Żaluzje fasadowe - facade blinds - potrzebne informacje

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

LukaszH pisze: wt paź 26, 2021 12:54 am
klew pisze: pn paź 25, 2021 5:35 pm Ciężko to tak zdalnie ocenić, ale na oko wygląda jakby przekaźnik załączał się na podobny czas. We wcześniejszej wersji softu, te krótkie czasy były dość mocno nieprzewidywalne i załączenie mogło być krótsze niż być powinno.
Spróbuj testowo ustawić czasy całkowitego zamknięcia/otwarcia np 5x krótsze niż być powinno i sprawdź jak wtedy zachowują się te lamelki (oczywiście całkowite zamknięcie i otwarcie nie będzie działać poprawnie, ale 1% będzie załączał przekaźnik na dużo krótszy czas i mam nadzieję, że sterowanie lamelami będzie dużo lepsze)
A może jest szansa aby dodać parametr w sekundach aby tak sterować roletami/żaluzjami ? Wtedy nie trzeba by sztucznie zmniejszać czasu aby uzyskać odpowiedni efekt przez procenty. Najlepiej jakaś opcja którą można wybrać czyli sterowanie przez procenty albo czas w sekundach - było by to bardziej precyzyjne, a w sterowaniu grupami to już zbawienne. W grupie jak są różne wymiary okien to i różny czas i ten 1% to daje całkiem inny efekt końcowy:/
To są kanały do sterowania roletami, a nie żaluzjami ;). Wiem, że są wykorzystywane inaczej, bo aktualnie nie ma wsparcia dla żaluzji, ale takie wsparcie będzie dodane. Nie róbmy teraz dodatkowych protez na bazie kanału rolet ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

Poprzednia wersja opr. bardziej mi opowiadała. Przynajmniej dla mnie Sterowanie lamelami było wystarczające. Pozycję lameli zawsze mogłem ustawić w taki sposób aby osłonić się przed słońcem a i wydawanie poleceń głosowych powodowało taką samą pracę lameli.
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

klew pisze: pn paź 25, 2021 5:35 pm
To są kanały do sterowania roletami, a nie żaluzjami ;). Wiem, że są wykorzystywane inaczej, bo aktualnie nie ma wsparcia dla żaluzji, ale takie wsparcie będzie dodane. Nie róbmy teraz dodatkowych protez na bazie kanału rolet ;)
Czy funkcjonalność ta będzie na bazie tego samego sterownika (AKTUALIZACJI) czy Będzie to zupełnie nowy sterownik?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Rem125 pisze: wt paź 26, 2021 11:49 am Poprzednia wersja opr. bardziej mi opowiadała. Przynajmniej dla mnie Sterowanie lamelami było wystarczające. Pozycję lameli zawsze mogłem ustawić w taki sposób aby osłonić się przed słońcem a i wydawanie poleceń głosowych powodowało taką samą pracę lameli.
Obejrzałem Twój starszy filmik https://www.youtube.com/watch?v=r-L8ngdQR3Q i za bardzo nie dostrzegam różnicy w tym jak lamelki otwierały się przy podaniu dwa razy komendy "otwórz o 1%".

SRW po aktualizacji powinien bardziej deterministycznie sterować przekaźnikiem i lepiej pilnować czasu (szczególnie przy krótkich czasach).
Wcześniej mógł zachowywać się nieco inaczej, ale niestety do tego zachowania nie wrócimy. Natomiast możliwy jest downgrade softu do starszej wersji jeśli będziesz chciał. Tylko trzeba będzie na nowo skonfigurować urządzenie w Cloud, bo po powrocie do starszej wersji znikną kanały Wyzwalacza Akcji i moduł nie będzie mógł się zarejestrować.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Rem125 pisze: wt paź 26, 2021 12:01 pm
klew pisze: pn paź 25, 2021 5:35 pm
To są kanały do sterowania roletami, a nie żaluzjami ;). Wiem, że są wykorzystywane inaczej, bo aktualnie nie ma wsparcia dla żaluzji, ale takie wsparcie będzie dodane. Nie róbmy teraz dodatkowych protez na bazie kanału rolet ;)
Czy funkcjonalność ta będzie na bazie tego samego sterownika (AKTUALIZACJI) czy Będzie to zupełnie nowy sterownik?
Jeszcze za żaluzje fasadowe się nie zabierałem. To czy i które moduły ostatecznie dostaną taką funkcję nie zależy ode mnie.
W pierwszej kolejności będę sprawdzał czy technicznie jest to wykonalne i czy da się sensownie danym modułem sterować jako produkt komercyjny. Podejrzewam, że tak, ale dopóki pozostaje to na etapie teorii, to ciężko cokolwiek potwierdzić :)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

klew pisze: pn paź 25, 2021 5:35 pm Ciężko to tak zdalnie ocenić, ale na oko wygląda jakby przekaźnik załączał się na podobny czas. We wcześniejszej wersji softu, te krótkie czasy były dość mocno nieprzewidywalne i załączenie mogło być krótsze niż być powinno.
Spróbuj testowo ustawić czasy całkowitego zamknięcia/otwarcia np 5x krótsze niż być powinno i sprawdź jak wtedy zachowują się te lamelki (oczywiście całkowite zamknięcie i otwarcie nie będzie działać poprawnie, ale 1% będzie załączał przekaźnik na dużo krótszy czas i mam nadzieję, że sterowanie lamelami będzie dużo lepsze)
Przetestowałem. Zmniejszyłem 5× ustawienie całkowitego czasu otwarcia zamknięcia. Wydałem komendę otwórz 1% żaluzja salon lamele zaczęły otwierać się bardzo krótkimi skokami. Mniej więcej tak jak bym sterował przyciskiem w aplikacji. Ale tak jak napisałeś całkowite otwarcie żaluzji nie działa prawidłowo tzn. Żaluzja podnosi się ale tylko do pewnego momentu.
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

klew pisze: wt paź 26, 2021 12:07 pm

SRW po aktualizacji powinien bardziej deterministycznie sterować przekaźnikiem i lepiej pilnować czasu (szczególnie przy krótkich czasach).
Wcześniej mógł zachowywać się nieco inaczej, ale niestety do tego zachowania nie wrócimy. Natomiast możliwy jest downgrade softu do starszej wersji jeśli będziesz chciał. Tylko trzeba będzie na nowo skonfigurować urządzenie w Cloud, bo po powrocie do starszej wersji znikną kanały Wyzwalacza Akcji i moduł nie będzie mógł się zarejestrować.
Zostanę przy tej nowej wersji 2.8.36. Sterowanie lamelami działa zdecydowanie dokładniej przy sterowaniu aplikacją. I poczekam na nowy soft dedykowany typowo pod żaluzje fasadowe.
Rem125
Posty: 125
Rejestracja: pn mar 26, 2018 3:00 pm

Rem125 pisze: wt paź 26, 2021 6:30 am
pzygmunt pisze: pn paź 25, 2021 7:37 pm
Rem125 pisze: pn paź 25, 2021 3:07 pm No i mam jeszcze jeden problem. Na 17 szt. ZAMEL SRW-01 które mam zamontowane w domu 1szt. Nie chce się zaktualizować wer. opr. 2.7.2
Spróbuj jeszcze raz
Spróbowałem i nadal jest wersja opr. 2.7.2
nadal mam problem z aktualizacją tego sterownika SRW-01 cały czas jest wersja 2.7.2. Próbowałem na innych przeglądarkach i się nie aktualizuje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Moduł ma niepoprawnie sformatowaną pamięć. Poproś Zamel o wymianę.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Proszę o kontakt na PW
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”