Integracja z AI Speaker

zsoi3
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 11:06 am

Bardzo dziekuje. Juz faktycznie demo dziala i moglem zajrzec.

Nie napisalem dokladnie ale mi tez chodzi o integracje z publicznym serwerm Supli (nie wlasna loklana intancja na RPi czy QNAP) - wlasnie to nie za bardzo mi dziala: zrobilem ta integracje za pomoca modulu na bramce i laczy sie (chociaz czesto jest bad protocol) ale bardzo czesto przelaczniki swiatel nie dzialaja. Reaguja na chwile i wracaja w stan nieaktywny - a swiatla na suplowych przkaznikach nie zaswiecaja się. Czasami zadziala ale czesto nie.

Widze ze u Was na demo tez tak czasami jest - chociaz nie moge obserwowac czy wam sie swiatelka zaswiecaja to jednak przelczniki czasami wracaja w stan poczatkowy (sprawdzam to u was na ZAMEL ROW-02). Jest to losowe i nie wiem jak sobie z tym poradzic.

Bede wdzieczny za ew wskazowki i ciesze sie ze testujecie ta rzecz.

Jeszcze raz dzieki za czas. Pozdr.
Awatar użytkownika
Jolka AI-Speaker
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 09, 2021 11:49 am

Mam info, że jest błąd w integracji, sprawdzamy to - przepieliśmy urządzenia na lokalną bramkę (nie będą teraz działały na demo).
Będzie aktualizacja po poprawce - damy znać.

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Jolka AI-Speaker pisze: czw kwie 29, 2021 12:25 pm Ta integracja jest testowana tylko z SUPLA Cloud - Bardziej podkreślimy w dokumentacji.

W przypadku lokalnych konfiguracji zalecamy konfigurację poprzez most MQTT, wg instrukcji SUPLA - to też można wykonać z aplikacji AIS:

Ten opis też dodamy do dokumentacji żeby to było jasne.
Mam tylko małą uwagę, nie wiem jak inni, ale Supla Cloud rozumiem (i chyba nie tylko ja) jako środowisko serwerowe, niezależnie czy na supla.org czy w lokalnej instancji. Może tu jakiś nacisk położyć na większe rozróżnienie. Może serwery publiczne supla.org i serwery lokalne?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli prywatna instancja jest zarejestrowana to może działać jak publiczna z tą różnicą, że zapewnienie brokera mqtt jest po stronie użytkownika tak więc w teorii integracja dla publicznego clouda powinna działać też dla prywatnego-zarejestrowanego.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Integracja AIS z Suplą pobiera z Supli tylko dane do połączenia z brokerem MQTT czy jeszcze coś się wydarza? Na przykład są jeszcze ustawiane jakieś uprawnienia dla komunikacji ze strony AIS po stronie Supli? Ale po co, skoro chyba bridge nie wymaga nic poza zalogowanie się do brokera?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli chodzi o Suplę to Supla po API przekazuje informacje dostępowe do mqtt brokera, która zapisane są w konfiguracji. Dodatkowo włącza integrację dla Suplowego użytkownika. To wszystko i nic więcej. Co z tym robi AiS to dokładnie nie wiem.
Awatar użytkownika
Jolka AI-Speaker
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 09, 2021 11:49 am

Cześć :geek: :ugeek:

Właśnie wydaliśmy wersję z poprawkami do integracji AIS MQTT SUPLA

Obrazek


Co równie ważne opisaliśmy dokładniej jak technicznie działa integracja, jakie ma ograniczenia itd.,
Tak żeby każdy mógł to zrozumieć i dodać nawet jak ma własne MQTT a nie w SUPLA Cluoud, łączy się z kilkoma chmurami SUPLA (nie wiem czy to tak jest) lub woli niestandardowe ustawienia MQTT z innymi mostami.
Tu jest link do aktualnej dokumentacji:

https://ai-speaker.com/docs/ais_app_supla/

Obrazek


W razie problemów piszcie śmiało - tu jest wątek na forum AIS:
https://ai-speaker.discourse.group/t/wi ... a/1236/167

Nie zawsze mamy możliwość natychmiastowej odpowiedzi tak jak to robi Przemek - szacun :) Ale obiecujemy, że wszystko czytamy i że na spokojnie doprowadzimy tą integrację do pełnego działania.

Jeszcze raz dzięki za urządzenia Przemek! Bez tego chyba nigdy byśmy nie zobaczyli o co chodzi z tym "czasami nie działaniem..." :oops: po aktualizacji powinno być lepiej.

Pozdrowienia

Obrazek
zsoi3
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 11:06 am

Jolka AI-Speaker pisze: pt kwie 30, 2021 11:06 am Właśnie wydaliśmy wersję z poprawkami do integracji AIS MQTT SUPLA
Dzieki za informacje. Fajnie, ze juz zostalo to poprawione.

Ja jednak nietracac czasu skorzystalem w tym czasie z dokumentacji samej SUPLI i okazuje sie, ze zarowno jeden jaki drugi sposob dziala swietnie a moje problemu zniknely. Szkoda ze nie dotarlem wczesniej do tego linku ale to moje zaniedbanie.

Link do dokumentacji >

W kazdym badz razie wyglada na to ze ta integracja Aisowa nie jest potrzebna i nic nie wnosi nowego w temcie skoro oficjalny tutorial SUPLI dziala dobrze. Dzieki.

Co do brameczki - bardzo fajna; wiele dziala od razu, sa drobne rzeczy do poprawy ale to pewnie uda sie zrobic.

Ale mam problem z wieszaniem sie bramki, losowo niewiadomo z jakiego powodu - po prostu zastaje ja w stanie zawieszonym i dopiero reset przywraca do zycia. Czasami po nocy, czasami w trakcie sluchania muzyki, sam nie wiem jaka regula... Nie mam zadnych customow, tylko ta Supla ale to i wczesniej obserwowalem.

@Jolka AI-Speaker Czy na Waszym forum sa jakies watki i pomoce dotyczace zawieszania sie bramki abym mogl poczytac i cos zaradzic?

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

zsoi3 pisze: ndz maja 02, 2021 8:05 am W kazdym badz razie wyglada na to ze ta integracja Aisowa nie jest potrzebna i nic nie wnosi nowego w temcie skoro oficjalny tutorial SUPLI dziala dobrze. Dzieki.
Ta integracja jest dobra dla tych "nietechnicznych", bo wszystkie dane niezbędne do połączenia z serwerem publicznym MQTT Supli są pobierane automatycznie, a nawet jeśli w danym momencie nie ma uruchomionej bramki MQTT dla konta to zostaje ona automatycznie uruchomiona.
Problemem dla integracji w tej chwili jest wykorzystanie na serwerach lokalnych Supli brokerów MQTT bez komunikacji szyfrowanej oraz zawłaszczenie pliku mosquitto.conf.
zsoi3 pisze: ndz maja 02, 2021 8:05 am Ale mam problem z wieszaniem sie bramki, losowo niewiadomo z jakiego powodu - po prostu zastaje ja w stanie zawieszonym i dopiero reset przywraca do zycia. Czasami po nocy, czasami w trakcie sluchania muzyki, sam nie wiem jaka regula... Nie mam zadnych customow, tylko ta Supla ale to i wczesniej obserwowalem.

@Jolka AI-Speaker Czy na Waszym forum sa jakies watki i pomoce dotyczace zawieszania sie bramki abym mogl poczytac i cos zaradzic?
Nie ma co pytać, tylko wejść na forum AIS i tam poszukać, poczytać, i zadawać pytania.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „MQTT”