Rozwój ?

creative21

śr cze 24, 2020 4:21 pm

Jak to wygląda z suplą rozwija się coś czy stoi w miejscu ?🤔
hanuer

śr cze 24, 2020 4:30 pm

Ciągle coś nowego sie pojawia. Zarówno software jak i hardware.
bukox

śr cze 24, 2020 6:20 pm

Z całym szacunkiem dla autora i osób zaangażowanych w rozwój oprogramowania Supla mam mieszane uczucia. Wszedłem w ten system ponad 2 lata temu i od tego czasu w zasadzie niewiele się zmieniło. Widziałem mapę drogową, która napawała mnie optymizmem ale teraz po 2 latach praktycznie nic z tej mapy nie zostało wdrożone. Nadal nie ma scen, termostatu (wiem, że to jest w supla.fracz ale spodziewałem się tego natywnie), logika czy chociaż powiadomienia push albo chociaż widżety (miały być w wersji 2.3). Nic z tego się nie pojawiło. Nadal trzeba się posiłkować zewnętrznymi usługami co czyni cały system niejednolitym i trudnym w konfiguracji. Wiem, że jest to projekt "społeczny" i darmowy a także wiem, że nie mogę wymagać aby był dynamicznie rozwijany bo nie ma to środków ale po 2 latach mam po prostu wrażenie, że w zasadzie stoi w miejscu. Zmiany, które się pojawiają to kosmetyka, która nie ma nic wspólnego z mapą drogową. Patrząc zupełnie z zewnątrz projekt wygląda wręcz na martwy. Czy autorzy przewidują jakieś ruchy aby to się zmieniło? Czy są jakieś szanse na bardziej dynamiczny rozwój i konkretne informacje na temat wdrożenia funkcjonalności z mapy drogowej?
6 x Shelly1 | 8 x Sonoff Basic | 2 x Sonoff TH10 | 1 x Sonoff TH16 | 7 x Zamel SRW-01 | 1 x Zamel SBW-01
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

śr cze 24, 2020 8:46 pm

Wykresy na github-ie pokazują postęp. Supla to nie tylko sceny i logika, ale też dziesiątki mniejszych funkcjonalności oraz całe zaplecze utrzymania projektu. Wystarczy popatrzeć na mój profil na Githubie (wykres poniżej - Nie wliczając pozostałych osób).
Zwiększamy finansowanie oraz zespół co pozwoli nam zwiększyć tempo.
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-06-24 o 22.47.29.png
Zrzut ekranu 2020-06-24 o 22.47.29.png (86.54 KiB) Przejrzano 924 razy
Kassewsky

czw cze 25, 2020 5:45 am

pzygmunt pisze:
śr cze 24, 2020 8:46 pm
Wykresy na github-ie pokazują postęp. Supla to nie tylko sceny i logika, ale też dziesiątki mniejszych funkcjonalności oraz całe zaplecze utrzymania projektu. Wystarczy popatrzeć na mój profil na Githubie (wykres poniżej - Nie wliczając pozostałych osób).
Zwiększamy finansowanie oraz zespół co pozwoli nam zwiększyć tempo.
Rozumiem.
A jak temat udostępnienia webhook?
Głównie chodzi o możliwość integracji z HA i innymi systemami.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

czw cze 25, 2020 7:46 am

Webhooki będą udostępnione na początku tylko dla zweryfikowanych aplikacji, które mają publiczną instancję do łapania wyjątków. Chcę też uniknąć odpytywania hostów, które przestały działać. Co do HA. Skłaniam się do integracji na poziomie MQTT jako, że planuję uruchomić broker MQTT po stronie cloud-a. Będzie to działało dużo wydajniej niż webhook i rozwiąże problem
integracji nie tylko z HA (udostępnianie portów itp.) - mówiąc w skrócie uprości to procedurę integracji.
Kassewsky

pt cze 26, 2020 5:12 am

pzygmunt pisze:
czw cze 25, 2020 7:46 am
Webhooki będą udostępnione na początku tylko dla zweryfikowanych aplikacji, które mają publiczną instancję do łapania wyjątków. Chcę też uniknąć odpytywania hostów, które przestały działać. Co do HA. Skłaniam się do integracji na poziomie MQTT jako, że planuję uruchomić broker MQTT po stronie cloud-a. Będzie to działało dużo wydajniej niż webhook i rozwiąże problem
integracji nie tylko z HA (udostępnianie portów itp.) - mówiąc w skrócie uprości to procedurę integracji.
Rozumiem. HA rozwiąże problem z scenami itd 🙂
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

pt cze 26, 2020 7:09 am

Sceny i tak będą niezależnie od HA i innych systemów... ale oczywiście jak ktoś będzie chciał uruchomić sceny po stronie HA to też zrobi to bez problemu.
Awatar użytkownika
lesny8

pt cze 26, 2020 7:52 am

Od przybytku głowa nie boli 😁
Kassewsky

pt lip 03, 2020 8:08 am

pzygmunt pisze:
pt cze 26, 2020 7:09 am
Sceny i tak będą niezależnie od HA i innych systemów... ale oczywiście jak ktoś będzie chciał uruchomić sceny po stronie HA to też zrobi to bez problemu.
Jako że cierpliwość nie jest moją mocną stroną dopytam tylko. Czy znany się termin wprowadzenia MQTT na cloud?
Lub czy jest szykowany inny sposób integracji z HA?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”