Obsługa przycisków w SuplaDevice

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: pt lis 13, 2020 10:45 am
lukfud pisze: pt lis 13, 2020 10:41 am Oo, to już 6 grudzień? ;)
Normlanie powiedziałbym: "zobacz na dekoracje w sklepach", ale większość pozamykali :P
Black friday trwa cały listopad, to mikołajki też mogą być dłuższe.
Zabieram się za testy :D
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

klew pisze: pt lis 13, 2020 10:27 am
Patryk pisze: pn lis 09, 2020 11:10 am W/g mnie jest to dość ważne, aby wszelkiego rodzaju "wyłączniki" działały identycznie nawet podczas braku połączenia z serwerem.
Tego zawsze brakowało mi w Arduino IDE.
Ale jest to tylko moje zdanie.
Zrobione. Buttony będą działać i reagować niezależnie od tego co dzieje się w programie.
Zmiany na razie tylko na https://github.com/klew/arduino
Po pierwszych testach stwierdzam, że to:
DZIAŁA !!!
Jeszcze raz dziękuję !!!
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: ndz wrz 06, 2020 9:01 pm
lukfud pisze: ndz wrz 06, 2020 8:58 pm Fakt, w sumie bez połączenia z serwerem nic by nie działało.
W którym momencie urządzenie będzie pobierało z cloud ustawiony tam czas? Zaraz po zapisie, czy po każdym włączeniu przekaźnika?
Chyba tego nie da się pobrać z serwera. Serwer wysyła ten czas, przy każdym włączeniu przekaźnika z aplikacji.
pzygmunt pisze: ndz wrz 06, 2020 9:35 pm Urządzenie musi czekać na rozkaz aby zapamiętać aktualne ustawienia czasu. Tak czy owak dodam funkcję, którą urządzenie będzie mogło sobie pobrać ustawienia zaraz po połączeniu z serwerem.
Przeoczyłem..(dotyczy automatu schodowego, otwierania bram i furtki)

@klew, czy jesteś w stanie pobrać z serwera funkcję, która jest przypisana do przekaźnika, albo czy jesteś w stanie dodać metodę, która zwróci nam czas pobrany z serwera?

Przydała by się możliwość zmiany akcji przycisku w zależności jaka funkcja jest wybrana, albo czy czas przesłany z serwera jest większy od 0.
W większości przypadków używamy TOGGLE, ale dla automatów akcja powinna być zawsze TURN_ON.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukfud pisze: czw sty 14, 2021 9:12 pm Przeoczyłem..(dotyczy automatu schodowego, otwierania bram i furtki)

@klew, czy jesteś w stanie pobrać z serwera funkcję, która jest przypisana do przekaźnika, albo czy jesteś w stanie dodać metodę, która zwróci nam czas pobrany z serwera?

Przydała by się możliwość zmiany akcji przycisku w zależności jaka funkcja jest wybrana, albo czy czas przesłany z serwera jest większy od 0.
W większości przypadków używamy TOGGLE, ale dla automatów akcja powinna być zawsze TURN_ON.
Na chwilę obecną nie ma możliwości pobrania ustawionej funkcji z serwera.
Czas dostajemy przy pierwszym wywołaniu z aplikacji, więc działoby się to już po konfiguracji urządzenia.

W jaki sposób chciałbyś tego użyć? Reakcje ustawia się raz i na chwilę obecną nie da się wykasować/zmienić ustawionej wcześniej reakcji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: czw sty 14, 2021 10:39 pm Na chwilę obecną nie ma możliwości pobrania ustawionej funkcji z serwera.
Czas dostajemy przy pierwszym wywołaniu z aplikacji, więc działoby się to już po konfiguracji urządzenia.

W jaki sposób chciałbyś tego użyć? Reakcje ustawia się raz i na chwilę obecną nie da się wykasować/zmienić ustawionej wcześniej reakcji.
W takim razie sprawdzając ten czas mógłbym robić restart urządzenia po zmianie funkcji i pierwszym wywołaniu z serwera.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukfud pisze: pt sty 15, 2021 7:45 am
klew pisze: czw sty 14, 2021 10:39 pm Na chwilę obecną nie ma możliwości pobrania ustawionej funkcji z serwera.
Czas dostajemy przy pierwszym wywołaniu z aplikacji, więc działoby się to już po konfiguracji urządzenia.

W jaki sposób chciałbyś tego użyć? Reakcje ustawia się raz i na chwilę obecną nie da się wykasować/zmienić ustawionej wcześniej reakcji.
W takim razie sprawdzając ten czas mógłbym robić restart urządzenia po zmianie funkcji i pierwszym wywołaniu z serwera.
A nie lepiej np pozwolić w GUI wybrać użytkownikowi rodzaj przycisku? Z poziomu urządzenia można zawęzić listę dostępnych funkcji dla przekaźnika. Można przykładowo wysłać do serwera, że wspieramy tylko "światło schodowe na timerze". Tylko to jest "zmiana istotna" i wymaga pewnie usuwania urządzenia z clouda ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: pt sty 15, 2021 9:43 am
lukfud pisze: pt sty 15, 2021 7:45 am W takim razie sprawdzając ten czas mógłbym robić restart urządzenia po zmianie funkcji i pierwszym wywołaniu z serwera.
A nie lepiej np pozwolić w GUI wybrać użytkownikowi rodzaj przycisku? Z poziomu urządzenia można zawęzić listę dostępnych funkcji dla przekaźnika. Można przykładowo wysłać do serwera, że wspieramy tylko "światło schodowe na timerze". Tylko to jest "zmiana istotna" i wymaga pewnie usuwania urządzenia z clouda ;)
W sumie lepiej, tylko nie wiem jak tą listę zawęzić.
------
no dobrze, już wiem :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: pt sty 15, 2021 9:43 am A nie lepiej np pozwolić w GUI wybrać użytkownikowi rodzaj przycisku? Z poziomu urządzenia można zawęzić listę dostępnych funkcji dla przekaźnika. Można przykładowo wysłać do serwera, że wspieramy tylko "światło schodowe na timerze". Tylko to jest "zmiana istotna" i wymaga pewnie usuwania urządzenia z clouda ;)
Jednak chciałbym przetestować ze sprawdzaniem tego czasu. Czy jest jakaś metoda odczytująca ten czas?
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lukfud pisze: ndz sty 17, 2021 5:18 pm
klew pisze: pt sty 15, 2021 9:43 am A nie lepiej np pozwolić w GUI wybrać użytkownikowi rodzaj przycisku? Z poziomu urządzenia można zawęzić listę dostępnych funkcji dla przekaźnika. Można przykładowo wysłać do serwera, że wspieramy tylko "światło schodowe na timerze". Tylko to jest "zmiana istotna" i wymaga pewnie usuwania urządzenia z clouda ;)
Jednak chciałbym przetestować ze sprawdzaniem tego czasu. Czy jest jakaś metoda odczytująca ten czas?
Wrzuciłem u mnie na branchu: getStoredDurationMs()
Aby to działało, to musi być ustawione "keepTurnOnDuration".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”