ESP32 lolin lite - supla

kocyl
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2021 11:44 am

Witam,
posiadam lika urządzeń (sonoff pow r2, sonof basic, node mcu) z wgraną suplą (a dokładniej gui-generetic) i bardzo fajnie to wszystko działa.
Jak że wpadł mi w ręce ESP32 lolin lite chciałbym i jego osuplować. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak, to jak tego dokonać?
Dodatkowo moduł posiada BLE, w związku z tym chciałbym również zapytać czy w najbliższej przyszłości jest szansa na dodanie obsługi bt w supli?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kocyl pisze: pt lip 16, 2021 8:41 am Witam,
posiadam lika urządzeń (sonoff pow r2, sonof basic, node mcu) z wgraną suplą (a dokładniej gui-generetic) i bardzo fajnie to wszystko działa.
Jak że wpadł mi w ręce ESP32 lolin lite chciałbym i jego osuplować. Czy jest taka możliwość? Jeśli tak, to jak tego dokonać?
Dodatkowo moduł posiada BLE, w związku z tym chciałbym również zapytać czy w najbliższej przyszłości jest szansa na dodanie obsługi bt w supli?
Teoretycznie SuplaDevice z Arduino IDE powinna działać na ESP32. Testowałem część funkcji na jednym ESP32 i było ok, ale gwarancji na wszystko nie dam ;)

Co do obsługi BT. "Obsługa BT" to zbyt ogolne określenie. Co byś chciał w takiej obsłudze mieć?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kocyl
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2021 11:44 am

dzięki za odpowiedź.
Temat arduino i supla device to dla mnie trochę czarna magia póki co. Ściągnąłem Arduino IDE oraz szablon płytki ESP32, ale biblioteki i konfiguracja skryptów to już trochę słabo.
Generalnie potrzebuje tylko obsługę czujników temeperatury i wilgotności (ds18b20, dth11) po 1-wire.
Co do BLE to też zależy mi głównie na czujnikach temperatury i wilgotności np. xiaomi LYWSD03MMC w miejscach gdzie nie mogę doprowadzić przewodów
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W bibliotece jest przykład na DS'y - powinno działać, tylko usatw odpowiednie GPIO.

Dodanie DHT to też jedna linijka kodu. Tylko nie marnuj swojego czasu na DHT11 - one się do niczego nie nadają. DHT22 są już znośne, ale też rewelacji nie ma. Jeśli chcesz sensowniejsze pomiary, to kup BME280.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kocyl
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2021 11:44 am

Dzięki, udało mi się uruchomić DHT11 w arduino.
Tak wiem, że to słabe czujniki ale BME tanie nie są.
Najbardziej zależałoby mi jednak na bezprzewodowych czujnikach BLE lub zigbee tylko tu chyba bez RPI się nie da.
Kupiłem ten esp32 z myślą o tym że uda się wykorzystać to BLE.
Generalnie chciałbym mieć pomiar temperatury i wilgotności w kilku miejscach w domu, ale nie wszędzie mogę dociągnąć przewód.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2814
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
kocyl
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 31, 2021 11:44 am

Tylko czy da radę na esp32 z wbudowanym modułem?
Sprawdziłbym ale nie wiem co zmienić w kodzie aby skonfigurować pod wewnętrzny moduł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”