Falownik SolarEdge

Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Udało mi się wejść ale nadal jestem w kropce . Mam klucz API a site id i serial gdzie znajdę ? na stronie od mojego falownika podaje klucz api i jeszcze identyfikator instalacji , to ten identyfikator to jest aite id ? a serial no. to mam odczytać z tabliczki falownika ? bo na falowniku mam serial i jeszcze jakieś PN: ........
Jkon
Posty: 22
Rejestracja: czw wrz 30, 2021 5:01 am

Czy falownik musi być podpięty przez wifi do sieci, czy może być konfigurowany do supli jeśli jest podłączony kablem ethernetni ma stały ip? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ważne aby był widoczny w sieci. Nie jest istotne czy podłączyłeś go do LAN-u przez WiFi czy ethernetem.
ba.rt
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 19, 2021 9:18 am

Czy projekt odczytu danych z falownika SolarEdge można zrealizować przy pomocy Raspberry Pi Zero?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ba.rt pisze: pt paź 29, 2021 9:23 am Czy projekt odczytu danych z falownika SolarEdge można zrealizować przy pomocy Raspberry Pi Zero?
Aktualnie nie. Ten wątek dotyczy wyłącznie biblioteki SuplaDevice na Arduino IDE i działa na ESP82xx, ESP32.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ba.rt
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 19, 2021 9:18 am

klew pisze: pt paź 29, 2021 10:17 am
ba.rt pisze: pt paź 29, 2021 9:23 am Czy projekt odczytu danych z falownika SolarEdge można zrealizować przy pomocy Raspberry Pi Zero?
Aktualnie nie. Ten wątek dotyczy wyłącznie biblioteki SuplaDevice na Arduino IDE i działa na ESP82xx, ESP32.
Dziękuję za info. A czy istnieje "instrukcja dla laika" jak uruchomić, od początku, krok po kroku ten projekt na ESP?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

ba.rt pisze: pt paź 29, 2021 10:58 am
klew pisze: pt paź 29, 2021 10:17 am
ba.rt pisze: pt paź 29, 2021 9:23 am Czy projekt odczytu danych z falownika SolarEdge można zrealizować przy pomocy Raspberry Pi Zero?
Aktualnie nie. Ten wątek dotyczy wyłącznie biblioteki SuplaDevice na Arduino IDE i działa na ESP82xx, ESP32.
Dziękuję za info. A czy istnieje "instrukcja dla laika" jak uruchomić, od początku, krok po kroku ten projekt na ESP?
Jeśli od początku, to najlepiej znaleźć sobie jakiekolwiek tutoriale w sieci jak uruchomić ESP8266 z Arduino IDE.
Jak to już będziesz miał gotowe, to w Arduino IDE trzeba doinstalować bibliotekę SuplaDevice i następnie zmodyfikować jakiś przykładowy program (z przykładów SuplaDevice) zgodnie z opisem z pierwszego posta i zgodnie z komentarzami w przykładach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
@Artur
Posty: 255
Rejestracja: śr wrz 23, 2020 1:48 pm
Lokalizacja: FZG

Nawet dobrze to działa. Jedna wada to częstotliwość odświeżania danych. Do zastosowania w jakichkolwiek automatyzacjach musiałoby być częstsze, w obecnej formie nie ma to sensu.
Chciałbym wykorzystać nadprodukcję w celu załączania grzałki CWU i za bardzo nie wiem jak to ugryźć.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

lukfud pisze: wt kwie 13, 2021 11:05 am Hej,
podrzucam binarkę dla wemosa, na bazie mojego szkicu MultiSonoff - viewtopic.php?p=95101#p95101


solaredge.png
Cześć,

czy kanał temperatury wskazuje bieżącą moc z jaką pracuje falownik (tak mi wychodzi)? Czy jest opcja zmienić rząd jednostki bo pokazuje kW x10?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

YoMan pisze: śr mar 09, 2022 12:55 pm Cześć,
czy kanał temperatury wskazuje bieżącą moc z jaką pracuje falownik (tak mi wychodzi)? Czy jest opcja zmienić rząd jednostki bo pokazuje kW x10?
To już pytania do Krzysztofa (@klew)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”