Euroster 2006

Raddii

wt sie 18, 2020 11:27 am

Witam,

Posiadam w domu 4 sterowniki Euroster 2006 do do ogrzewania podłogowego za pomocą pieca dwufunkcyjego gazowego. Chciał bym to zastąpić czym co będzie kompatybilne z Suplą. Najlepiej abym mógł zobaczyć temperaturę i wilgotność powietrza. Dodatkowo w następnym roku planuje zalozyc klimatyzacje którą tez bym chciał sterować za pomocą Supli. Pytanie czy jeden sterownik ogarnie ogrzewanie i klimę czy w ogóle są jakieś na to rozwiazani?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

wt sie 18, 2020 3:33 pm

Być może w połączeniu z Arduino. Supla będzie miała niedługo skończony UI (Android/iOS) dla termostatu tak więc jeśli ten Euroster ma jakieś API to będzie można to połączyć.
Raddii

wt sie 18, 2020 8:15 pm

Wątpię żeby ten Euroster miał jakiś API. A nie ma gotowych sterowników które można skonfigurować z supla?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

wt sie 18, 2020 9:58 pm

Zamel pracuje nad termostatem.
boolek

śr gru 30, 2020 12:22 am

Termostat w wersji nieoficjalnej jest na supla.fracz.com

Mnie trochę życie zmusiło do tego, bo po awarii listwy sterującej siłowniczkami na rozdzielaczu od podłogówki - przeszedłem na suplę i działa mi to od ponad roku bez problemów.

W pokojach mam wemosy z czujkami temp DS18B20 (w jednym pokoju mam DHT22 czyli temp + wilgotność) - szkoda mi było wemosów na same czujniki więc pomontowałem co się dało - sterowanie rolet, sterowanie przedłużaczem itd...

W skrzynce z rozdzielaczem od podłogówki też jest wemos + 4 przekaźniki (3 od sterowania siłownikami na rozdzielaczu, 1 od sterowania pompą od pieca C.O.).

W przypadku z pierwszego posta moim zdaniem spokojnie można zainstalować jakieś moduły na suple z czujnikami temp. zamiast 4 eurosterów.
Jeśli eurostery są przewodowe to przy jednym musi być przekaźnik do zwarcia styku w piecu lub ew. mozna dodać jeden moduł przy piecu z przekaźnikiem do zwierania tego styku + czujniki temp - to jeszcze będzie odczyt temp w aplikacji.

Ryzyko jest małe, bo steruje się tylko załączaniem pieca, a nie samym piecem - czyli najwyżej po powrocie do domu będzie za ciepło, albo za zimno, raczej nic od tego nie wybuchnie ;)
Dodatkowo przy wykorzystaniu supla.fracz.com można ustawić powiadomienia po przekroczeniu zadanej temperatury, więc zawsze wtedy można w aplikacji wyłączyć przekaźnik od pieca (albo skrypt sam może to zrobić).
Zainstalowane (wszystko na WEMOS D1 mini):
Rolety 3x +DS18B20; sterowanie podłogówką (4 przekaźniki + DS18B20); czujnik ilości ekogroszku; przedłużacze +DS18B20
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”