Uzależnienie od Supli? :)

PawelGawel
Posty: 69
Rejestracja: śr mar 10, 2021 6:24 am

Narazie mam 35 modułow podlaczonych i jeszcze kilka w szafce . Jestem swiezy w temacie , poki co jakies rolety i inne duperele. Do szalu mnie doprowadza znalezienie czegos w apce telefonicznej. Zanim znajde odpowiedni guzik jestem trzy pokoje dalej :lol: Ale dopiero raczkuje i badam grunt gdzie by tu jeszcze zielone gie wepchnąć ;)
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1115
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

mareks6 pisze: pt lis 19, 2021 4:34 am
Goral64 pisze: wt lis 16, 2021 9:16 pm
Gang pisze: wt lis 16, 2021 9:02 pm Edit: mam DMZ! Tylko co w związku z tym? ;)
Stawiasz swój drugi router. Na plusowym ustawiasz sobie jedną podsieć i podpinasz do niego swój router. Ustawiasz mu WLAN w sieci routera plusa. Oczywiście wybierasz stały IP dla swojego routera. Na plusowym ustawiasz DMZ (kierowanie całego ruchu) na IP, który ma twój router na WLANie. Wyłączasz wszystkie usługi na plusowym, WiFi, serwer DHCP. Wszystko to uruchamiasz na swoim routerze.
To tak pokrótce.

Ja tak wyeliminowałem swojego Funboksa 2 :)
Ja stosuję identyczne rozwiązanie w routera z, Orange i nie mogę się o nic przyczepić. Co prawda Orange podaje dane do logowania by np kupić swój router z, modemem, ale z biegiem lat stwierdziłem kiedyś że lepiej płacić 1zł/msc za modem od Orange i w każdej chwili go bezpłatnie wymienić niż średnio co dwa lata kupować swój nowy po tym jak w okresie letnim w skutek przepięcia na lini telefonicznej modem się uszkadza (brak synchronizacji czy coś tam zawsze pisało). Teraz mam orange światłowód (więc teoretycznie przepięcie już mi nie groźne) ale nadal korzystam z opcji DMZ i postawionym całym systemem Omada z tplink'a.

A wracając do tematu supli - ostatnio zaraziłem też brata, bo jest właśnie na etapie wykańczania nowego domu. Zaczęło się od jednego modułu ROW-02. Teraz ma ich ok 10 i na pewno to nie koniec :-)

Ja osobiście też mam już ok 20 różnych modułów (Zamele, sonoffy i konstrukcje własne oparte o esp12), a, w szafie w warsztacie mam całą jedną półkę z "zaopatrzeniem" (różne gotowe moduły - Zamel, sonoff, wemos a także esp12f i sporo innych). Większość kupowałem szybko jeszcze na aliexpress zanim weszły te nowe przepisy dotyczące cła i podatku z poza Uni :-)

I wiecie co? Nie zamierzam się leczyć :D
Też mam światełko ORANGE. Pozbyłem się FunBoxa... po prostu podziałał 2h i schowałem do szafy bo dałem profesjonalny router Ubiquiti Er-4 + UAP-nanoHD. Jestem mega zadowolony i to ja mam władzę nad tym co robię a Orange nie ma wgldu w sieć wew.


Przygodę z SUPLa zaczalem od szkolenia z firmy... Tam dostałem nożny wlacznik do choinki/lampy. Myślałem po co mnie to... ale kolega podrzucił film na YT do termometru i się zaczeło... Najpierw DSy potem DHT11... DHT22 i SONOFF BASIC. Później dokupiłem sterownik pod pasek RGB i teraz to mam prawie wszystko w domu osuplowane... łcznie z piwnica :D Wifi antena Ubiquiti NANOLOCO2 prosto do piwnicy... Tam czujnik ruchu i otwarcia drzwi. U siebie już nie mam pomysłów na kolejne rzeczy to u partnerki w domu SUPLUje.. Miała sceptyczne podejscie ale jak zobaczyła akcja brama otwierana tel. Usłyszałem "Paweł petarda, nie ma mnie w domu a koleżance garaż otwieram aby coś zostawiła" Teraz wpadły termometry w pokojach i główny wyświetlacz temp z dworu i pokoi :D Moje wifi w domu ogarnia już z 46chyba modułów. Sam nie wiem jak to upchałem na ~40m :mrgreen:
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”