Czujnik ciśnienai wody w instalacji wodociągowej

krawiec
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 16, 2021 10:03 am

Goral64 pisze: czw lip 01, 2021 10:08 pm Zamówiłem takie czujniki, jak przyjdą dołączę do testów ;)

Co rozumiesz przez zerowe ciśnienie?
Brak ciśnienia w instalacji, czyli dopływ wody zamknięty, i ciśnienie usunięte przez otwarcie kranu, woda nie leci, analogowy manometr pokazuje zero.

Krawiec
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

krawiec pisze: czw lip 01, 2021 9:34 pm Wiem. Tyle, że przy ustawieniu 1023 pokazuje bzdury... zawyża ciśnienie dlatego pojechałem wartością MAX do góry aby wyrównać wskazania z analogowym wskaźnikiem. Diabli wiedzą czy ten czujnik faktycznie ma 16bar max i jaką ma liniowość wskazań.
Nie mam jak wygenerować takiego ciśnienia wiec nie do sprawdzenia jaką faktycznie wartość pokaże
Widzę, że w sumie ten sam efekt można osiągnąć ograniczając parametr MAX OUT.
Dla zerowego ciśnienia przy zamontowanym czujniku w instalacji jest powtarzalny odczyt 83/82...
Wcale nie musisz wyznaczać maksymalnej wartości ciśnienia dla tego czujnika bo nigdy jej nie osiągniesz. Wystarczy, że określisz wartość maksymalną jaka Ciebie interesuje. Wartości które będą powyżej MAX MIN nie zostaną przemapowane na wartości które podałeś i wyświetlą się jako wartości odczytane bezpośrednio czujnika.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krawiec pisze: pt lip 02, 2021 5:14 am Brak ciśnienia w instalacji, czyli dopływ wody zamknięty, i ciśnienie usunięte przez otwarcie kranu, woda nie leci, analogowy manometr pokazuje zero.
Krawiec
Czyli aktualne ciśnienie atmosferyczne?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krawiec
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 16, 2021 10:03 am

[/quote]
Czyli aktualne ciśnienie atmosferyczne?
[/quote]

Tak, chodź czujnik "na biurku" pokazywał nieco więcej niż zamontowany w instalacji, ale pewnie jego wskazania też zależą od temperatury.

Krawiec
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”