z oprogramowania supla i mam pytanie.
Mam do podłączenia 11 rolet, każda z nich ma osobne sterowanie, dodatkowo elektryk podłączył możliwość sterowania centralnego.
Chciałbym zapytać jakie najlepiej wybrać przełączniki do sterowania roletami z serii simon 54 , mają 3 rodzaje i jakie sterowniki zastosować aby to wszystko sprawnie funkcjonowało?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jakie masz sterowniki? Gotowe do Supli robi Zamel - modele SRW.
Tylko one nie mają jeszcze sterowania centralnego.
Do sterowników rolet najczęściej podłącza się przyciski monostabilne/dzwonkowe
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Nie mam jeszcze i zastanawiam się jakie kupić, co do włączników to zastanawiam się nad Simon 54, tylko że w przypadku monostabilnych nie mając sterowników trzeba je cały czas przyciskać.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bogdan55nr@op.pl pisze: śr kwie 08, 2020 9:42 am Nie mam jeszcze i zastanawiam się jakie kupić, co do włączników to zastanawiam się nad Simon 54, tylko że w przypadku monostabilnych nie mając sterowników trzeba je cały czas przyciskać.
Gotowy sterownik dopuszkowy to SRW-01. Do tego podłączasz przyciski monostabilne (bez podtrzymiania).
Sterowanie centralne możliwe w tej chwili z aplikacji (można grupować rolety i telefonem sterujesz grupą). Niedługo będzie też możliwość definiowania przycisków do wykonywania różnych akcji (np. podwójne wciśnięcie przycisku "w dół" zamknie wszystkie rolety w grupie, a nie jedną).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Wiadomo już kiedy supla zasili moduły nowym oprogramowaniem ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Po wydaniu cloud-a w wersji v2.4 nad którym jeszcze pracujemy.
bogdan55nr@op.pl
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 4:57 am

Jeszcze mam jedno pytanie:
Czy sterowniki wymagają ciągłego dostępu do internetu czy mogą współpracować ze sobą w wewnętrznej sieci wifi ?
Nie mam jeszcze internetu w domu, więc zastanawiam się nad sensem zakupu sterowników w chwili obecnej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8349
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

bogdan55nr@op.pl pisze: śr kwie 08, 2020 12:41 pm Jeszcze mam jedno pytanie:
Czy sterowniki wymagają ciągłego dostępu do internetu czy mogą współpracować ze sobą w wewnętrznej sieci wifi ?
Nie mam jeszcze internetu w domu, więc zastanawiam się nad sensem zakupu sterowników w chwili obecnej.
Jeśli korzystasz z publicznych serwerów Supli, to sterowanie z telefonu wymaga dostępu do Internetu. Przyciski lokalne będą działać bez dostępu do sieci.
Możesz też postawić swój własny serwer w sieci lokalnej, wtedy jeśli telefon będzie miał połączenie z serwerem, to będzie też działać sterowanie z aplikacji
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

klew pisze: śr kwie 08, 2020 12:46 pm Możesz też postawić swój własny serwer w sieci lokalnej, wtedy jeśli telefon będzie miał połączenie z serwerem, to będzie też działać sterowanie z aplikacji
Doprecyzowując to tylko ze smartfona będącego podłączonym do tej sieci lokalnej. Aby sterowanie z aplikacji działało z Internetu to oczywiście ten Internet musi być dostępny dla własnego serwera.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

bogdan55nr@op.pl pisze: śr kwie 08, 2020 12:41 pm Nie mam jeszcze internetu w domu, więc zastanawiam się nad sensem zakupu sterowników w chwili obecnej.
Ja też nie mam jeszcze "stałego łącza" więc jadę na LTE Aero2 za 5zł jest 3gb/ miesiąc i dla przykładu router Huawei b593 spokojnie do 32 urządzeń Supli obsłuży. Jeśli same rolety to jest i pakiet 500mb za 2zł /miesiąc do zabawy roletami wystarczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”