Sterowanie bramą

stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Witam proszę o radę jak na module Yunshan i Gui Generic używanym do sterowania bramą wjazdową ustawić czujniki otwarcia i zamknięcia. Bo w ustawieniach jest tylko czujnik otwarcia i czujnik pośredniego otwarcia?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie ma czujników zamknięcia.
Czujnik otwarcia powinien sygnalizować otwarcie nawet jak brama jest po prostu niedomknięta.
stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

To dziwne dla mnie bo ważne chyba jest widzieć czy brama jest otwarta czy zamknięta a tak wiemy tylko ze jest otwarta kiedy zadziała krańcówka a kiedy krańcówka otwarcia rozłączy to brama nie konieczni musi być zamknięta .
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Jeśli masz dwa kontaktrony/krańcówki to oba/obie powinny być zamontowane na skrajnych położeniach bramy.
W Cloud jeden kanał czujnika przypisujesz do kanału bramy wjazdowej jako czujnik otwarcia, a drugi jako czujnik pośredniego otwarcia.
Wtedy brama może być:
  • Zamknięta
  • W trakcie otwierania/zamykania
  • Otwarta
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

dokładnie tak mam na skrajnych położeniach bramy czyli otwarta lub zamknięta według mnie dużo prościej gdyby można było wybrać czujnik otwarcia i czujnik zamknięcia a stan pomiędzy to brama w ruchu.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2803
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czujnik otwarcia pośredniego to tylko nazwa ;)
Wskaż w tym miejscu kanał z czujnikiem, który masz przy zamkniętej bramie.
Przetestuj i dostosuj (odwrócona logika) w zależności od tego co Ci się tam będzie w apce pojawiać.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z założenia to jest czujnik częściowego/pośredniego otwarcia... ale są użytkownicy, którzy montują ten czujnik w inny sposób niż przeznaczenie.
stwie224@gmail.com
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 02, 2019 11:12 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Juz opanowałem dokładnie trzeba zrobić jeden czujnik na odwróconej logice i działa. Dziękuję za porady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”