Wykonanie wielokrotnie handleAction dla tego samego stanu

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3132
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

krycha88 pisze: śr wrz 29, 2021 10:23 am Bramka RF nad którą pracuję będzie dwukierunkowa. Będzie można załączyć Relay lub VirtualRelay na podstawie kodu RF oraz będzie potrafiła wysłać kod do innego urządzenia.
Pamiętaj też o urządzeniach sterowanych tylko poprzez toggle, czyli ten sam kod włącza i wyłącza urządzenie.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

To zmień nazwę tej klasy z RFBridge na RelayRfBridge oraz ButtonRfBridge ;P

Wtedy, gdy ktoś doda sobie jeden "RelayRfBridge", to w Supli pojawi się kanał przekaźnika, ale sterowanie będzie leciało po RF.

Jak ktoś doda sobie "ButtonRfBridge", to potraktujesz go w GUI jak zwykły button i będzie odbierał sygnały i odpalał akcje na innych elementach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5197
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

RelayRfBridge, ButtonRfBridge oraz RelayVirtualRfBridge :D A tylko potrzebowałem wykonać handleAction wielokrotnie dla stanu :P
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8275
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: śr wrz 29, 2021 11:16 am RelayRfBridge, ButtonRfBridge oraz RelayVirtualRfBridge :D A tylko potrzebowałem wykonać handleAction wielokrotnie dla stanu :P
Nie, Ty chcesz wielokrotnie odpalić zdarzenie "zmiana stanu na ON", podczas, gdy stan jest "ON".

HandleAction odpala się wielokrotnie, gdy zdarzenie wydarza się wielokrotnie. Tutaj zdarzenie zmainy stanu nie występuje, więc nie są wyzwalane akcje.

;)

Wg mnie dodajesz niepotrzebną warstwę opartą o wyzwalanie wewnętrznych akcji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5197
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

ok zrozumiałem swój błąd :) przerobiłem kod tak jak to sugerowałeś i działa zgodnie z moim założeniem. dzięki :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arduino IDE”