Przekaźniki/Relay w SuplaDevice Arduino IDE

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

krycha88 pisze: śr sie 25, 2021 11:31 am
Supla::Control::InternalPinOutput, chyba najwygodniej będzie.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Najwygodniej będzie ustawić tam kanał rolety
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: śr sie 25, 2021 11:51 am Najwygodniej będzie ustawić tam kanał rolety
Dzięki działa :) Czy przerobienie tego na sterowanie kanałem wyłącznika zasilania plus przycisk STEP BY STEP to duża rzecz? Tak naprawdę nie jest potrzebny mi czas zamknięcia zaworu bo są krańcówki które odcinają zasilanie.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: śr sie 25, 2021 12:28 pm
klew pisze: śr sie 25, 2021 11:51 am Najwygodniej będzie ustawić tam kanał rolety
Dzięki działa :) Czy przerobienie tego na sterowanie kanałem wyłącznika zasilania plus przycisk STEP BY STEP to duża rzecz? Tak naprawdę nie jest potrzebny mi czas zamknięcia zaworu bo są krańcówki które odcinają zasilanie.
Nie musisz ustawiać czasu, jeśli nie chcesz, ale dałoby to wgląd % otwarcia.

Przy kanale "włącznika" masz tylko włącz/wyłącz, a ten zawór ma "zamknij, otwórz, zatrzymaj".

Jak dla mnie to kanał rolety jest idealny (zresztą można było kupić na allegro zestaw SRW-01 + zawór sterowany 230V i ikonki do podmiany gratis :D ). Przydałyby się tylko wizualizacje odpowiednie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jak dla mnie to kanał rolety jest idealny (zresztą można było kupić na allegro zestaw SRW-01 + zawór sterowany 230V i ikonki do podmiany gratis :D ). Przydałyby się tylko wizualizacje odpowiednie
[/quote]
Jakby dało się wyłączyć ta wizualizacje okna to było by idealnie. Tak naprawdę tylko ona mi przeszkadza :D
https://gui-generic-builder.supla.io/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Czy byłaby możliwość obsłużenia scenariusza aby włączyć lub wyłączyć przekaźnik gdy urządzenie nie może nawiązać połączenia z cloud w określonym czasie?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: pt wrz 03, 2021 7:12 pm Czy byłaby możliwość obsłużenia scenariusza aby włączyć lub wyłączyć przekaźnik gdy urządzenie nie może nawiązać połączenia z cloud w określonym czasie?
Rozwiń myśl ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Witam,
chciałem sprawić, aby po włączeniu "przekaźnika" w aplikacji, ESP wysyłało szeregowo konkretne dane.
Czy da się coś takiego osiągnąć? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
radzik_r
Posty: 390
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

klew pisze: pt wrz 03, 2021 8:38 pm
krycha88 pisze: pt wrz 03, 2021 7:12 pm Czy byłaby możliwość obsłużenia scenariusza aby włączyć lub wyłączyć przekaźnik gdy urządzenie nie może nawiązać połączenia z cloud w określonym czasie?
Rozwiń myśl ;)
Nawiązując do tego tematu.
Myślę że można do tego wykorzystać statusy Supli.
Czyli

Kod: Zaznacz cały

if(s !=17 && s==(nr statusu rozlaczenia))
{digitalWrite(pinaGPIO, HIGH)}

I donwarunku dodać jeszcze jakąś flagę
żeby warunek wykonał się tylko raz.
miost
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2022 8:39 pm

W jaki sposób można wyzwolić krótkie zwarcie przekaźnika po naciśnięciu przycisku w aplikacji. Chcę użyć tego jako zdalny reset do zwarcia pinów RST-GND w płytce NODEMCU

Dużo przeglądałem ale nie znalazłem oczywistego i prostego rozwiązania. A na pewno takie istnieje. Byłoby to bardziej eleganckie niż ręczne przełączanie przekaźnika w aplikacji w pozycjach ON/OFF.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”