Arduino IDE

piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Próbowałem na 3 wemosach i nie ma problemu. Wsad kompilowany. Działa na zasilaniu usb z kompa.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Widzę że nie tylko ja w apce ma coś w rodzaju zakładki "Testy" :lol:
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Ano jasne. Trzeba ćwiczyć... :roll:
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Niestety biblioteki SUPLA dla Arduino wymagają starszych wersji płytek ESP8266 (2.3.0). A np. biblioteka dla PZEM-004T V3 kompiluje się na wersji płytek ESP 2.5.2. A wydawało się, że będzie prosta sprawa z "osuplowaniem" PZEM'a :evil:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Robert Błaszczak pisze: ndz lip 07, 2019 10:49 am Niestety biblioteki SUPLA dla Arduino wymagają starszych wersji płytek ESP8266 (2.3.0). A np. biblioteka dla PZEM-004T V3 kompiluje się na wersji płytek ESP 2.5.2. A wydawało się, że będzie prosta sprawa z "osuplowaniem" PZEM'a :evil:
W gwoli ścisłości wczoraj wgrałem wer 2.5.2 na lapie i smiga mi wszystko. Ale wydaje mi sie ze wolniej kompiluje. Testowałem właśnie na bme bh. Muszę jak wrócę od teściów zrobić na pc.

A zaraz sprawdzę ra biblioteke od V3 na 2.4.2 bo tez mam.

Jeszcze tylko jedna uwaga :w Arduino mam katalog Portable i tam znajdują się biblioteki płytek esp8266 nie mam tak jak jest standardowo że te płytki instalują się w katalogu użytkownika /danych aplikacji/.. Arduino i tak dalej Może tutaj jest problem ze nie dziaka wyzej niż 2.3.0 z esp. W domyślnym kompilacje się stały błędami.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przepraszam za zamieszanie. Faktycznie musiałem mieć jakiś bałagan z bibliotekami SUPLA. Usunąłem te co miałem na komputerze i wrzuciłem udostępnione przez Ciebie (na pierwszej stronie tego wątku) i jest OK. Dzięki za trop :)
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Robert Błaszczak pisze: ndz lip 07, 2019 11:05 am Przepraszam za zamieszanie. Faktycznie musiałem mieć jakiś bałagan z bibliotekami SUPLA. Usunąłem te co miałem na komputerze i wrzuciłem udostępnione przez Ciebie (na pierwszej stronie tego wątku) i jest OK. Dzięki za trop :)
A ja właśnie skompilowałem na 2.4.2 i 2.5.2 chodza bez problemu.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Rafaello
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 29, 2016 1:34 pm

A u mnie niby ładnie się kompiluje, później bez problemu wchodzi do konfiguracji, po czym przy restarcie łączy się z AP i za chwilkę rozłącza i tak w kółko, natomiast w Cloud nic nie widać. Może jakiś trop, Wgrywam poprzez Arduino IDE.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Spróbuj najpierw wyczyścić esp toolem i dobiera wgrać jeszcze raz
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Rafaello
Posty: 108
Rejestracja: ndz maja 29, 2016 1:34 pm

Czyszczę zawsze 0x00000_blank1m.bin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”