Ogrzewanie domu Sonoff SV + Salus

1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

szukam rozwiązania i chciałem dopytać czy dobrze myślę.
W każdym pokoju mam zamontowany czujnik ds18b20. Teraz przy listwach z zaworami od ogrzewania montuje - Sonoff-SV-przekaznik-WIFI-5-24V/706 i zakładamy głowice SALUS - t30nc-24v. Przekaźniki kupuję z oprogramowaniem SUPLA, bo część domu już działa w tym systemie.
Teraz pytanie czy wszystko dobrze dobrałem?
Jeżeli to tak to pytanie odnośnie aplikacji mobilnej SUPLA. Czy będę mógł bezpośrednio z aplikacji wybrać zadaną temperaturę np. 21 stopni? I gdy dobije do 21 stopni głowica się zamyka, gdy obniży to otwiera? Czy będę mógł ustawić z aplikacji, że grupa pomieszczeń ma mieć 22 stopnie? Czy będę musiał to zrobić bezpośrednio przez przeglądarkę?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odpowiedź jest jedna - nie w takiej formie jak piszesz.
Można to wykonać za pośrednictwem Supla script, ale w aplikacji nie zmienisz nastawy termostatu.
Nie polecam sterowania typu cloud do ogrzewania - co będzie jak zabraknie netu i połączą z serwerem.

Najlepiej jakby był dedykowany firmware termostatu obsługujący zewnętrzny czujnik temperatury działający LAN.
Ostatnio zmieniony ndz sie 29, 2021 12:45 pm przez Lector, łącznie zmieniany 1 raz.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Supla jeszcze nie wspiera termostatów. Tylko skrypty czego do krytycznego ogrzewania nie polecam.
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

A oryginalny soft Sonoff + aplikacja eWeLink + Salusy + ds18b20? W aplikacji eWelink chyba można zmieniać nastawy temperatury?
Lector pisze: ndz sie 29, 2021 12:37 pm Najlepiej jakby był dedykowany firmware termostatu obsługujący zewnętrzny czujnik temperatury działający LAN.
Możesz zarzucić jakimś linkiem?
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Z tego co wiem to nie ma takiego.
Trzeba by napisać.
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Proponuje do t30nc24 salusa dobrac reszte tego producenta 😀

Niestety jak napisal @pzygmunt Supla nke wspiera jeszcze termostatow...zreszta do podlogowki w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego niz salus.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Niestety Salus wymaga do swojej listwy sterującej dodatkowych regulatorów temperatury, których chciałem uniknąć w pomieszczeniach.
Nic spróbuje na początek i zakupię próbny zestaw startowy Sonoff-SV + ds18b20 + Salus24V + aplikacja eWeLink.,
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Czyms musisz mierzyc temperature w pomieszczeniu przeciez...
Problemem jest kwestia kolejnego telewizorka na scianie czy moze kwestia kasy?
Na jedno i drugie rozwiązaniem jest TS600 😀

Przepraszam wiem ze to forum Supla a nie Salus...ale do czasu az Supla nie wprowadzi termostatu a Zamel nje zrobi sensownej serii urzadzeń jedynym sensownym rozwiązaniem a rynku jest Salus.

Przy okazji rada dla Zamela...system musi byc rowniez bezprzewodowy - 80% klientow nie ma zadnego okablowania. Więc w przypadku podlogowki moduł wifi musicie dolozyć do listwy sterującej zaworami bo ona ma 230V a w przypadku kaloryferow to nie wiem...dodatkowa bramka wifi-zigbee chyba. Oczywiscie w regulatorach nasciennych dopuszkowych 230V nie bedzie problemu.
Pisze o tym nie bez powodu...od jakieos czasu wiekszosc moich instalacji jest smart home na Salusie TYLKO z powodu braku sterowania ogrzewaniem. Jak juz to wprowadzicie i Zamel zrobi urzadzenia musi byc nie mniej funkcjonalne

W razie czego sluzę konsultacją 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
1shot2killz
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 14, 2020 7:10 am

Dzisiaj na szybko mając wolną chwilę wlutowałem ds18b20 i odpaliłem Sonoffa. Tylko pojawił się zonk. W aplikacji eWeLink mogą jedynie zasterować przekaźnikiem, ale nigdzie nie mam informacji o aktualnej temperaturze. Może muszę zmienić firmware na jakiś inny?
Załączniki
sonoff.jpg
sonoff.jpg (104.43 KiB) Przejrzano 1154 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

1shot2killz pisze: czw wrz 02, 2021 9:53 pm Dzisiaj na szybko mając wolną chwilę wlutowałem ds18b20 i odpaliłem Sonoffa. Tylko pojawił się zonk. W aplikacji eWeLink mogą jedynie zasterować przekaźnikiem, ale nigdzie nie mam informacji o aktualnej temperaturze. Może muszę zmienić firmware na jakiś inny?
Pytasz na forum Supli o eWeLink?

Wgraj soft Supli i ustaw sobie przekaźnik, termometr itp. GUI Generic spokojnie sobie tutaj poradzi.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”