Pierwsze oficjalne wydanie nowej SuplaDevice

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Do końca tego miesiąca chciałbym zrobić pierwsze oficjalne wydanie nowej biblioteki SuplaDevice.

Ci, którzy pracują z biblioteką z mojego brancha albo z develop na oficjalnym repo, wiedzą, co tam siedzi i jak to działa, także o tym "co się zmieniło" względem starej biblioteki nie będę się rozpisywał.

Po oficjalnym wydaniu nowej biblioteki chciałbym do minimum ograniczyć późniejsze zmiany, które mogłby wymagać zmian w programach użytkowników - czyli innymi słowy, chcę trzymać kompatybilność wstęczną w ramach "nowej" SuplaDevice. Do tej pory na "develop" rządziły inne zasady i co jakiś czas tą kompatybilmość psułem, czego na pewno wiele osób pracujących na bibliotece z bólem doświadczyło ;).

Także to jest ostatnia szansa, aby dorzucić coś od siebie i zaprotestować lub zamilknąć na zawsze :P.
Starałem się poprawiać różne zgłoszenia od Was, ale mogłem coś przegapić. Jeśli znacie jakieś bugi, które trzeba poprawić, to dajcie znać. Jeśli coś w samej konstrukcji biblioteki jest nie tak i trzeba to poprawić - dacjcie znać :).

Czego można się spodziewać po wydaniu biblioteki?
- oficjalne repo na branchu "master" będzie miało nową bibliotekę (https://github.com/SUPLA/supla-arduino)
- pojawi się oficjalny release tag "2.3.4"
- SuplaDevice zostanie dodana do managera bibliotek w Arduino IDE. Będziecie mogli zainstalować biblitekę z IDE bez konieczności pobierania i rozpakowywania plików zip. Do tego IDE będzie też dbało o aktualizacje. Jak tylko pojawi się 2.3.5, to dostanicie notyfikację i możliowść aktualizacji.

Nie kończymy pracy nad biblioteką. Kolejne czujniki i inne elementy będą dodawane.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Gratulacje :) Ja już się przyzwyczaiłem do zmian, ważne aby to była tylko dobra zmiana :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: ndz mar 21, 2021 10:28 am Gratulacje :) Ja już się przyzwyczaiłem do zmian, ważne aby to była tylko dobra zmiana :P
500+ sensorów?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

klew pisze: ndz mar 21, 2021 10:34 am 500+ sensorów?
Może nowe sensory i inne moduły obsługiwane przez SuplaDevice dodawać jako rozszerzenia do bazowej biblioteki. Wtedy jeśli nie ma potrzeby biblioteka bazowa się nie zmienia a tylko dodajemy biblioteki obsługujące dany sensor, kontroler czy moduł.
Wtedy tak jak mamy np. bibliotekę Adafruit <sensor> mielibyśmy np. SuplaDevice <sensor>
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Patryk
Posty: 2685
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Zmienisz 10 na 5 ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: ndz mar 21, 2021 12:18 pm
Zmienisz 10 na 5 ?
Tak
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Patryk
Posty: 2685
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@klew
Czy istniała by możliwość, aby dla czujnika MAX6675/MAX31855 (komunikacja po SPI ) uśrednić pomiary, tak jak to uczyniłeś dla HC-SR04.
viewtopic.php?p=88316#p88316
Dla testu podłączyłem tylko esp8266 ( wemos-a d1 mini ) + "moduł" MAX6675, bez czujnika ( wejście zwarte "drutem" ).
Tak wygląda wykres w temperaturze pokojowej ( choć teoretycznie powinien prostolinijny ):
Załączniki
Screenshot_20210323-081836.png
Screenshot_20210323-081836.png (57.29 KiB) Przejrzano 1909 razy
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1780
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

A ja oficjalnie mówiąc jestem załamany... zamiast uprościć sposób przesyłania danych liczbowych do serwera, które nota bene nie są informacjami krytycznymi, to utrudniliście to w niewiarygodny sposób. Dodatkowo, tam gdzie człowiekowi zależy na dokładnej wartości po przecinku, to jest to wszystko uśredniane, tam gdzie nie ma potrzeby precyzja wyniku to dostaje 8 miejsc po przecinku. Dla mnie przesyłana wartość = wyświetlana wartość, a nie takie zabawy. No bez jaj... utrudniliście wszystko co było możliwe do utrudnienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Duch__ pisze: wt mar 23, 2021 9:09 am A ja oficjalnie mówiąc jestem załamany... zamiast uprościć sposób przesyłania danych liczbowych do serwera, które nota bene nie są informacjami krytycznymi, to utrudniliście to w niewiarygodny sposób. Dodatkowo, tam gdzie człowiekowi zależy na dokładnej wartości po przecinku, to jest to wszystko uśredniane, tam gdzie nie ma potrzeby precyzja wyniku to dostaje 8 miejsc po przecinku. Dla mnie przesyłana wartość = wyświetlana wartość, a nie takie zabawy. No bez jaj... utrudniliście wszystko co było możliwe do utrudnienia.
Napisz może konkretnie co potrzeba po stronie biblioteki. Chętnie pomogę.
Gdzie coś jest uśredniane? Jedynie do czujnika HC_SR04 zostało dodane uśrednianie, aby wyniki nie skakały.
Biblioteka nigdzie nie zmienia precyzji żadnych liczb i nie ma wpływu na to jak dane są prezentowane po stronie Clouda i apek na telefonie. Nie kojarzę też aby w ostatnim roku były jakieś zmiany w tym zakresie, ale mogę się mylić.

Zdaję sobie też sprawę z tego, że programowanie obiektowe to trochę inna koncepcja i nie każdy jest z nią zaznajomiony. Mogę jakiś mały tutorial przygotować, ale fajnie by było to zrobić na realnym przykładzie. Także daj znać co i gdzie Tobie brakuje, to może jakiś fajny przykład się z tego zrobi.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8263
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: wt mar 23, 2021 7:22 am @klew
Czy istniała by możliwość, aby dla czujnika MAX6675/MAX31855 (komunikacja po SPI ) uśrednić pomiary, tak jak to uczyniłeś dla HC-SR04.
viewtopic.php?p=88316#p88316
Dla testu podłączyłem tylko esp8266 ( wemos-a d1 mini ) + "moduł" MAX6675, bez czujnika ( wejście zwarte "drutem" ).
Tak wygląda wykres w temperaturze pokojowej ( choć teoretycznie powinien prostolinijny ):
Pytasz o sensor z SuplaDevice, czy z Gui Generic? Bo tam jest osobna implementacja, która nie była dostarczona do oficjalnej biblioteki.

Jak dla mnie uśrednianie można dodać jako opcja. Ale nie jest to zmiana istotna dla interfejsów i wydania biblioteki, więc wrzucam na listę i będzie czekało na swoją kolej.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”