Ogrzewanie domu Sonoff SV + Salus

1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Tak zapytałem może ktoś się bawił :)
Czy jest gdzieś poradnik jak wgrać GUI Generic do Sonoff SV?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8264
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

1shot2killz pisze: pt wrz 03, 2021 6:56 am Tak zapytałem może ktoś się bawił :)
Czy jest gdzieś poradnik jak wgrać GUI Generic do Sonoff SV?
Do wszystkich ESP8266 wgrywa się tak samo.
Trzeba podłączyć programator TX do RX, RX do TX, GND do GND, zerwerzeć GPIO0 do GND i podłączyć zasilanie 3,3 V.
Wtedy można wgrywać soft.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Ok. Dodałem moduł do Supla Cloud. Temperaturę mierzy, przekaźnik działa.
Proszę pomóżcie teraz ustawić to, aby przekaźnik włączał i wyłączał się przy zadanej temperaturze.
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Trochę poczytałem, spiąłem z fraczem niby działa, ale nie do końca mogę rozwikłać zagadkę jak poprawnie ustawić termostat.
Może mi pomożecie.
1) Dodałem pomieszczenie kuchnia.
2) Następnie profil, że ma grzać gdy temperatura spadnie poniżej 29stopni i dobijać do 31 stopni.
3) Niby wszystko działa, ale z opóźnieniem. Gdzie mogę zmienić częstotliwość odpytywania wydaje mi się, że teraz jest to co 5 miunt. Fakt, że pomieszczenie nie nagrzewa się tak szybko jak trzymam czujnik w ręku i zostawić domyślnie jak jest?
Poniżej zdjęcia
https://imgur.com/a/wMJ3zfp

Kolejne pytanie. Taki scenariusz.
Termostatu ma działać gdy temp. spanie poniżej 20 stopni i grzać do 22 stopni. Przekaźniki włączają się i puszcza zasilanie na głowice, zaczyna grzać zgodnie z wytycznymi. Jednak w między czasie wyjeżdżam na 5 dni i nie chce mi się zmieniać w harmonogramie i manualnie w aplikacji Supla wyłączyłem grzanie. W supla/fracz domyślnie termostat jest włączony. Jak teraz będzie zachowywał się moduł?
Nie włączy się w ogóle dopóki ponownie go nie włączę ponownie z aplikacji? Czy po czasie odczyta stan i włączy ponownie grzanie zgodnie z wytycznymi?


Edit
Doczytałem, że zmiana stanu jest co 5min.
Druga część pytania też sobie chyba odpowiem. Po ręczne zmianie stanu w aplikacji on/off termostat przestaje reagować wg wytycznych. Dopiero off na supl.fracz i powrót do automatycznych ustawień danego pomieszczenia przywraca stan wg wytycznych. Chyba, że się mylę to mnie poprawcie.
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Mam jeszcze pytanie.
W jednym przypadku Sonoff SV będzie sterował 7 siłownikami termoelektrycznymi 24V. Według specyfikacji Sonoff ma obciążalność do 3A, pobór Salusa to 250mA.
Teraz pytanie czy zastosować dodatkowo jakiś przekaźnik elektromagnetyczny 24V czy puścić to bezpośrednio przez Sonoffa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”