Termostat

krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Czy coś się ruszyło w temacie? Można prosić o jakieś info :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

krycha88 pisze: wt sie 17, 2021 8:59 am Czy coś się ruszyło w temacie? Można prosić o jakieś info :)
przyłączam się do pytania
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeszcze nie ruszyło.

Rozpisałem się trochę, więc wrzuciłem wszystko do osobnego tematu: viewtopic.php?f=17&t=9067
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jaattvishal
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 31, 2021 2:48 pm

A czy będzie możliwe sterowanie termostatem ale czujnikiem z innego urządzenia? Czy za sterowanie będzie tylko odpowiedzialne urządzenie a cloud będzie służyć tylko do konfiguracji urządzenia? spice money
teatv apk
Ostatnio zmieniony sob wrz 11, 2021 6:31 am przez jaattvishal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czujnik tylko radio/kabel powiązany bezpośrednio z termostatem. Cloud i apka tylko do ustawień i podglądu. Termostat z założenia ma działać
całkowicie autonomicznie i nie może być narażony na utratę połączenia z wifi/serwerem.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: wt sie 31, 2021 4:29 pm Czujnik tylko radio/kabel powiązany bezpośrednio z termostatem. Cloud i apka tylko do ustawień i podglądu. Termostat z założenia ma działać
całkowicie autonomicznie i nie może być narażony na utratę połączenia z wifi/serwerem.
czyli @elmaya już to zrobił ponad rok temu :). Trza by tylko doszlifować :)
https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?f=10&t=5320
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

QLQ pisze: wt sie 31, 2021 4:36 pm
pzygmunt pisze: wt sie 31, 2021 4:29 pm Czujnik tylko radio/kabel powiązany bezpośrednio z termostatem. Cloud i apka tylko do ustawień i podglądu. Termostat z założenia ma działać
całkowicie autonomicznie i nie może być narażony na utratę połączenia z wifi/serwerem.
czyli @elmaya już to zrobił ponad rok temu :). Trza by tylko doszlifować :)
https://en-forum.supla.org/viewtopic.php?f=10&t=5320
zgadza się ale z powodu braku tej opcji w cloudzie ciężko jest ogarnąć harmonogramy tygodniowe i regulację temperatury (aczkolwiek z pomocą skryptów kolegi @fracz się da).
Natomiast soft od @elmaya działa bardzo dobrze - mam ich 5 ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

klew pisze: śr cze 09, 2021 11:01 am [...]
  • Dostępne tryby pracy: automatyczny (zgodnie z harmonogramem), ręczny (ustawienie temperatury przez użytkownika), wyłączony

[...]
Większość konfiguracji będzie można zrobić z poziomu aplikacji. Harmonogram będzie przypominał ten, który jest dostępny dla urządzeń Heatpol:
harmonogram.png
Witam,
ostatnio zastanawiałem się nad termostatem w Supli i nasunęło mi się pewne pytanie.

Czy tryb ręczny będzie mógł być obsługiwany z aplikacji? Czy będzie przewidziany dla niego inny ekran, niż ten do harmonogramu, przesłany w załączniku?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

jaku2k pisze: czw wrz 16, 2021 6:47 am Czy tryb ręczny będzie mógł być obsługiwany z aplikacji? Czy będzie przewidziany dla niego inny ekran, niż ten do harmonogramu, przesłany w załączniku?
Tak, tryb ręczny będzie dostępny z poziomu aplikacji.
Załączony ekran, to fragment z propozycją harmonogramu. Termostat będzie miał swój "ekran" w aplikacji. Jego projekt jeszcze nie powstał.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

klew pisze: czw wrz 16, 2021 7:43 am
jaku2k pisze: czw wrz 16, 2021 6:47 am Czy tryb ręczny będzie mógł być obsługiwany z aplikacji? Czy będzie przewidziany dla niego inny ekran, niż ten do harmonogramu, przesłany w załączniku?
Tak, tryb ręczny będzie dostępny z poziomu aplikacji.
Załączony ekran, to fragment z propozycją harmonogramu. Termostat będzie miał swój "ekran" w aplikacji. Jego projekt jeszcze nie powstał.
Kapitalnie, dziękuję za odpowiedź.

Mam sugestię do treści, jakie będą widoczne na ekranie w trybie ręcznym. Wiele klimatyzatorów ma możliwość przełączania pomiędzy trybami. Przydatne mogłyby być przyciski, takie jakie są w aplikacji na dole ekranu po przejściu do panelu sterowania oświetleniem RGB. Do takich przycisków można by dopisać kanał przekaźnika, który po kliknięciu w wybrany kafelek załączałby odpowiednią funkcję. Oczywiście nie jest to funkcjonalność pierwszej potrzeby (nie wiem również czy aplikacja na to pozwoli). Daję po prostu znać, że coś takiego mogłoby znaleźć zastosowanie.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”