Supla<->MQTT - Instalacja

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

pzygmunt pisze: pt gru 06, 2019 1:06 pm Na pewno apt-get install libssl-dev
ale jeszcze jest jakiś problem
No właśnie coś jest na rzeczy. Malinę muszę sobie zrobić "na nowo", stąd moja prośba o skompilowany supla-mqtt-client :)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

michael pisze: pt gru 06, 2019 1:12 pm
pzygmunt pisze: pt gru 06, 2019 1:06 pm Na pewno apt-get install libssl-dev
ale jeszcze jest jakiś problem
No właśnie coś jest na rzeczy. Malinę muszę sobie zrobić "na nowo", stąd moja prośba o skompilowany supla-mqtt-client :)
Zainstalowałeś wszystko to co jest w pierwszym poście ? Od tego bym zaczął. Jest tam między innymi libssl
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Beku pisze: pt gru 06, 2019 1:13 pm Zainstalowałeś wszystko to co jest w pierwszym poście ? Od tego bym zaczął. Jest tam między innymi libssl

Kod: Zaznacz cały

libssl-dev is already the newest version (1.0.1t-1+deb8u12)
Tak.
Jak już wspomniałem wyżej. Na QNAPie kompilować to loteria (tam są dziwne ścieżki itp.), a system na malinie mam lekko "zepsuty". Stąd moja prośba o binarkę :)
Myślę, że nie ma co tutaj szukać przyczyny problemu, bo problem jest lokalnie i muszę to po prostu sobie naprawić :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

michael pisze: pt gru 06, 2019 1:20 pm
Beku pisze: pt gru 06, 2019 1:13 pm Zainstalowałeś wszystko to co jest w pierwszym poście ? Od tego bym zaczął. Jest tam między innymi libssl

Kod: Zaznacz cały

libssl-dev is already the newest version (1.0.1t-1+deb8u12)
Tak.
Jak już wspomniałem wyżej. Na QNAPie kompilować to loteria (tam są dziwne ścieżki itp.), a system na malinie mam lekko "zepsuty". Stąd moja prośba o binarkę :)
Myślę, że nie ma co tutaj szukać przyczyny problemu, bo problem jest lokalnie i muszę to po prostu sobie naprawić :D
Za jakieś 3 godziny Ci wrzucę wersję skompilowaną.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

michael pisze: pt gru 06, 2019 1:20 pm
Beku pisze: pt gru 06, 2019 1:13 pm Zainstalowałeś wszystko to co jest w pierwszym poście ? Od tego bym zaczął. Jest tam między innymi libssl

Kod: Zaznacz cały

libssl-dev is already the newest version (1.0.1t-1+deb8u12)
Tak.
Jak już wspomniałem wyżej. Na QNAPie kompilować to loteria (tam są dziwne ścieżki itp.), a system na malinie mam lekko "zepsuty". Stąd moja prośba o binarkę :)
Myślę, że nie ma co tutaj szukać przyczyny problemu, bo problem jest lokalnie i muszę to po prostu sobie naprawić :D

Kod: Zaznacz cały

find / -name err.h|grep openssl
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

W załączniku skompilowana wersja na RPi2. Powinno działać na armv7.
Reszta co do uruchamiania tak jak w opisie. Po rozpakowaniu upewnij się że plik ma nadal uprawnienie +x.
Jeśli nie to nadaj je. Jeśli nie będzie działać -> spróbuj doprowadzić maszyny do tego żeby się kompilowały.

W przypadku braku bibliotek SSL to pzygmunt napisał Ci jak znaleźć gdzie leżą źródła SSL.
Trzeba odpowiednio wpisać tą ścieżkę w pliku subdir.mk w katalogu supla-mqtt-client/Release/src/
można dodać parametr -I do kompilatora żeby wskazać jakie źródła ma dołączyć.

-IKatalog – dodaje katalog jako miejsce szukania źródeł


supla-mqtt-client_armv7.zip
(202.37 KiB) Pobrany 197 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Po kilku bojach udało mi się uruchomić działającego brokera i klienta dla Supli :mrgreen:

Niestety w tej chwili mam to rozbite na dwie maszyny, tj. broker na QNAPie, klient na malinie.
Docelowo chciałbym to wszystko mieć w kontenerach na QNAPie. Będę z tym walczył, żeby to tak działało :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Beku
Posty: 453
Rejestracja: wt lis 06, 2018 1:49 pm

michael pisze: wt gru 10, 2019 11:56 am Po kilku bojach udało mi się uruchomić działającego brokera i klienta dla Supli :mrgreen:

Niestety w tej chwili mam to rozbite na dwie maszyny, tj. broker na QNAPie, klient na malinie.
Docelowo chciałbym to wszystko mieć w kontenerach na QNAPie. Będę z tym walczył, żeby to tak działało :D
Spróbuj pobrać nowe źródła i skompilować jeszcze raz. A poza tym ten klient skompilowany którego Ci dałem nie zadziałał na QNAP’ie?
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Na QNAPie nie da się pobrać libssl-dev.
Klient, który mi dałeś zadziałał na malinie. Między czasie naprawiłem swoją malinę i skompilowałem dzisiejsze źródła bez problemów.
We wcześniejszych wersjach, w pliku konfiguracyjnym zmyliła mnie nazwa location, która teraz jest zastąpiona access_id. Tutaj też się nagłówkowałem dlaczego mi nie działa login hasło lokalizacji :lol:

Teraz jest to super zrobione! Dzięki za pomoc!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”