Dimmer

Awatar użytkownika
pzygmunt
Kontaktowanie:

pn mar 09, 2020 9:36 pm

Uzupełniając Roberta... nasze wywody nie były skierowane do Ciebie osobiście, a raczej chodzi o sam temat Sonoff-ów. Wiele osób próbuje stosować je tam gdzie ich nie powinno być zagrażając często bezpieczeństwu czy po prostu wykraczając poza zdrowy rozsądek. Inni idą dalej i jeszcze to próbują sprzedawać jako rozwiązanie na wszystko.
Awatar użytkownika
klew

pn mar 09, 2020 11:21 pm

Od jakiegoś czasu jest też dostępny dimmer od Shelly. Jest na ESP8266 i ma wyprowadzone piny do programowania :).

Softu Supli na niego jeszcze nie widziałem, ale może ktoś się skusi ;)
woytas1

wt mar 10, 2020 9:29 am

Po lekkich modyfikacjach projektu kolegi QLQ przełącznika bez N, oraz oczywiście napisanie odpowiedniego softu mamy gotowy dimmer.
mafialoso

ndz mar 15, 2020 7:53 pm

Dzięki Wam za odpowiedz!

Co do szydery to nie dobieram sobie tego do głowy. Pogadaliście pośmialiście się na końcu ktoś odpowiedział i za tą odpowiedź dziękuje. Czytając odpowiedzi na moje zapytanie, poczułem się przez chwile jak na forum Elektrody. Ktoś przekręci słowo albo coś nie poprawnie odpisze to fala krytyki itp.

Wracając do Dimmera i Sonoff. RGBW widziałem że istnieje taki projekt. Mi chodziło o zwykłą żarówkę. Jeśli chodzi o Sonoff to mam chyba ze dwie sztuki albo trzy i chciałem je wykorzystać jeśli był by soft pod te urządzenie. Jak zaczynałem przygodę z Supla w 2017r to wtedy były tylko Sonoffy i tak od tego czasu mi zostały. Czy są kiepskiej jakości? Może i są. Mam ogólnie od 2017r 3sztuki w ciągłej eksploatacji i nic się z nimi nie dzieje.

Ogólnie to dzięki za odpowiedź. Fajnie się projekt rozwija i ciesze się że coraz więcej produktów jest realizowanych. I zazdroszczę tym którzy umieją pisać softy do urządzeń bo ja niestety nie umiem...
Zybi

ndz mar 15, 2020 8:05 pm

mafialoso pisze:
ndz mar 15, 2020 7:53 pm
...
Wracając do Dimmera i Sonoff. RGBW widziałem że istnieje taki projekt. Mi chodziło o zwykłą żarówkę. Jeśli chodzi o Sonoff to mam chyba ze dwie sztuki albo trzy i chciałem je wykorzystać jeśli był by soft pod te urządzenie. Jak zaczynałem przygodę z Supla w 2017r to wtedy były tylko Sonoffy i tak od tego czasu mi zostały. Czy są kiepskiej jakości? Może i są. Mam ogólnie od 2017r 3sztuki w ciągłej eksploatacji i nic się z nimi nie dzieje.
...
Jak masz Sonoff-y i lubisz "bawić" się w DIY to zerknij tu:

viewtopic.php?f=11&t=2030&p=8863#p8863
mafialoso

ndz mar 15, 2020 9:39 pm

Dzięki za linka. Już wcześniej natknąłem się na ten wątek. Niestety jak i do tworzenia softów tak i do tworzenia układów nie mam talentu. Teraz mam dużo czasu wolnego przez wirus który panuje na świecie i poświecę go na znalezieniu jakiej alternatywy.
ODPOWIEDZ