Biblioteka Arduino

zurq
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 01, 2021 1:15 pm

Witam szanowne grono!

Panowie mam problem z wgraniem oprogramowania do ESP8266, Arduino krzyczy o biblioteki cześć dodałem i teraz już mnie przyblokowało nie wiem co dalej robić. Przy kompilacji wyskakuje błąd. Czy ktoś miał podobnie?

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\Mateusz\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\network\SuplaGuiWiFi.cpp:2:10: fatal error: ../../SuplaDeviceGUI.h: No such file or directory
    2 | #include "../../SuplaDeviceGUI.h"
      |          ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

zurq pisze: śr sty 19, 2022 9:15 am Witam szanowne grono!

Panowie mam problem z wgraniem oprogramowania do ESP8266, Arduino krzyczy o biblioteki cześć dodałem i teraz już mnie przyblokowało nie wiem co dalej robić. Przy kompilacji wyskakuje błąd. Czy ktoś miał podobnie?

Kod: Zaznacz cały

C:\Users\Mateusz\Documents\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\network\SuplaGuiWiFi.cpp:2:10: fatal error: ../../SuplaDeviceGUI.h: No such file or directory
    2 | #include "../../SuplaDeviceGUI.h"
      |          ^~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.
Błąd wskazuje na to, że chcesz użyć "SuplaDeviceGUI.h" - takiego pliku nie ma w bibliotece SuplaDevice. Zresztą SuplaGuiWiFi.cpp to też nie jest plik z oficjalnej biblioteki.

Zacznij od początku:
1. Skąd i jakiej biblioteki chcesz używać?
2. Jaki program/przykład próbujesz kompilować?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zurq
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 01, 2021 1:15 pm

Chce wgrać stacje pogodowa od shimano73 a biblioteki mam z githuba krycha88
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

zurq pisze: śr sty 19, 2022 9:28 am Chce wgrać stacje pogodowa od shimano73 a biblioteki mam z githuba krycha88
Z tego co kojarzę, to stacja pogodowa od shimano73 nie używa kodu z Gui Generic (od krycha88).
Przeczytaj dokładnie tamten wątek, albo chociaż kilka ostatnich stron. Z tego co pamiętam, to były jakieś próby przeniesienia stacji pogodowej na nową wersję biblioteki. Jeśli to nie jest dokończone, to musisz w tym wątku znaleźć na bazie jakiej wersji można to skompilować.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”