gospund sp111

Awatar użytkownika
byniom
Posty: 633
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Kupiłem dzisiaj cztery w Mediaexpert i juz zaprogramowane działają :) . Były w promocji :)
MartinusH
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 25, 2021 9:53 am
Lokalizacja: Rzeszów

byniom pisze: pt lis 26, 2021 2:32 pm Kupiłem dzisiaj cztery w Mediaexpert i juz zaprogramowane działają :) . Były w promocji :)
Sp211 czy sp111 ? Jeśli Sp211 możesz podrzucić sofcika ?
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 633
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Kupiłem sp111
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

MartinusH pisze: sob lis 27, 2021 8:07 pm
byniom pisze: pt lis 26, 2021 2:32 pm Kupiłem dzisiaj cztery w Mediaexpert i juz zaprogramowane działają :) . Były w promocji :)
Sp211 czy sp111 ? Jeśli Sp211 możesz podrzucić sofcika ?
viewtopic.php?p=112626#p112626
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 633
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

W piątek kupiłem ostatnie cztery w moim mieście a dzisiaj dokupiłem Lanberg po 39 bo to jest to samo tylko inna nazwa i Lanberg ma podane 2300W
Adamo28
Posty: 135
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

No i kupione i przesuplowane 8-) jak dorobię się antenki wifi spróbuje tuyaconvert póki co kabelki prototypowe lekko podpłaszczone i podpiłowane aby ładnie pasowały w otwory, wstępnie pokleiłem klejem na gorąco aby powstała swego rodzaju gotowa wtyczka na przyszłość, soft z buildera na płytkę predefiniowaną i Pyflasherem poszło od strzała. Tylko trzeba zewrzeć GPIO0 do gnd żeby wprowadzić esp w tryb programowania. Nawet bez kalibracji mogło by pracować bo różnica 4V na napięciu. Na Ali są w sprzedaży ale mają logo Tuya, miał ktoś takie bo do tej pory każdy nowy gadżet z tym logiem nie ma już esp w środku tylko te wb2s niesuplowalne ?
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

Kupiłem 3 sztuki z zamiarem zakupu większej ilości ale... chyba te 3 sztuki mi puki co starczą :D

Zaobserwowałem irytującą zależność - moduły bardzo kiepsko mierzą napięcie gdy nie są obciążone. Macie podobne obserwacje?

Na szczescie pomiar prądu pokazują w mojej ocenie fajnie i da się je wykorzystać w ciekawy sposób ;)
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 633
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Wydaje mi się że nie jest to takie istotne , moduły kupiłem żeby nimi sterować a do pomiaru napięcia używam miernika . Tez to widzę że kiepsko pokazują napięcie ale chyba nie o to w tym chodzi :)
Remi
Posty: 129
Rejestracja: wt maja 22, 2018 4:03 pm

byniom pisze: wt lis 30, 2021 8:52 pm Wydaje mi się że nie jest to takie istotne , moduły kupiłem żeby nimi sterować a do pomiaru napięcia używam miernika . Tez to widzę że kiepsko pokazują napięcie ale chyba nie o to w tym chodzi :)
Nie wiem jak Ty ale ja multimetr do gniazdek wkładam bardzo sporadycznie ;)
Generalnie wszystko zleży od punktu patrzenia. Do samego sterowania przekaźnikiem na dobrą sprawę nie potrzebujesz sp111(bo i po co..?) - wtedy to sobie możesz zwykły S26 zastosować, natomiast jak byś chciał porobić logiki odłączające sprzęt gdy np napięcie jest za wysokie bądź za niskie albo (w zależności od urządzenia) określić, w jaki cykl pracy aktualnie przez urządzenie jest wykonywany (tutaj pomiar zużycia energii) to wówczas takie parametry robią się istotne i dają pole do zabawy.

Kolejna sprawa - jak widzę takie "zależności" przy napięciu, również mam wątpliwości co do wskazań zużycia prądu (niestety za leniwy jestem aby sprawdzić, jaki jest przybliżony błąd pomiaru dla 2 kW). Kalibracje robimy dla określonej wartości zużycia energii (GuiGeneric) a jak pewnie wielu z nas wie - przetworniki nigdy nie są liniowe. Generalnie moduł za 35 zł (teraz w promocji) - jak za te pieniądze nie ukrywając nie jest źle - pobór prądu wskazuje ale mogło by być choć trochę lepiej.

Z życia wzięte - po zakupie sp111 żona się mnie dzisiaj zapytała ile kosztuje jedno pranie - i co ja mam jej teraz poweidzieć? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”