Zabiłem sonoffa

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

fracz pisze: sob lut 04, 2017 11:34 pm Po konsultacji z Google znalazłem stabilizator 1117 i mam przed nim około 7v, przy czym waha się to od 6 do 8.

Gdy jest podpiete 230v to między VCC a GND jest stale 0.2V.

Niestety Google nie pomógł mi już w zlokalizowaniu transformatorka przy przetwornicy :(
Podłącz 230V do sonoffa. Na wyjściu stabilizatora U2 musi się pojawić 3.3V. Poniżej masz schemat. Na wejściu ma być nie więcej niż 12V. Ja myślę że jest tam ok 5V. Jeśli jest przed nim te 5V a za nim już nie ma 3.3V to U2 do wymiany.
AMS1117-3.3V-02-1.png
AMS1117-3.3V-02-1.png (9.02 KiB) Przejrzano 3461 razy
Acha. Transformatorek o którym jest mowa ma kolor źółty.

P.S.
Dioda D5 nie robi przypadkiem zwarcia do kondensatora? Bo tam lutowanie jest jakieś nie wyraźne.
lut.png
lut.png (860.4 KiB) Przejrzano 3457 razy
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Bardzo dziękuję za rozszerzoną instrukcję!

Pomiary podczas podpięcia pod 230V:

Obrazek
  • pomiędzy czerwonymi kółkami jest 0.35V
  • pomiędzy zielonymi 0
  • z głupa zmierzyłem też pary żółtych kółek (monkey testing) - wszędzie 0
  • pomiędzy niebieskimi kółkami rzeczywiście - jest połączanie, ale nic tam nie robiłem
Podczas podpięcia 3.3V:
  • pomiędzy czerwonymi kółkami jest 2.7V
  • pomiędzy zielonymi 3.3V
  • reszta 0
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Wcześniej pisałeś, że jest 7V. Pomiędzy czerwonymi kółkami :) powinno być 5V. Jeśli jest tak jak mówisz to uwalone jest zasilanie - padła przetwornica.

Znalazłem w necie schemat do sonoffa.
Sonoff_TH_Schematic.pdf
(88.5 KiB) Pobrany 171 razy
Sprawdziłbym jeszcze diodę D4, czy ma przejście. Sprawdź jakie napięcie jest przed tą diodą (zaznaczone na czerwono)
sonoff.png
sonoff.png (42.34 KiB) Przejrzano 3435 razy
Może spalił się bezpiecznik - na schemacie R10
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Tak pisałem i wydaje mi się że tak było, ale całkiem możliwe że mierzyłem przykładając do IN i OUT :D W ostatnim poście na pewno już jest mierzone tak jak jest narysowane, sprawdzane kilkakrotnie.

Ja z tych schematów to wiem tyle co nic. Ale widzę że na płytce jest podpisane coś jako D4. "Sprawdzić czy ma przejście", rozumiem że na mierniku ustawiam sobie ikonkę diody i przykładam próbniki po obu stronach diody? Jeśli tak, to po przyłożeniu na wyświetlaczu z 1 zmienia się na 162.

Napięcie dla diody - znowu nie wiem czy dobrze, ale zmierzyłem na jednym i na drugim końcu i wychodzi 0.3V (sonoff podłączony pod 230V).

Bezpiecznik R10 - znalazłem takie duże coś podpisane jako R10 i sprawdziłem czy ma przejście znowu ustawiając na tryb diodowy multimetr i po przyłożeniu na jego końcach zmienia się z 1 na 10.

PS. Nie mam pojęcia czy dobrze sprawdzam te "przejścia", ale wydedukowałem kiedyś że mogę tak sprawdzić czy coś jest połączone z czymś, bo jak włączę ten tryb to na wyświetlaczu jest 1 i jak złączę wtedy próbniki to na wyświetlaczu pojawia się jakaś duża liczba (np 600) i po chwili spada skokowo do < 10. Uznałem więc że jak się wyswietla coś innego niż 1 to połączenie jest :roll:
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Gdyby nie to, że wartość przesyłki w obie strony przewyższy wartość sonoffa, kazałbym ci go zapakować i wysłać do mnie... chyba, że pocztą, bo kurier to już chyba bez sensu :)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Haha, czekałem aż się odezwiesz :D Jeszcze nie, ale jak już zgaśnie ostatnie światełko w tunelu to nie obraź się jak się pojawi paczucha u Twych drzwi :D
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Cześć, podepnę się pod temat, mam sonoffa, wlutowałem piny podłączyłem z adapterem USB-SERIAL CH340, krok krok postępuję z instrukcją jak wgrać suplę jednak bez efektów. Czy przyczyn a może byc sam adapter? Jak sprawdzić czy jest jakakolwiek komunikacja sonofa poprzez adapter z komputerem.
Potrzebuję go tymczasowo żeby mieć światło w kuchni :-) Bo kobieta już zaczyna strajkować :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Sonoffa trudno zaprogramować z jego własnego zasilania.
Najlepiej użyć do tego CP2102 lub FTDI232 - one mają prąd wyjściowy wystarczający do zasilenia sonoffa na czas programowania.
Do CH340 musisz użyć dodatkowego dobrego zasilacza 3,3V.
Czy daje znaki życia, czy też zabity? ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Daje, ;) Po przytrzymaniu wchodzi w tryb conf, po kilku minutach automatycznie wychodzi.
Zaraz sprawdzę czy uda mi się na przetwornicy zejść do 3.3

Ok mam 3.3. Muszę połączyć GND zasialani z konwerterem. Czy zaisalnie do sonoffa z przetwornicy a do konwertera tylko tx i rx ?
Obrazek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Musisz połączyć masy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”