Shelly 2.5 - firmware urządzenia dla systemu SUPLA i ZABBIX

Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@djack2017
Na pewno plik: esp_init_data_default.bin
pod adres:
0x1fc000
A może jednak pod:
0x3fc000 (4MB)
lub
0xfc000 ( 1MB )
viewtopic.php?p=17764#p17764
Ps:
Bo coś tu jest w/g mnie "namieszane"
z adresami.
Flesh Size podajesz: 4MB,
a
esp_init_data_default.bin podajesz dla 2MB.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Ja wgrywam tak jak napisałem. A wydaje mi się, że to co się wpisze w parametrze "Flash size" nie ma większego znaczenia.
Ważne są adresy, pod które wgrywa się poszczególne moduły. Zresztą można zmienić "Flash size" na 2MB bo taki jest flash w Shelly 2.5
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
stachu1000
Posty: 53
Rejestracja: czw lut 28, 2019 8:22 pm

Witam,
I jak udało się komuś rozwiązać ten problem? U mnie też nie rozsyła sieci SUPLA.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Sprawdź jeszcze raz dokładnie swoje działania. Jak pokazuje historia prawie 100% problemów wynika z własnych pomyłek.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

Załadowałem opisywane tutaj firmware przedwczoraj do modułu Shelly 2.5 i zauważyłem że moduł strasznie się grzeje. Nie pod obciążeniem ale od samego podłączenia do prądu i z wyłączonymi wyjściami (przekaźnikami). W supli temperaturę modułu pokazywało mi aż 60 stopni. To normalne? Zastanawiam się jaką temp będzie miał moduł jak zamontuję go w puszcze pod przełącznikiem...
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

mareks6 pisze: ndz paź 31, 2021 8:44 pm Załadowałem opisywane tutaj firmware przedwczoraj do modułu Shelly 2.5 i zauważyłem że moduł strasznie się grzeje. Nie pod obciążeniem ale od samego podłączenia do prądu i z wyłączonymi wyjściami (przekaźnikami). W supli temperaturę modułu pokazywało mi aż 60 stopni. To normalne? Zastanawiam się jaką temp będzie miał moduł jak zamontuję go w puszcze pod przełącznikiem...
Taka temperatura jest "normalna". Obudowa jest mała, a są tam dwa przekazniki, które z pewnością się grzeją gdy są załączone i płynie przez nie spory prąd. Sam chip też się grzeje. U mnie w puszce, dla Shelly 2.5 pokazuje do 70 stopni.
Sterowniki pracują już wiele miesięcy i nic się nie dzieje. Shelly 1PM grzeje się mniej - do ok. 40 stopni.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
mareks6
Posty: 259
Rejestracja: sob sty 13, 2018 4:39 pm
Lokalizacja: Opole

No w tym rzecz że tak jak pisałem, moduł nie grzeje się od przekaźników bo te są wyłączone. Podłączyłem jedynie L i N di niego i zostawiłem na stole na dobę. Tak więc cała ta temperatura musi pochodzić od chipa lub zasilacza. Także już wiem jaka jest wada tych małych modulików w porównaniu do ROW-02 - jakbym tak cały dom na tych modułach osuplował to rocznie by się z tej rozproszonej grzałki trochę kilowatów nazbierało :roll:

Ale skoro w tych modułach to norma to ok, to się niczym nie przejmuję. Będę po prostu ich unikać gdzie tylko wejdą row-02. Ten jeden kupiłem bo w piwnicy mam w jednej puszcze dojście i wyjście przewodów po dwóch przeciwległych stronach puszki i ROWa się nie da przecisnąć :P
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

mareks6 pisze: wt lis 02, 2021 8:03 am No w tym rzecz że tak jak pisałem, moduł nie grzeje się od przekaźników bo te są wyłączone. Podłączyłem jedynie L i N di niego i zostawiłem na stole na dobę. Tak więc cała ta temperatura musi pochodzić od chipa lub zasilacza. Także już wiem jaka jest wada tych małych modulików w porównaniu do ROW-02 - jakbym tak cały dom na tych modułach osuplował to rocznie by się z tej rozproszonej grzałki trochę kilowatów nazbierało :roll:

Ale skoro w tych modułach to norma to ok, to się niczym nie przejmuję. Będę po prostu ich unikać gdzie tylko wejdą row-02. Ten jeden kupiłem bo w piwnicy mam w jednej puszcze dojście i wyjście przewodów po dwóch przeciwległych stronach puszki i ROWa się nie da przecisnąć :P
Nie żebym bronił Shelly, ale praktycznie każdy sterownik ma ten sam chip ESP8266, przetwornicę z 230V na 3.3V, które to elementy grzeją się w każdym sterowniku podobnie, w zależności od wielkości obudowy. Akurat w Shelly możesz ustawić próg temperaturowy, przy którym układ się wyłączy, a nie przegrzeje lub spali. A co do tych kilowatów, to akurat Shelly pobiera, z tego co pamiętam, poniżej 0.5W. Przykładowo Sonoffy pobierają 2W. Ile pobiera sterownik ROW to nie wiem, bo nie używam.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shelly”