Problem z rozłączaniem niektórych urządzeń po restarcie serwera (docker)

bob_

pn paź 12, 2020 1:52 pm

Dzień dobry,

nie byłem pewien czy pisać w dziale Tematów ogólnych ale jako że moje pytanie dotyczy i urządzenia, i własnej instancji serwera w dockerze to zacznę tutaj. W razie czego proszę administratorów o przesunięcie tematu.

Koledzy - w czym może tkwić problem braku połączenia z Shelly 1 oraz jednego z SonOoff po restarcie serwera (dodam, że restart "legalny", po zainstalowaniu aktualizacji systemowych, serwer w dokerze postawiony na R Pi)?
To raczej nie kwestia sieci i ruterów jak ktoś tu to pisał, ponieważ urządzenie Zamela i drugi SonOff działają bez zarzutu. Poza tym w ruterze mam przyporządkowane stałe IP do każdego z urządzeń oraz serwera i wszystkie są widoczne na liście aktywnych klientów DHCP.

W Shelly i problematycznym SonOffie mam wgranego multiboarda, wersja 2.7.2. w SonOffie który po restarcie normalnie wraca jest oprogramowanie 2.0.
W przypadku Shelly pomaga jedynie albo odłączenie zasilania, albo wielokrotne przełączanie przyciskiem (SW), ale co ciekawe nie do momentu przejścia w stan konfiguracji! Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
Patryk

pn paź 12, 2020 2:33 pm

W/g mnie jest to wina softu.
Z tego co pamiętam, często forumowicze pisali o tym problemie dotyczącym multibuarda v2.7.2
 viewtopic.php?f=11&t=3843
Czemu tak jest ( w tym sofcie) nie wiem.
Poszukaj lub stwórz sobie soft z nowszych źródeł, a podejrzewam, że ten problem zniknie.
Ps.
U mnie na dzień dzisiejszy większość softów ma v2.7.25 i jak na razie nie zdarzyło się, że moduł po rozliczeniu z wifi lub serwerem pozostał offline.
bob_

pn paź 12, 2020 2:53 pm

Tak podejrzewałem. Dziękuję za podpowiedź.
A można prosić o linka do tej wersji? Ja korzystałem z odnośnika tu na forum (w temacie o multiboardzie), który odsyła do Github'a ale tam jest właśnie wersja 2.7.2
Patryk

pn paź 12, 2020 3:06 pm

Nie ma wersji multibuarda 2.7.25.
Ja sobie kompiluje softy z oficjalnych źródeł SUPLI za pomocą:
 viewtopic.php?f=17&t=4735
Ale jak poczytasz forum, szczególnie nowe tematy, @espablo "stworzył" nowego multibuarda, a także inni koledzy udostępniają softy na nowej bibliotece (Arduino IDE), którą "tworzy" @klew.
bob_

wt paź 13, 2020 6:54 am

OK, teraz rozumiem.
Niestety programować nie porafię :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”