Przypisanie konkretnych urządzeń do konkretnego smartfona

alvaro99

pt lis 27, 2020 10:49 pm

Hej, czy jest możliwość w Supli przypisania konkretnych urządzeń do danego smartfona tak żeby wszystkie pozostałe były niewidoczne i nie można ich obsługiwać?
Awatar użytkownika
Goral64

pt lis 27, 2020 11:06 pm

alvaro99 pisze:
pt lis 27, 2020 10:49 pm
Hej, czy jest możliwość w Supli przypisania konkretnych urządzeń do danego smartfona tak żeby wszystkie pozostałe były niewidoczne i nie można ich obsługiwać?
Oczywiście, pod warunkiem, że na każdym smartfonie logujesz się innym identyfikatorem dostępu. Wtedy określone urządzenia/kanały przypisujesz do lokalizacji, które mają przypisane odpowiednie identyfikatory dostępu.
RPi4: Supla Cloud + Supla Scripts + Proxy + Let's Encrypt
1x MEW-01, 1x LIW-01, 3x SBW-02, 4x PNW-01, 1x ROW-01, 1x ROW-02, 2x ROW-04m, 2x ROW-07,
2x Sonoff BRIDGE RF 433
alvaro99

sob lis 28, 2020 12:25 pm

A tak bardziej praktycznie co mam zrobić i gdzie?

Wszystkie urządzenia mają taki sam ID i lokalizację np.:
ID2222 Access Identifier #1 ,
bo tak podaję mi zielona fiszka, w której są dane do logowania za pomocą smartfonów.
Awatar użytkownika
Goral64

sob lis 28, 2020 1:23 pm

No a ile masz Identyfikatorów dostępu zdefiniowanych? Zakładka Identyfikatory dostępu
1x MEW-01, 1x LIW-01, 3x SBW-02, 4x PNW-01, 1x ROW-01, 1x ROW-02, 2x ROW-04m, 2x ROW-07,
2x Sonoff BRIDGE RF 433
alvaro99

sob lis 28, 2020 2:14 pm

Ok, utworzyłem nowy identyfikator, teraz mam dwa. Co teraz?
Awatar użytkownika
Goral64

sob lis 28, 2020 2:48 pm

alvaro99 pisze:
Rozplanuj sobie co każdy identyfikator ma widzieć i w jakim podziale na lokalizacje. Podziel lokalizacje pomiędzy te 2 identyfikatory a następnie podepnij odpowiednie urządzenia/kanały pod odpowiednie lokalizacje.
Od tej chwili osoba logująca się na identyfikator 1 będzie widziała urządzenia/kanały w lokalizacjach przypisanych do identyfikatora 1, a osoba logująca się na identyfikator 2 będzie widziała urządzenia/kanały w lokalizacjach przypisanych do identyfikatora 2.
2x Sonoff BRIDGE RF 433
flowerek

sob lis 28, 2020 5:07 pm

Faktycznie tak to dziala...ale szkoda ze nie ma bezposredniego podpinania urzadzen pod id dostepu...
Dlaczego?
Koncepcje na podzial na loklizacje sa rózne...ale urzadzenia w aplikacji widoczne są w lokalizacjach. Jesli pogrupujemy urzadzenia rodzajami np. rolety, bramy itd i nagle (wlasnie mam taki przypadek) pada koncepcja aby dziecko (na swoim id) nie mialo dostepu do jednej z bram...to musze dla tej jednej bramy zrobic oddzielnaą lokalizacje..
Niby nic trudnego ale rozwala ład w aplikacji.nagle sa 2 lokalizacje bramy1 i bramy2. (zamiast 1 o nazwie bramy)

Rozwiazaniem byloby w przyszlosci
a) przydzielanie dostepu poprzez wybor kanalow dla danego id (z pominieciem lokalizacji)
b) umozliwienie w aplikacji swobodnego ukladania kanaolow (niezaleznie od lokalizacji)

Przy trzydziestu kilku kanalach naprawde przewijanie w apce jest irytujace i tworzenie dodatkowyvh lokalizacji (tylko dla celu ograniczenia uprawnien) dodatkowo wydluza liste...
Dlatego od jakiegos czasu uzywam alternatywnej apki - mniejsze pola kanałów wiecej widac na 1 ekranie, mniej przewijania.

Tak czy inaczej na ten moment trzeba sobie dobrze przemyslec koncepcje lokaizacji i dostepow.
11xSRW-01, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual
alvaro99

ndz lis 29, 2020 5:15 pm

Goral64 pisze:
alvaro99 pisze:
Rozplanuj sobie co każdy identyfikator ma widzieć i w jakim podziale na lokalizacje. Podziel lokalizacje pomiędzy te 2 identyfikatory a następnie podepnij odpowiednie urządzenia/kanały pod odpowiednie lokalizacje.
Od tej chwili osoba logująca się na identyfikator 1 będzie widziała urządzenia/kanały w lokalizacjach przypisanych do identyfikatora 1, a osoba logująca się na identyfikator 2 będzie widziała urządzenia/kanały w lokalizacjach przypisanych do identyfikatora 2.
I działa Ci to poprawnie?
Mi nie, co jakiś czas sam zmienia mi się identyfikator dla konkretnego telefonu.
Mam 3 smartfony, wszystkie były stawiane na tym jednym głównym (widok ja), który mi wyskakuje w zielonej ramce. Teraz rozszerzyłem na 3 czyli dodałem dwa i jest teraz widok mama, widok Tata, widok ja. "Widok ja" mam wszystkie urządzenia, widok mama ma część i tata ma część. Z tym że cały wczorajszy dzień na widok Tata działało ok, widok mama nie da się ustawić bo cały czas ma wszystko, a widok ja jest ok.

@flowerek jakiej innej apki używasz?
Awatar użytkownika
Goral64

ndz lis 29, 2020 8:14 pm

alvaro99 pisze:
Mi nie, co jakiś czas sam zmienia mi się identyfikator dla konkretnego telefonu.
Mam 3 smartfony, wszystkie były stawiane na tym jednym głównym (widok ja), który mi wyskakuje w zielonej ramce. Teraz rozszerzyłem na 3 czyli dodałem dwa i jest teraz widok mama, widok Tata, widok ja. "Widok ja" mam wszystkie urządzenia, widok mama ma część i tata ma część. Z tym że cały wczorajszy dzień na widok Tata działało ok, widok mama nie da się ustawić bo cały czas ma wszystko, a widok ja jest ok.
Sam się nie może zmieniać. jeśli każde z Was ma swojego smartfona i loguje się na swój identyfikator dostępu w aplikacji Supla, to każdy identyfikator przypisywany jest do lokalizacje, które są dla niego dostępne.
Sprawdź czy wszystko masz ok w zakładce Smartfony. Powinieneś mieć 3 smartfony i do każdego przypisany inny ID.
Sprawdź też lokalizacje, czy nie masz dodanych niewłaściwych identyfikatorów dostępu.
Powinieneś mieć 3 rodzaje lokalizacji, jeden rodzaj dla siebie tylko, drugi dla taty a trzeci dla mamy. Oczywiście siebie przypisujesz do wszystkich lokalizacji a tatę i mamę tylko do tych przeznaczonych dla nich.
No i trzeba sprawdzić urządzenia czy są podpięte do właściwych lokalizacji.

To tak ogólnie, ale Twój problem wygląda na ten opisany na samym początku.
2x Sonoff BRIDGE RF 433
Awatar użytkownika
lesny8

ndz lis 29, 2020 8:14 pm

alvaro99 pisze:
Goral64 pisze:
alvaro99 pisze:
I działa Ci to poprawnie?

@flowerek jakiej innej apki używasz?
Nie używaj w aplikacji identyfikatora dostępu w ustawieniach zaawansowanych, najlepiej wyczyść pola i wyłącz ustawienia zaawansowane.
Każdym smartfonem podepnij się do konta przy użyciu adresu email w ustawieniach.
W przeglądarce zaloguj się do Cloud na swoje konto, przejdź w smartfony i tam dla każdego smartfona przypisz odpowiedni identyfikator dostępu.

Alternatywna wersja apki na androida.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”