Sonoff Basic 4 ds18B20

kary03
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 18, 2021 1:47 pm

Witam
Potrzebuję do sonoffa podłączyć 4 DS mam pytanie czy jest możliwość na jednym wyjściu czy na czterech w razie potrzeby wylutuję diodę oraz przekażnik, jeśli ktoś ma gotowy soft to proszę o link lub program do edycji spróbuję swoich sił lata temu coś próbowałem w Atmega długa przerwa ale od czego są wieczory.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Potrzebujesz tylko jedno wolne GPIO dla 4 DS. Najlepiej użyj firmware GUI Generic, które możesz sobie sam skonfigurować wg potrzeb i pobrać gotową do wgrania binarkę na stronie GUI Generic Builder. Jeśli masz już teraz firmware z OTA to możesz GUI Generic wgrać przez stronę konfigracyjną Sonoffa.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
kary03
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 18, 2021 1:47 pm

Dziękuję za pomoc soft wygenerowany wgrany sprawdzony ze względu na brak czasu tylko na jednym czujniku który miałem gotowy i jest OK po złożeniu całości napiszę czy wszystko gra, mam pytanie czy jest możliwość ustawić częstotliwość zapisu pomiarów ponieważ na niektórych czujnikach niema potrzeby zapisu co 10min.
coroner23
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 2:55 pm

kary03 pisze: wt maja 25, 2021 9:37 am Dziękuję za pomoc soft wygenerowany wgrany sprawdzony ze względu na brak czasu tylko na jednym czujniku który miałem gotowy i jest OK po złożeniu całości napiszę czy wszystko gra, mam pytanie czy jest możliwość ustawić częstotliwość zapisu pomiarów ponieważ na niektórych czujnikach niema potrzeby zapisu co 10min.
Pod jakie wyprowadzenie podłączyłeś ten czujnik ja próbowałem dht 22
3v3 gnd i komunikacja pod rx lub pod tx i nic oczywiście rezystor 4.7 k też dałem
I nie chce działać Soft wygenerowałem z GG
Marcin Łaszcz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”