Termostat

ROUR
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 27, 2018 12:34 pm

Witam
Coś drgnęło w temacie😉
Kolejna zima za oknem- termostat w supli by się przydał.
ROUR
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Na ten sezon grzewczy raczej bym się nie spodziewał niczego. Ale prace nad termostatem wkrótce ruszą, tylko to jest grubszy temat.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Czegoś tu nie rozumiem, jest gotowy termostat dla grzałek heatpol a dla nas nie. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Chyba trzeba będzie zrobić zrzutkę na termostat to może się doczekamy.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

rochowiak86 pisze: ndz gru 05, 2021 4:56 pm Czegoś tu nie rozumiem, jest gotowy termostat dla grzałek heatpol a dla nas nie. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Chyba trzeba będzie zrobić zrzutkę na termostat to może się doczekamy.
Czyli mamy termostat :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

rochowiak86 pisze: ndz gru 05, 2021 4:56 pm Czegoś tu nie rozumiem, jest gotowy termostat dla grzałek heatpol a dla nas nie. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Chyba trzeba będzie zrobić zrzutkę na termostat to może się doczekamy.
Termostat w grzałkach Heatpol jest realizowany przez dedykowany układ PIC oraz dedykowane, autorskie, zamknięte oprogramowanie firmy Heatpol. Supla to tylko interfejs użytkownika. Na pokładzie grzałki Heatpol jest ESP, które tylko komunikuje sie z zamkniętym (nie naszym) rozwiązaniem. Nasz termostat dopiero powstanie i będzie udostepniony dla wszystkich w przyszłym roku.
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Ok. Dzięki za wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Przyglądam się temu wątkowi z uwagą ponieważ na ten moment tylko termostatu mi brakuje w SUPLI, żeby przenieść się z projektami domu inteligentnego z Salus SmartHome na Supla :)
Gorąco kibicuję termostatowi supla !!!!
Chcąc coś od siebie dołożyć dla projektu gdybyście potrzebowali pomocy to dość dobrze poznałem działanie termostatów Salusa - niekwestionowanego lidera w tym temacie. Tam rozwiązane mają już te wszystkie tematy o których tutaj mówicie...i wykrywanie otwartego okna i pilnowanie temp. podłogi i harmonogramy itd.
Sterowanie stanem termostatów zależnie od wykrywania ruchu w domu też :)
Gdyby coś jestem do dyspozycji...chętnie wytłumaczę jak to rozwiązał lider na rynku...czasem nie warto wyważać otwartych drzwi...
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

pzygmunt pisze: ndz gru 05, 2021 5:21 pm
rochowiak86 pisze: ndz gru 05, 2021 4:56 pm Czegoś tu nie rozumiem, jest gotowy termostat dla grzałek heatpol a dla nas nie. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Chyba trzeba będzie zrobić zrzutkę na termostat to może się doczekamy.
Termostat w grzałkach Heatpol jest realizowany przez dedykowany układ PIC oraz dedykowane, autorskie, zamknięte oprogramowanie firmy Heatpol. Supla to tylko interfejs użytkownika. Na pokładzie grzałki Heatpol jest ESP, które tylko komunikuje sie z zamkniętym (nie naszym) rozwiązaniem. Nasz termostat dopiero powstanie i będzie udostepniony dla wszystkich w przyszłym roku.
Panie Zymguncie, czy to 100% obietnica ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Stwierdzenie faktu
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

flowerek pisze: pn gru 06, 2021 8:24 pm Przyglądam się temu wątkowi z uwagą ponieważ na ten moment tylko termostatu mi brakuje w SUPLI, żeby przenieść się z projektami domu inteligentnego z Salus SmartHome na Supla :)
Gorąco kibicuję termostatowi supla !!!!
Chcąc coś od siebie dołożyć dla projektu gdybyście potrzebowali pomocy to dość dobrze poznałem działanie termostatów Salusa - niekwestionowanego lidera w tym temacie. Tam rozwiązane mają już te wszystkie tematy o których tutaj mówicie...i wykrywanie otwartego okna i pilnowanie temp. podłogi i harmonogramy itd.
Sterowanie stanem termostatów zależnie od wykrywania ruchu w domu też :)
Gdyby coś jestem do dyspozycji...chętnie wytłumaczę jak to rozwiązał lider na rynku...czasem nie warto wyważać otwartych drzwi...
tak z ciekawości zapytam .... wnioskuję, że rozmawiamy o termostacie do podłogówki ("pilnowanie temp. podłogi").
Czy to ma jakikolwiek sens włączanie i wyłączanie ogrzewania podłogowego w zależności od otwarcia okna lub obecności kogoś w pomieszczeniu? Z mojego doświadczenia bezwładność betonu jest taka, że efekt sterowania ogrzewaniem podłogowym to jest około 0,5stopnia/2-4h przy ogrzewaniu. Przy ochładzaniu to kwestia strat ciepła budynku, u mnie w przykładowym pomieszczeniu o pow. ok. 26m2, przy bardzo dużych oknach o słabym współczynniku przenikania (okna dwuszybowe, 2,20 x 4,00m) wychładza się ok. 4st / 14h = 0,3st/h (przykład z ostatniego weekendu czyli temp zew. ok -2 st C).
Ma to sens?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”