Arduino IDE

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiem, rozumiem, popieram, ale burdel jest przedni.

Czy zmiany są tylko w jednym pliku SuplaDevice.cpp? Jeśli tak, wystarczy na podlinkowanej stronie dać edytuj, wkleić kod, zrobić commit i stworzyć pull request (poprowadzi). PR to taka prośba do właściciela repozytorium "hej zrobiłem coś fajnego, zobacz" i można to dołączyć, poprawić i dołączyć albo odrzucić.

Jeśli zmiany są w kilku plikach, trzeba trochę gita znać (zrobić fork, ściągnąć, zmienić, zacommitować, zrobić PR). Potem jest tak samo.

Jeśli nie chce się Wam tego ogarniać - wrzućcie proszę tutaj najpełniejszą i najnowsiejszą wersję Waszych zmian - stworzę PR w imieniu autora i będziemy dyskutować.

Inaczej bardzo ciężko się w tym połapać.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Burdel to tak delikatnie powiedziane :lol:
Najwięcej zmian w klasie dokonał @Espablo i są one zaprezentowane w tym wątku.
To co osobiście dodałem już od jakiegoś czasu leży na githubie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

I ten rar z pierwszego posta jest aktualny?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wg mnie tak.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

fracz pisze: pn lip 15, 2019 4:18 pm Wiem, rozumiem, popieram, ale burdel jest przedni.
ni ma admina
Czy zmiany są tylko w jednym pliku SuplaDevice.cpp? Jeśli tak, wystarczy na podlinkowanej stronie dać edytuj, wkleić kod, zrobić commit i stworzyć pull request (poprowadzi). PR to taka prośba do właściciela repozytorium "hej zrobiłem coś fajnego, zobacz" i można to dołączyć, poprawić i dołączyć albo odrzucić.

OK. Robię Edytuj, wklejam kod i ... ? jak zrobić ten commit i pull request. NIe chce tam namieszać


zmiany są w SuplaDevice.cpp - największe jak pisze @lesny8 przez kolegę @Espablo, oraz jego samego, ja dodałem tylko obłsługę : get_rain , get_wind, get_weight, i to wszyskto. Najbardziej zmieniony SuplaDevice jest na początku tego tematu. Do tego co zrobił Espablo -czyli łatwe dodawanie włączników/przekaźników - i oprócz termometrów dodałem j/w wymienione czujniki .

Wrzuciłem też SuplaGUI.rar- jest to dokładnie wersja Espablo GUI - ale pliki w katalogu aby wrzucić do libraries Arduino > Podoba mi się strasznie ,że @Espablo ładnie ma uporządkowane np usawienia w osobnym pliku "supla_settings.h" jak chcę zmienić pin czujnika edytuje właśnie ten plik - ład i porządek a nie że muszę przekopać x linii kodu aby zaleźć.

Z chęcią bedę to wrzucał na GitHub ale nie wiem jak. Jak piszesz "wyedytować", wkleić...." ale rozumiem, że muszę założyć tam konto bo tak nie mogę wyedytować.


EDIT - Sorry ale nakłamałem - ja jeszcze mam zmiany w SuplaDevice.h
SuplaDevice.rar
(59.22 KiB) Pobrany 165 razy
Jeśli zmiany są w kilku plikach, trzeba trochę gita znać (zrobić fork, ściągnąć, zmienić, zacommitować, zrobić PR). Potem jest tak samo.
łolaboga to może z czasem się uda.. :)

Jeśli nie chce się Wam tego ogarniać - wrzućcie proszę tutaj najpełniejszą i najnowsiejszą wersję Waszych zmian - stworzę PR w imieniu autora i będziemy dyskutować.

Inaczej bardzo ciężko się w tym połapać.
To idę zakładać konto na Git. Jak coś zepsuję to powiem@ pzygmunowi że to Ty mi kazałeś :lol:
EDIT- Za późno - konto już założone
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

QLQ pisze: pn lip 15, 2019 6:54 pm
fracz pisze: pn lip 15, 2019 4:18 pm Wiem, rozumiem, popieram, ale burdel jest przedni.
ni ma admina
Nie w tym rzecz.
Chodzi bardziej o postępowanie z tworzonym kodem i o punkt odniesienia. W tej chwili jak ktoś coś dopisze to udostępnia całość w postach na forum, zamiast wprowadzony fragment na githubie i zgłosić do scalenia z głównym repo. Następny coś tworzy i zgłasza do scalenia. Właściciel repo weryfikuje i scala lub prosi o poprawki bo coś mu się nie podoba, ktoś robi poprawki, kolejna weryfikacja i ewentualne scalenie. Dzięki takiemu postępowaniu, miejscem gdzie kod jest aktualny jest główne repozytorium do którego wszyscy się odnoszą, żeby pobrać zmiany.

P.S. Obsługa czujników pogodowych jest już scalona na githubie przez Przemka. Kiedyś dodałem zmiany do swojego forka i zapomniałem zrobić PR(pull request). Ostatnio aktualizowałem sobie źródła i się zorientowałem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zepsuć nie zepsujecie chyba, że coś przeoczymy w code review.
Zgłaszać. Nie bać się.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Kiedy się znajdzie w SuplaDevice i Cloud? :D
.

Kod: Zaznacz cały

?????  bool addLightSensor(void);    ??????
.
 bool addPressureSensor(void);
   bool addWeightSensor(void);
   bool addWindSensor(void);
bool addRainSensor(void);
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wszystko oprócz addLightSensor już tam jest, bo dla tego elementu, jak dobrze wiemy, nie ma w proto jeszcze kanału. Co do reszty to dwa posty wyżej linkowalem commita.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

lesny8 pisze: śr lip 17, 2019 7:04 pm Wszystko oprócz addLightSensor już tam jest, bo dla tego elementu, jak dobrze wiemy, nie ma w proto jeszcze kanału. Co do reszty to dwa posty wyżej linkowalem commita.
Wiem bo zrobiłem ich obsługę jak wyszła Twoja apka Supla RC , ktora obsługiwała po raz pierwszy czujnik ciśnienia. . A w proto.h też co jakiś czas sprawdzam.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”