SuplaDevice library for Arduino

vlymar
Posty: 26
Rejestracja: pn maja 28, 2018 5:22 am
Lokalizacja: Ukraine

Dzień dobry, z jakiegoś powodu ESP8266 pracuje niestabilny, często po utratie połączenia WiFi nie jest przywrócone, pomaga tylko fizycznego ponownego uruchomienia. Chciałbym używać Ethernet w swoich projektach za niezawodność.

Znalazłem tylko jedno rozwiązanie z Ethernetem, jest Arduino + Shield, chociaż nadal istnieje malina PI Extenstion 01, ale jest droższa.
Powiedz mi, jak zorganizować na Bibliotece Supladevice, kilka przekaźników do bramy, bramek i kilku czujników (stan wejścia), nie znalazłem niczego w przykładach. Dziękuję Ci.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ESP8266 powinno pracować stabilnie. Mam kilka układów na ESP8266 z aktualnym oprogramowaniem na bazie SuplaDevice i nie obserwuję żadnych problemów.
Może problemy są spowodowane przez router? Często gdy masz za dużo urządzeń wifi, to routery zaczynają sprawiać problemy. U mnie przy 30 klientach wifi router przestał działać poprawnie.

Osobiście radzę używać ESP8266 z włączonym szyfrowaniem. Na Arduino Mega niestety nie da się włączyć szyfrowanego połączenia przez ethernet, ze względu na niewystarczającą ilość RAMu.

Biblitekę SuplaDevice używa się tak samo na ESP8266 jak i na Arduino Mega.
Dodawania przekaźników robimy używając:

Kod: Zaznacz cały

#include <supla/control/relay.h>

// w setup:
new Supla::Control::Relay(gpio);  // lub (gpio, false) gdy przekaźnik jest sterowany stanem niskim. 
Przekaźniki następnie konfigurujemy w cloud i przypisujemy im funkcje.

Natomiast sensory stanu on/off robimy tak:

Kod: Zaznacz cały

#include <supla/sensor/binary.h>

// w setup:
new Supla::Sensor::Binary(gpio, pullup); 
Oczywiście gpio ustawiamy zgodnie z naszym sprzętem. pullup oznacza, czy mamy włączyć wewnętrzny pullup.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”