Rolety w Arduino Ide

radzik_r
Posty: 390
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Witam.
Przeglądałem forum z różnymi klasami, ale niestety nie umiem tego stworzyć.
klew pisze: czw lis 12, 2020 1:24 pm
Tak. Parametr jest w sekcji "protected", więc wystarczy podziedziczyć i zaimplementować sobie pulbiczną metodę:

Kod: Zaznacz cały

int getCurrentPosition() {
  return currentPosition;
}
Ale mimo wszystko, dorzucę to do biblioteki ;)
Czy mogę cię klew poprosić o stworzenie tego kawałka kodu?
Mam 10 kanałów RollerShutter w swoim sterowniku.
Załączniki
tft_RS.jpg
tft_RS.jpg (94.07 KiB) Przejrzano 2104 razy
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

radzik_r pisze: sob lis 14, 2020 1:10 pm Czy mogę cię klew poprosić o stworzenie tego kawałka kodu?
Mam 10 kanałów RollerShutter w swoim sterowniku.
Postaram się to dziś wieczorem dorzucić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

klew pisze: pn lis 16, 2020 9:02 am
radzik_r pisze: sob lis 14, 2020 1:10 pm Czy mogę cię klew poprosić o stworzenie tego kawałka kodu?
Mam 10 kanałów RollerShutter w swoim sterowniku.
Postaram się to dziś wieczorem dorzucić.
Dodane: https://github.com/klew/arduino/commit/ ... b355236c80
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: pn lis 16, 2020 10:22 pm Dodane: https://github.com/klew/arduino/commit/ ... b355236c80
it works ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
michcio667
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 17, 2020 8:27 pm

Witam.
Mam pytanie czy używacie harmonogramu do otwierania/zamykania rolet??
Mam taki problem że jak ustawie harmonogram na otwieranie lub zamykanie rolety to przekaźnik jest cały czas wysterowany po wykonaniu zadania z harmonogramu. Ogólnie to nie przeszkadza roleta ma krańcówkę ale czy program nie powinien wyłączyć przekaźnik po upływie zadanego czasu ??
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

michcio667 pisze: pn sty 18, 2021 6:08 pm Witam.
Mam pytanie czy używacie harmonogramu do otwierania/zamykania rolet??
Mam taki problem że jak ustawie harmonogram na otwieranie lub zamykanie rolety to przekaźnik jest cały czas wysterowany po wykonaniu zadania z harmonogramu. Ogólnie to nie przeszkadza roleta ma krańcówkę ale czy program nie powinien wyłączyć przekaźnik po upływie zadanego czasu ??
Jaki soft i jaka wersję biblioteki używasz?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
michcio667
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 17, 2020 8:27 pm

klew pisze: pn sty 18, 2021 7:15 pm
michcio667 pisze: pn sty 18, 2021 6:08 pm Witam.
Mam pytanie czy używacie harmonogramu do otwierania/zamykania rolet??
Mam taki problem że jak ustawie harmonogram na otwieranie lub zamykanie rolety to przekaźnik jest cały czas wysterowany po wykonaniu zadania z harmonogramu. Ogólnie to nie przeszkadza roleta ma krańcówkę ale czy program nie powinien wyłączyć przekaźnik po upływie zadanego czasu ??
Jaki soft i jaka wersję biblioteki używasz?
Soft pod Arduino IDE, biblioteka ściągnięta z Twojego GitHuba w okolicach początku listopada, wersja 2.3. Sprzęt na jaki jest wgrany to mega2560.
W ubiegłym tygodniu zdefiniowałem dopiero harmonogram do otwierania/zamykania rolety zgodnie ze wschodem i zachodem słońca i wczoraj zauważyłem wyżej opisaną sytuację.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

michcio667 pisze: wt sty 19, 2021 7:48 am Soft pod Arduino IDE, biblioteka ściągnięta z Twojego GitHuba w okolicach początku listopada, wersja 2.3. Sprzęt na jaki jest wgrany to mega2560.
W ubiegłym tygodniu zdefiniowałem dopiero harmonogram do otwierania/zamykania rolety zgodnie ze wschodem i zachodem słońca i wczoraj zauważyłem wyżej opisaną sytuację.
Widzę w commitach, że 4 listopada była jakaś poprawka związana z timeoutem na przekaźniki od rolet.

Ale ogólnie, jeśli roleta jest skalibrowana, to nic takiego nie powinno mieć miejsca. Z harmonogramami tego nie testowałem, bo dla urządzenia interfejs jest taki sam. Ale przetestuję to u siebie. Może coś tam się dzieje dziwnego :).
Jeśli masz to arduino podpięte pod komputer i możesz logi podesłać, to też może być przydatne.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

michcio667 pisze: wt sty 19, 2021 7:48 am Soft pod Arduino IDE, biblioteka ściągnięta z Twojego GitHuba w okolicach początku listopada, wersja 2.3. Sprzęt na jaki jest wgrany to mega2560.
W ubiegłym tygodniu zdefiniowałem dopiero harmonogram do otwierania/zamykania rolety zgodnie ze wschodem i zachodem słońca i wczoraj zauważyłem wyżej opisaną sytuację.
Ok, sprawdziłem i rzeczywiście harmonogramy inaczej zamykają/otwierają rolety. Wysyłają polecenie w stylu "ruszaj w dół/górę", a nie "otwórz na 100%", "otwórz na 0%". Ten dodany timetou 60s upora się z tym problemem (wyłączy przekaźniki po 60 s). Także najplepiej jakbyś sobie zaktualizował soft i wgrał od nowa.

Ewentualnie, jeśli nie chce Ci się softu zmieniać, to edytuj sobie harmonogramy i zamiast "odsłoń", "zasłoń", wybierz "odsłoń częściowo" i w jednym wypadku wpisz 0, a w drugim 100%. Wtedy poleci poprawne polecenie i nie będzie tego efektu
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
michcio667
Posty: 10
Rejestracja: pt lip 17, 2020 8:27 pm

klew pisze: wt sty 19, 2021 9:34 am
michcio667 pisze: wt sty 19, 2021 7:48 am Soft pod Arduino IDE, biblioteka ściągnięta z Twojego GitHuba w okolicach początku listopada, wersja 2.3. Sprzęt na jaki jest wgrany to mega2560.
W ubiegłym tygodniu zdefiniowałem dopiero harmonogram do otwierania/zamykania rolety zgodnie ze wschodem i zachodem słońca i wczoraj zauważyłem wyżej opisaną sytuację.
Ok, sprawdziłem i rzeczywiście harmonogramy inaczej zamykają/otwierają rolety. Wysyłają polecenie w stylu "ruszaj w dół/górę", a nie "otwórz na 100%", "otwórz na 0%". Ten dodany timetou 60s upora się z tym problemem (wyłączy przekaźniki po 60 s). Także najplepiej jakbyś sobie zaktualizował soft i wgrał od nowa.

Ewentualnie, jeśli nie chce Ci się softu zmieniać, to edytuj sobie harmonogramy i zamiast "odsłoń", "zasłoń", wybierz "odsłoń częściowo" i w jednym wypadku wpisz 0, a w drugim 100%. Wtedy poleci poprawne polecenie i nie będzie tego efektu
Dzięki za szybką odpowiedz, wrzucę nowszy soft.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”